16:16

Kraj! Bolan poraz "delfina", Mađari u polufinalu posle peteraca!

EPA

Ostali sportovi

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Mađarske nakon penala u meču četvrtfinala Evropskog prvenstva u Zagrebu! Nakon reguarnog dela susreta bilo je 10:10, a nakon peteraca bolje su se snašli rivali i slavili sa 5:4.

"Delfini" su dosad na šampionatu savladali Nemačku, Maltu i Izrael, a protiv Mađarske imali su najteži izazov dosad.

MAĐARSKA - SRBIJA penali 5:4, 10:10 (3:3, 2:2, 4:3, 1:2) (četvrta četvrtina u toku)

Grad: Zagreb.

Plivalište: Mladost.

SRBIJA: Drašović, Filipović, N. Jakšić, P. Jakšić, Lazić, Lukić, Mandić, Milojević, Mitrović, Radulović, Ranđelović, S. Rašović, V. Rašović, Ubović, Vico.

Selektor Uroš Stevanović.

MAĐARSKA: Banjaj, Burian, Fekete, Đapaš, Harai, Kovač, Molnar, Nađi, Pol, Zeghalmi, Tatrai, Varga, Ve. Vigvari, Vi. Vigvari, Vizmeg.

Selektor: Žolt Varga.

PENALI

Fekete ima odlučujući penal za Mađarsku, pogađa, Mađari su u polufinalu!

Dušan Mandić pod velikim pritiskom, pogađa za 4:4.

Vigvari siguran, Mađarska ima 4:3.

Nikola Jakšić pogađa za 3:3.

Tatrai precizan - 3:2.

Strahinja Rašović precizan za 2:2.

Zoltan Pol pogađa, 2:1 za Mađare.

Marko Radulović ne pogađa! Ispala mu je lopta!

Adam Nađ sa druge strane takođe pogađa, 1:1 u penal seriji, 11:11 ukupno!

Radomir Drašović pogađa, vodimo 11:10!

ČETVRTA ČETVRTINA

32. minut - Biće drama! Mandić izblokiran. Bitan napad sledi za Mađare.

Brani Filipović, kakva odbrana! Korner za Mađarsku!

Kraj, 10:10, gledaćemo peterce!

31. minut - VODI SRBIJA, VICO! 10:9 u samom finišu!

Vigvari u poslednjoj sekundi napada izjednačuje!

30. minut - Sudije su propustile priliku da dosude faul za naš tim. I dalje je nerešeno. Tajm-aut Stevanovića, imamo i igrača više!

29. minut - Radulović je požurio, ostajemo bez pogotka. "Delfini" su se odbranili, bravo!

28. minut - Drašović pored gola. Dobar napad, ali nema vođstva. Vigvari pogađa prečku.

27. minut - Odbranila se Srbija! Imaćemo nov napad za vođstvo. Iz okreta Mandić, ne prolazi.

Nema gola ni za rivale.

26. minut - Brani Radoslav Filipović udarac Vigvarija! Rašović pogađa za 9:9!

25. minut - Prvi napad u odlučujućoj četvrtini imaće Srbija.

Ubović zaustavljen.

TREĆA ČETVRTINA

24. minut - Na ulasku u poslednji minut trećeg perioda, naša ekipa ima napad. Ne pogađa Vico, ostaje nerešeno. Ni Mađari nisu iskoristili, nov napad za Srbiju.

Mandić pogađa stativu.

Mađarska koristi pogodak, Vigvari! Kraj treće četvrtine.

23. minut - Nažalost, Tatrai pogađa za 8:8.

22. minut - Imaće sada naša ekipa šansu za novo vođstvo. Viktor Rašović, još jednom! Precizan Viktor, ponovo vodimo!

21. minut - Imaćemo igrača više u bazenu. Tajm-aut traži selektor Uroš Stevanović.

Evo ga! Viktor Rašović - 7:7!

20. minut - Promašuje i Tatrai. Međutim, kontra faul srpskih vaterpolista. Peterac za Mađarsku, Vigvari precizan.

