19:30

Kraj: Partizan prokockao priliku, Armani slavio

profimedia

Košarkaši Partizana gostuju neugodnom Armaniju u oviru 28. kola Evrolige.

Utakmice odigrane juče išle su na ruku crno-belima, ali je sada na njima da to potvrde pobedom u Milanu.

ARMANI - PARTIZAN 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16)

Dvorana: "Mediolanum forum"

Sudije: Emin Mogulkoč (Turska), Žozef Bisang (Francuska), Karlos Kortes (Španija)

ARMANI: Mirotić, Šilds, Hol, Riči, Karuso, Hajns, Vojtman, Meli, Nejpir, Lo, Mekgruder, Flakadori.

Trener: Etore Mesina

PARTIZAN: Anđušić, Doužer, Panter, Ledej, Koprivica, Trifunović, Avramović, Smit, Ponjitka, Smailagić, Kaboklo, Kaminski

Trener: Željko Obradović

ČETVRTA ČETVRTINA

Kakva greška. Ledej je napao preko celog terena i nije uspeo da pogodi, uspeli su domaći da odole.

Šta je uspeo da pogodi Nejpir preko Avramovića! Sudije su pregledale snimak i utvrdile da je ipak gazio liniju pa će crno-beli zaostajati dva poena.

Preterao je Panter i promašio za tri, ali Ledej hvata skok u napadu i vraća u koš uz faul! Siguran je Teksašanin i sa linije za slobodna bacanja - 83:83.

40. minut - Nisu uspeli domaći da pogode, ali novi skok u napadu i fauliran je Nejpir. Imaće bivši igrač Crvene zvezde priliku da sa slobodnih bacanja donese tri poena prednosti - 83:80.

Želeo je Avramović da bude heroj, ali je promašio šut za tri poena!

Šabaz! Kakav potez i pogodak preko ruke nekadašnjeg asa NBA lige i ponovo je prednost na strani domaćih - 81:80.

39. minut - Kakav potez Anđušića i pogodak o tablu u stilu Tima Dankana - 78:80.

Zek Ledej

38. minut - Nižu se promašaji i neuspešni napadi, rezultat se ne menja - 78:78.

Nije uspeo Ledej. Šejvon Šilds se odlično snalazi i prodorom pogađa - 78:78.

37. minut - Neverovatno koliko sreće je imao Partizan! Potpuno otvoren šut promašio je Hol, ide Partizan po uvećanje prednosti.

36. minut - Nepotrebno žuri Anđušić i promašuje težak šut. Sa druge strane Šilds pravi više koraka, nego što je dozvoljeno - 76:78.

35. minut - Snalazi se Brazilac i uspeva da pogodi uz faul Hola - 76:78.

Kad god je teško - Aleksa Avramović! Odlično probija srpski reprezentativac probija i pogađa - 76:75.

34. minut - Greši Avramović i baca loptu u ruke Holu. Nikola Mirotić je imao prednost u visini, pa je Anđušić morao faulom da ga zaustavi.

Ne staje Mirotić i pogađa svoju treću trojku u poslednjoj deonici - 74:73.

33. minut - Odlično odrađena kontra i napad "2 na 1", pogodio je Ponjitka na pas Trifunovića - 71:73.

Gube loptu crno-beli i propuštaju dobru priliku da stabiliziju redove. Šilds uspeva da nadmudri Kabokla, pa će na liniju za slobodna bacanja - 71:71.

32. minut - Ponovo precizan Mirotić iz daljine, razigrao se crnogorski košarkaš - 70:71.

31. minut - Armani nije iskoristio prvi napad, ali se nije snašao Trifunović. Kažnjava to Mirotić pogotkom za tri poena - 67:67.

TREĆA ČETVRTINA

Anđušić pogađa još jednu dvojku i u poslednju deonicu ulazimo pri rezultatu 67:64.

