16:30

KRAJ: Vaterpolisti Srbije poraženi od Hrvatske!

EPA Images

Ostali sportovi

"Delfini" u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Dohi izgubili od "barakuda" rezultatom 13:15 (4:4, 5:5, 1:2, 3:4).

Izabranici Uroša Stevanovića su se žestoko borili, ali su pali u poslednjoj četvrtini, kada je crveni karton dobio Dušan Mandić.

Vaterpolistima Srbije ovo je ujedno i treći uzastopni poraz od Hrvata na velikim takmičenjima.

Srbija - Hrvatska 13:15 (4:4, 5:5, 1:2, 3:4)

Bazen u Dohi

SRBIJA: Filipović, Mandić, S. Rašović, Ranšelović, P. Jakšić, Vučinić, Drašović, N. Jakšić, Vico, Ubović, Lukić, V. Rašović, Mitrović.

Selektor: Uroš Stevanović

HRVATSKA: Bijač, Burić, Fatović, Lazić, Biljaka, Vukićević, Žuvela, Marinić Kragić, Harkov, Anić, Krapić, Kržić.

Selektor: Ivica Tucak

ČETVRTA ČETVRTINA

32. minut - Kraj utakmice. Hrvatska je pobedila Srbiju sa 15:13 i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva.

32. minut - Uspeli smo da se odbranimo, ali je potom šut Jakšića zaustavio Bijač.

31. minut - Evo gola Lukića. Sada je 13:15.

31. minut - Fatović je odveo "barakude" na "plus tri" (12:15).

31. minut - VAR je reagovao. Mandiću je dosuđen nesportski faul, dobio je crveni karton. Hrvati imaju peterac i do kraja meča igrača više.

31. minut - Mandić nije uspeo da iznenadi Bijača, propala je još jedna prilika. Pritom je zaradio i isključenje. Teška situacija za naše momke.

31. minut - Nismo uspeli da se odbranimo, Burić vodi protivnika na 14:12.

30. minut - Konačno je i Filipović upisao odbranu. Lopta se odbila Hrvatima, ali pre napada je Ivica Tucak zatražio tajm-aut.

29. minut - Kakve šanse mi propuštamo, ovo je nestvarno. Ponovo smo imali igrača više i nismo uspeli to da iskoristimo.

29. minut - Imamo novi peterac. Faul Žuvele nad Lukićem. Završio je i on ovu utakmicu. Strahinja Rašović nije pogodio, ponovo je Bijač bio odličan.

29. minut - Ranđelović je takođe upisao treće isključenje, neće se više vraćati u bazen. Fatović sada pogađa (12:13).

28. minut - I Kržić je završio meč. Ponovo Strahinja Rašović! Uspeli smo da izjednačimo (12:12).

27. minut - Radomir Drašović je završio utakmicu, dobio je treće isključenje. Mandić je izblokirao Burića i spasio nas.

26. minut - Ništa od našeg napada. Slaba organizacija.

26. minut - Kakav gol Žuvele sa distance. Nije ovo Filipovićevo veče. Samo dve odbrane je skupio dosad (11:12)

25. minut - Gooool! Strahinja Rašović sa krila za 11:11. Ovo je njegov treći pogodak na meču.

25. minut - Hrvatska ima prvi napad u poslednjoj deonici. Lončar je napravio faul u napadu.

TREĆA ČETVRTINA

24. minut - Kakvu šansu je propustio Vučinić sa igračem više. Bijač je upisao sedmu odbranu.

23. minut - Kraj utakmice za Petra Jakšića, dobio je treće isključenje. Hrvati to koriste preko Fatovića (10:11).

23. minut - Odbranili smo se, a onda još jednom igrač više za naš tim. Evo golaaa - Vico (10:10).

22. minut - Novi peterac za Srbiju, Biljak je faulirao Vica. Ovog puta Mandić nije bio precizan, Bijač mu je sjajno odbranio šut.

21. minut - Ubović nam je obezbedio igrača više, a potom je ušao u dva metra i sve upropastio.

Đorđe Vučinić

21. minut - Koriste Hrvati još jednog igrača više. Žuvela je pogodio (9:10).

20. minut - Nijedan tim ne uspeva da realizuje napade. I dalje je 0:0 u trećoj deonici. Filipović je upisao odbranu.

19. minut - Izblokirali smo Harkova, imali i igrača više, ali još jednom smo jako loše reagovali u napadu.

18. minut - Još jednom su naši momci bili dobri u defanzivi. Nikola Jakšić je iznudio isključenje, ali Vico nije uspeo dobro da zahvati loptu. Propala je dobra šansa za novo vođstvo.

17. minut - Prvi napad ima ekipa Ivice Tucka. Odbranili smo se i krenuli u napad, ali odmah i izgubili loptu.

DRUGA ČETVRTINA

16. minut - Burić je iskoristio prednost u bazenu na četiri sekunde pre kraja (9:9). Šteta, nismo uspeli da se odbranimo!

