A
(VIDEO) BOLT MALO ZARĐAO! Jamajčanin slabije startovao, pa protutnjao pored rivala!
Jamajčanski atletičar Usein Bolt pobedio je u trci na 100 metara na mitingu u Ostravi
beta 29. 06. 2017. 00:50
0
ap photo

Višestruki svetski rekorder i olimpijski šampion trku je završio za 10,06 sekundi.

On je nešto sporije startovao, ali je uspeo da nadoknadi zaostatak i prođe kroz cilj ispred Kubanca Junira Peresa, koji je ostvario rezultat od 10,09. Treći je bio Žak Ali Harvi iz Turske sa 10,26 sekundi.

Bolt nije uspeo da popravi svoj ovosezonski najbolji rezultat od 10,03, koji je postavio 11. juna na Jamajci.

On se priprema za Svetsko prvenstvo u Londonu u avgustu, gde će braniti titulu. Bolt je prethodno rekao da će na tom takmičenju završiti karijeru, ali je naveo da još nije odlučio gde će trčati poslednju trku.

Pobedu u Ostravi ostvario je i Britanac Mo Farah, koji je trku na 10.000 metara završio za 27:12,09 minuta.