Anđušić odličan u drugom poluvremenu

Odlično reaguje Kaboklo i "iz odbojke" pogađa posle promašaja - 64:65.

30. minut - Posle pogođena dva slobodna bacanja Anđušića Hol ne uspeva da uzvrati trojkom - 64:63.

Fauliran je Mirotić i koristi oba slobodna bacanja nekadašnji igrač Čikago Bulsa - 64:61.

29. minut - Odgovor Partizana, i to kakav! Kaboklo pogađa svoju drugu trojku - 62:61.

Istekao je skoro napad Armanija, ali bilo je vremena da Hol pogodi - 62:58.

28. minut - Aleksa Avramović odlično trpi kontru i rešava je zakucavanjem! Partizan na samo "-1", Mesina zove tajmaut - 59:58.

Razmenjena po izgubljena lopta, ali Danilo Anđušić uspeva da pogodi za tri napokon - 59:56!

27. minut - Maestralan potez Šildsa, laki poeni za Danca - 59:53.

Promašio je Ledej, ali je Smailagić skupio promašaj i vratio ga u koš - 57:53.

26. minut - Razigrao se bivši igrač Crvene zvezde. Krade "živu loptu" Anđušiću i pronalazi Hola, koji zakucava - 57:51.

Jako težak šut, ali pogodak Šabaza Nejpira za tri poena, mora da reaguje Obradović tajmautom - 55:51.

25. minut - Nejpir dolazi do skoka u napadu, prilikom kog ga faulira Panter i dobija tehničku. Kapiten sada napušta igru sa četiri lične greške - 52:51.

Prebrz je bio Avramović za Šildsa, pa će srpski reprezentativac na liniju za slobodna bacanja. Polovičan učinak Alekse - 49:51.

24. minut - Napokon je promašio Hol u šutu za tri, ide Partizan po povećanje prednosti!

Nova trojka i to treća Devona Hola - 49:47. Vojtman se zaleteo i napravio faul u napadu, odlično se postavio Ledej!

23. minut - Problem za "parni valjak" je treća lična Doužera. Napustio je igru nekadašnji NBA igrač.

22. minut - Devon Hol pogađa za tri, a Kevin Panter najavljuje dobro drugo poluvreme dugom dvojkom - 46:47.

Hol je još jednom prodorom poentirao, a sa druge strane je Pi Džej Doužer uzvratio - 43:45.

21. minut - Crno-beli su krenuli u prvi napad drugog poluvremena. Odlično napada Kevin Panter i pogađa preko ruke Vojtmana - 41:43.

DRUGA ČETVRTINA

Najbolji pojedinci posle 20 minuta su Zek Ledej i Aleksa Avramović sa po devet i Šilds sa 12 za Armani.

Odgovara Devon Hol prodorom i pogotkom preko Pantera - 41:38. Odličan je Kaminski i pogađa za dva - 41:40.

20. minut - Odlučio je Avramović da će on vratiti Partizan iz krize i to čini trojkom! 39:38.

19. minut - Izgrađena je pozicija bila za Ledeja, ali novi promašaj i propuštena prilika za crno-bele - 39:35. Mesina je dobio tehničku, mada je Ledej i slobodno bacanje promašio.

Ledej u duelu sa Hajnsom

Pogodio je Nejpir za tri poena, nastavlja se "post" Partizana - 39:35.

18. minut - Težak šut Ledeja i promašaj. Muči se Partizan u napadu. Upravo je Amerikanac koji igra na poziciji krilnog centra odlično istrčao kontru posle izgubljene lopte Nejpira. Imaće Ledej dva slobodna bacanja.

17. minut - Ovoga puta bolja i izgrađenija pozicija, koju koristi Hol - 35:35. Slabo reaguje Ponjitka i loše rešava "mismeč" protiv višeg čuvara.

Igra se brzo, a u takvom ritmu Avramović gubi loptu.