19. minut - Faul u napadu Mađara, sreća za Srbiju. Nov napad za "delfine".

Mandić ne pogađa, prvi njegov promašaj na meču, ostaje 6:6.

18. minut - Nov gol za Mađarsku! Vigvari pogađa.

Evo gola za naše! Nikola Jakšić pogađa za izjednačenje!

17. minut - Nema golova ni za Mađarsku, ni za Srbiju.

DRUGA ČETVRTINA

16. minut - Poslednji minut prvog poluvremena, rezultat je nerešen. Kraj prvog poluvremena!

15. minut - Marko Radulović ne koristi napad za Srbiju. Pogodak za naš tim Nemanja Ubović!

14. minut - Mađarska dolazi do vođstva, strelac je Vigvari. Ranđelović ne pogađa, Banjaj brani, nov napad naši nisu iskoristili.

13. minut - Strašan gol Mađara. Fekete pogađa za izjednačenje.

12. minut - Rašović pravi prekršaj i dobiće isključenje. Mađari imaju ponovo igrača više.

Na sreću, ne pogađa Tatrai iz velike daljine.

11. minut - Vico iz okreta, nažalost, ne pogađa. Sa druge strane, Mitrović odlično brani, uz pomoć Strahinje Rašovića.

10. minut - Zaustavljen napad Mađarske.

9. minut - Prvi napad za našu ekipu. Fauliran je naš centar Vico, imaćemo peterac. Mandić siguran, vodi naša ekipa 4:3!

PRVA ČETVRTINA

8. minut - Oprezan naš golman Mitrović, Fekete je pokušao iz velike udaljenosti. Kontra faul naših igrača. Poslednji napad u prvoj četvrtini imaće Mađari. Nema gola, nerešeno je!

7. minut - Veliku šansu propustio je Strahinja Rašović, nema pogotka sa dva igrača više.

6. minut - Nov pokušaj naših momaka, ali Radulović ne pogađa. Brani Banjaj. Novo izjednačenje Mađarske!

5. minut - Propustili su Mađari napad, ali i naši momci. Kontra faul rivala, ponovo je lopta za naš tim. Jakšić cilja, ali pored gola!

4. minut - Dušan Mandić! Kakav gol! Srbija vodi 3:2!

3. minut - Evo gola za Srbiju! Jakšić je strelac nakon sjajne akcije, vodimo 2:1!

Ipak, Tatrai pogađa za Mađare, novo izjednačenje (2:2).

2. minut - Prvi napad za naš tim, Strahinja Rašović pogađa za 1:1!

1. minut - Krenuo je meč u Zagrebu. Mađarska dolazi do prvog gola, Tatrai je strelac za 1:0.

PRE MEČA

Pobednik duela Srbija - Mađarska u polufinalu igraće protiv boljeg iz meča Hrvatska - Grčka.

Reprezentativac Srbije Dušan Mandić veruje da će naša ekipa doći do pobede i slaviti u današnjem meču.

Generalno moj utisak o dosadašnjem toku EP je veoma pozitivan. Slušajte, svi su znali i svi su nam pričali da smo mi zalutali u Drugu diviziviju, ali šta da kažem... Postojao je strah zbog toga, jer dok su se druge moćne ekipe takmičile između sebe, nama je nedostajao jak meč. Međutim, protiv Francuza smo pokazali pobedički karakter, izuzetnu volju, želju za dokazivanjem - kaže Mandić.

Cup tree provided by Sofascore

"U Srbiji 2,26 miliona stambenih zgrada": Evo gde se nalaze najstarije

U Srbiji, prema rezultatima poslednjeg popisa obavljenog 2022. godine, postoji 2.261.051 stambena zgrada, navodi se u danas objavljenoj publikaciji "Stambene zgrade", u kojoj Republički zavod za statistiku (RZS) prvi put objavljuje podatke o teritorijalnom rasporedu i osnovnim karakteristikama stambenih zgrada.