A
(VIDEO) BEZ GOLOVA U NOVOM SADU! Odluka o finalisti Kupa u Beogradu, Everton iznet sa terena!
Finalista Kupa Srbije biće poznat nakon meča u Beogradu, pošto su na stadionu "Karađorđe" Vojvodina i Partizan odigrali 0:0
informer.rs 26. 04. 2017. 20:53
1

Nismo se nagledali dobrog fudbala u Novom Sadu, pa će se o finalisti odlučivati u Beogradu. Crno-beli su imali veliki peh pošto se povredio Everton, iznet je sa terena, videćemo da li je nešto ozbiljno i da li će biti spreman za nastavak borbe u šampionatu.

Tokom prvih 45 minuta igre jedni i drugi su igrali izuzetno oprezno. Jednu solidnu priliku imao je Đurđević koji je pobegao čuvarima izašao sam na golmana ali je Rockov istrčao na 20 metara i glavom ispucao loptu ka srediti terena. Potom je Tavamba pokušao makazicama ali loše, dok je u finišu Trujić izašao sam na Kljajića, ali spetljao. Golman Partizana je uspeo da ukliza i izbije loptu ispred Trujića.

U drugom delu obe ekipe igrale su oštrije, već na poluvremenu je bilo koškanja među igračima. Novosađani su najbliži pogotku bili  u 64. minutu, pokušali su Planić i Paločević nakon kornera, ali je Kljajić spasao gol. Nikolić je u igru uveo i Leonarda, koji osim nervoze nije stigao da pokaže nešto više.

Revanš je na programu 10. maja na stadionu u Humskoj, dok se finale igra 27. istog meseca na 'Karađorđu'.

U prvom meču prvog polufinala Crvena zvezda je savladala Čukarički u gostima sa 4:1 i tako jednom nogom već stigla do borbe za trofej.

VOJVODINA - PARTIZAN 0:0

Stadion: "Karađorđe". Sudija: Danilo Grujić.

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić, Jovančić (od 88. Kovačević), Antić, Puškarić, Vukasović, Malbašić (od 78. Knežević), Meleg (od 83. Babić), Paločević, Trujić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Munir, Everton (od 70. Radin), Jevtović (od 64. Leonardo), Kosović, Đuričković (od 80. Janković), Đurđević, Tavamba.

- 92'. Vukasović je uputio snažan šut, ali pravo u golmana Partizana.

- 90'. Igraće se još četiri minuta u Novom Sadu.

- 87'. Pokušavaju crno-beli u finišu da slome otpor "lala", ali su domaći zatvorili sve prilaze golu.

- 82'. Žuti karton sada dobija Leonardo jer je rukom udario jednog fudbalera Vojvodine

- 80'.  Tavamba se povredio, ali je ipak nastavio meč, a Nikolić pravi izmenu pošto je Janković zamenio Đuričkovića.

- 78'. Izmena u Vojvodini. Knežević je ušao umesto Malbašića.

- 72'. Tenzije na terenu.  Leonardo je s leđa udario Planića, ali mu se štoper Vojvodine revanširao, udario ga je  kolenom u leđa bez lopte. Brazilac se sručio na zemlju, a sudija Grujić je pokazao žuti karton Planiću. Leonardo je prošao bez opomene.

- 69'. Everton se povredio, ukazuje mu se pomoć. Ne može da nastavi, umesto njega na terenu Radin.

- 64'. Izmena u Partizanu, umesto Jevtovića na terenu je Leonardo.

- 63'. Šansa za Vojvodinu. Posle kornera sa leve strane, Planić je pokušao glavom, ali je Kljajić spasao gol Partizana, lopta se odbila do Paločevićeva, ali je napucao Milenkovića.

- Gde su stali u prvom, fudbaleri Vojvodine i Partizana su nastavili u drugom poluvremenu...

- 59'. Start Jevtovića nad Paločevićem, prošao je bez kartona.

- 54'. Korner za Partizan. Đuričković je gađao prvu stativu ali je odbrana Vojvodine bez većih problema otklonila opasnost.

- 47'. Puškarić je nezgodno pao posle vazdušnog duela sa Tavambom. Ukazana mu je pomoć, pa je brzo nastavio meč.

Prvaci Srbije u odbojci igrači Vojvodine su tokom poluvremena izašli na atletsku stazu "Karađorđa" i doživeli ovacije. "Lale" su u dramatičnoj majstorici plej-ofa pobedili Crvenu zvezdu.

Gužva pri odlasku u svlačionicu. Planić je imao nešto da kaže Đuričkoviću, a i on njemu. Umešao se i Everton, ali su sudije sprečile da situaciju eskalira!

- 40'. Solidna prilika za crno-bele. Tavamba je primio loptu šutirao iz okreta, ali ne dovoljno jako, pa je golman Rockov bez mnogo problema uhvatio loptu.

- 33'. Šta Trujić sada nije iskoristio. Izašao je sam ispred golmana Kljajića, ali se spetljao u završnici. Golman Partizana je uspeo da ukliza i izbije loptu, a Trujić je prokockao dobru priliku da svom timu donese prednost.

- 32'. Ništa zanimljivo nismo videli tokom prvih pola sata igre na stadionu "Karađorđe". Jedni i drugi izuzetno oprezni.

- 27'. Tavamba je posle kornera pokušao atraktivno, makazicama, ali loše, lopta ide daleko od gola.

- 21'. Zakuvalo se malo na terenu. Oštriji start Evertona na Antića. Pritrčali su domaćini da se rasprave  sa Brazilcem ali su se strasti brzo smirile.

- 15. Duga lopta za Đurđevića, ali istrčava na 20 metara golman Vojvodine Rockov i izbija loptu pre napadača crno-belih.

- 11'. Sada šansa za Vojvodinu. Malbašić je centrirao, ali je Milenković na vreme otklonio opasnost.

- 8'. Prvi korner za Partizan. Jevtović je bio na prvoj stativi, ali su domaći fudbaleri otklonili opasnost.

- 3'. Tavamba je ubacio loptu za Đurđevića, ali je golman Voše Rockov oprezan i lako hvata tu loptu.