16. minut - Dobru su odbranu igrali crno-beli, ali je Vojtman, uz istek napada pogodio jako tešku trojku - 32:35.

Utrčava Vojtman, pronalazi ga Hol i dva laka poena za Nemca. Odlično se snalazi i pod kontaktom pogađa Danilo Anđušić - 29:35.

15. minut - Pogodio je Ledej dva slobodna bacanja, a Šilds nije pogodio trojku. Šut iz daljine nije poslušao ni Avramovića - 27:33.

Istom merom uzvraća Avramović, ali je Meli sam na šutu za tri i taj poklon ne odbija iskusni Italijan - 27:31.

14. minut - Veliki je majstor Šilds i to još jednom demonstrira odličnim prodorom - 24:29.

Jako težak šut je uzeo Vojtman, i nije ga pogodio. Nažalost, Panter greši na drugoj strani.

13. minut - Propuštena je prilika da se uveća prednost. Bruno Kaboklo je pogrešio i načinio faul u napadu - 22:29.

Ukrali su igrači Partizana još jednu loptu, pa je Zek Ledej ponovo imao priliku da pogodi preko Mirotića - 22:29.

12. minut - Na isti način kao i Ledej, Bruno Kaboklo "pakuje" trojku! Prava dalekometna paljba crno-belih - 22:27.

Zek Ledej uspeva da pogodi trojku preko Mirotića - 22:24!

11. minut - Nije obećavao prvi napad crno-belih u drugoj četvrtini, ali je Anđušić iskontrolisao težak pas i fauliran je od strane Ričija. Probao je Avramović za tri i promašio.

PRVA ČETVRTINA

Žurio je Panter i olako izgubio loptu, Nikola Mirotić je fauliran i imaće dva slobodna bacanja - 22:21. Dobru poziciju je pronašao Anđušić da uputi poslednji šut u prvoj deonici, ali nije pogodio.

Panter u duelu sa Armanijem

Greši Mirotić i, nakon izgubljene lopte, pravi faul u napadu. Nastavlja Avramović sa dobrim potezima, četvrti poen za Čačanina - 20:21.

10. minut - Sjajna kretnja bez lopte i koš Avramovića - 20:19.

Kevin Panter je agresivno napao Megrudera i zaradio dva slobodna bacanja. Siguran kapiten oba puta - 20:17

9. minut - Težak i jako važan koš za Zeka Ledeja, ali uzvraća Kajl Hajns istom merom - 20:15.

8. minut - Lepo se snašao Anđušić, ali nije uspeo da pogodi. Sa druge strane Maodo Lo je pogodio preko ruke za tri poena, mora da reaguje Obradović čestim izmenama - 18:13.

Nije iskorišćen napd gostiju, a to trojkom kažnjava Nikola Mirotić - 15:13!

7. minut - Odličan u skoku u napadu Anđušić. Posle novog poseda ostao je sam Ponjitka i preciznim pogotkom za tri prekida seriju Armanija - 12:13.

Nova izgubljena lopta Beograđana i laki poeni Hola. Pravi raspad u igri crno-belih - 12:10.

6. minut - Nerešeno! Odlična odbrana i zakucavanjem je kruniše Šilds - 10:10.

Razigrali su se "manekeni", tačnije Šilds koji je ponovo bio precizan u šutu iz daljine - 8:10.

5. minut - Ide i prva trojka domaćih, pogodio je Šilds - 5:10.

Koš Pantera je ipak bio za dva poena kažu sudije. Frenk Kaminski se odlično snalazi i pogađa - 2:10.

4. minut - Stižu domaći do prvog koša. Uspeo je Šilds da probije i pogodi - 2:8.

3. minut - Nema prilaza košu Partizana igračima Armanija! Prava žurka sa pogođenim trojkama se nastavlja, a pridružio se Kevin Panter - 0:9, tajmaut Mesina!