16. minut - Imamo peterac. Drašović je iznudio faul. Mandić je preuzeo odgovornost i pogodio. Vodimo 9:8.

15. minut - Neverovatno je kako nam arbitri olako sude isključenja. Iako se činilo da ćemo se odbraniti, golman Filipović je jako loše reagovao, primio je gol od Lazića u bliži ugao (8:8).

15. minut - Evo golaaa! Ubović se jako dobro snašao i pogodio za 8:7.

14. minut - Nismo iskoristili napad, onda je usledilo još jedno isključenje, a Burić je doneo još jedno izjednačenje (7:7). Šteta, olako smo ispustili prednost.

13. minut - Nakon isključenja Drašovića uspela je Hrvatska preko Fatovića da smanji na 7:6.

12. minut - Još jedna odlična odbrana naših momaka. Ubović je iznudio isključenje, a potom pogodio i prečku. Ponovoooo Nikola Jakšić! U stilu legendarnog Vlade Vujasinovića (7:5).

11. minut - Kakva majstorija kapitena! Fenomenalno je Nikola Jakšić šutnuo sa distance. Ponovo vodimo (6:5).

11. minut - Vico je napravio faul u napadu, moramo sad da se branimo i uspeli smo u tome.

10. minut - Lončar je iskoristio brojčanu prednost "barakuda" u bazenu. Evo novog izjednačenja - 5:5.

10. minut - Imamo igrača više. I evoooo golaaaaa! Đorđe Vučinić pogađa za vođstvo od 5:4.

9. minut - Imali smo prvi napad, ali bez uspeha. Dozvolili smo kontranapad Hrvatima, ali je Fatović na svu sreću promašio.

PRVA ČETVRTINA

8. minut - Ubović je uspeo da izblokira Vukićevića, koji je potom isključen. Strpljivo su odigrali "delfini" napad, a Strahinja Rašović pogađa sa krila u poslednjim sekundama prve deonice - 4:4.

8. minut - Ishitren šut Vučinića sa distance. Ništa ni od ovog napada.

7. minut - Loš napad Srbije, izgubili smo loptu. Mandić je potom isključen, ali prečka je spasila naše momke.

6. minut - Kakav pogodak Harkova. Uspeo je sa krila da pronađe prazan prostor i matira Filipovića. Vodi Hrvatska sa 4:3.

6. minut - Hrvati su napravili faul u napadu. Vico je iznudio isključenje, a onda je Ranđelović prelepo pogodio. Sada je 3:3.

5. minut - Vicoooo! Odlično je naš centar reagovao i smanjio na 2:3.

4. minut - Nemamo sigurnost u napadu. Strahinja Rašović je pogodio stativu. Rival je krenuo odmah u brzu kontru i povećao prednost na 3:1.

3. minut - Napavili smo faul u napadu. Hrvatska je krenula u brz napad i dobila je igrača više. Ipak, sjajno su Viktor Rašović i golman Filipović reagovali.

3. minut - Peterac za "barakude". Ranđelović je faulirao Vrlića. Siguran je Marinić Kragić (1:2).

2. minut - Kržić je zaradio isključenje, ali je Bijač odbranio šuteve Ranđelovića i Strahinje Rašovića. Ipak, tu je Dušan Mandić i njegova razorna levica - 1:1.

Dušan Mandić

1. minut - Petar Jakšić je isključen, znali su Hrvati to da iskoriste, Žuvela je strelac (0:1).

1. minut - Četvrtfinalni duel u Dohi je počeo.

PRE MEČA

16.52 Selektor Hrvatske, Ivica Tucak, ne krije da izuzetno poštuje "delfine".

- Biće to teška utakmica, protiv rivala koji ima sav moj respekt. Svakom meču sa Srbijom se istinski radujem. Jedna vaterpolo sila, gigant. Imali smo mnogo duela u prošlosti, nekada pobede oni, nekada mi. U četvrtfinalu neka pobedi vaterpolo, neka dobije ko bude bolji - rekao je Tucak.

16.40 Centar "delfina", Nemanja Vico, svestan je da će posao u četvrtfinalu biti izuzetno težak.

- Odlično se poznajemo, često smo igrali i trenirali zajedno. Znamo koje su im vrline, ali i gde su malo slabiji. U Zagrebu, na Evropskom prvenstvu, pokazali su da su sjajna ekipa, zrela za medalju. Glavni aduti su im odlični centri Lončar, Vrlić, Krapić... Njih moramo da neutrališemo. Imaju jako dobru spoljnu liniju, vrsni su plivači. Nema sumnje, sigurno je da smo motivisani i jedni i drugi. Mislim da imamo šanse, željni smo duela, jedva čekamo da počne. Mnogo bi nam značila pobeda. Ne treba ni da ponavljam da ćemo dati sve od sebe - rekao je Vico.

16.30 Dobrodošli na naš blog posvećen duelu vaterpolista Srbije i Hrvatske.

Haos u Arizoni, zatvoren međudržavni autoput! (VIDEO)