Panter i Mesina

2. minut - Ponovo dobra odbrana i ukradena lopta crno-belih. Alen Smailagić je ovoga puta bio precizan u šutu za tri poena - 0:6!

Kazna odmah stiže preko trojke Frenka Kaminskog - 0:3!

1. minut - Prvi napad na meču pripao je domaćima, ali je Meli promašio za tri poena.

20.30 - Definitivno će domaćin biti jači za jednog od najboljih košarkaša u Evroligi, Nikolu Mirotića!

20.10 - Nestrpljivo se očekuje konačni spisak aktera večerašnjeg meča i podatak da li će Nikola Mirotić nastupiti protiv ekipe za koju je umalo letos potpisao ugovor.

20.00 - Mnogo pažnje "grobara" izazvaće i okršaj u Vitoriji između Baskonije i Albe. Ukoliko Partizan slavi, a berlinski tim iznenadi "jarčeve", Partizan će se izjednačiti sa njima na devetoj poziciji.

19.50 - Trenutni pogled na tabelu i položaj večerašnjih rivala.

Standings provided by Sofascore

19.40 - Partizan je tada predvodio Kevin Panter sa 19 poena, dok je Sejvon Šilds sa isto toliko koševa bio najbolji pojedinac milanskog tima.

Šilds i Panter u Beogradskoj areni

19.35 - Crno-beli i "manekeni" su snage prvi put odmerili 7. decembra u Beogradu i tada je domaćin slavio sa 82:69.

19.30 - Dobro došli na tekstualni prenos utakmice 28. kola Evrolige između Armanija i Partizana!

PRE MEČA

Snage će odmeriti dva trenerska giganta, Željko Obradović i Etore Mesina. Stručnjak na klupi "parnog valjka" ukazuje na šut za tri poena kao glavno oružje italijanske ekipe.

- Milan je mnogo popravio svoje procente u šutu za tri poena. Svaki igrač je pretnja iz daljine. Dobro se sećamo utakmice u Beogradu i teškog preokreta koji smo uspeli da ostvarimo. Znamo da moramo biti na najvišem nivou ukoliko želimo pozitivan rezultat protiv odličnog tima kakav je Armani - kazao je trofejni strateg.

Njemu će protivnik biti, inače veliki prijatelj i jedan od najcenjenijih trenera, Etore Mesina. Poznati Italijan je Partizan okarakterisao kao jako snažnu ekipu, koja igra organizovanu i pametnu košarku.

- Susrećemo se sa snažnim timom. Kao i svaka ekipa koju vodi Željko Obradović, jako su organizovani. Nama je važno da iskontrolišemo skok i da zdravim balansom između odbrane i napada pretimo - objasnio je Mesina.

Jovanov otkrio bruku poslanika Nebojše Novakovića: Pred strancima ogovara Srbiju, ali i šefa svoje stranke

Šef poslaničke grupe „Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane“ Milenko Jovanov reagovao je na izlaganje narodnog poslanika Demokratske stranke Nebojše Novakovića, i rekao da je uveren da je Novaković lično bio veoma pogođen onim delom ekspozea u kojem je mandatar Miloš Vučević govorio o otklonu od jugoslovenstva i jugonostalgije, što ga je navelo da prilično jadno reaguje i pokuša lično da diskredituje Vučevića.

01.05.2024

19:54

Teški izazovi pred novom Vladom: Njujork i Brisel su dve ogromne bitke nam koje tek slede!

Sednica Skupštine Srbije prošla relativno očekivano. Miloš Vučević izneo je ko će biti ministri u novoj Vladi. Ipak, kao po običaju, pripadnici opozicije pokušali su da naprave skandal i od ove sednice. Na ovu, ali i druge važne teme govorili su gosti "Info večeri" govorili su novinari Dejan Vukelić i Vlado Dimić, a putem vajber uključenja uživo u program javio se i Božo spasić, bivši operativac SDB.