22.10.2016

20:57

(VIDEO) PARTIZAN ODBIO ZVEZDIN POKLON! Crno-belima samo bod protiv Radničkog u Humskoj!

Imao je Partizan veliku šansu da priđe Crvenoj zvezdi na četiri boda, ali su crno-beli odbili tu ponudu! "Parni valjak" je u Humskoj odigrao samo 1:1 protiv Radničkog i time prekinuo pobedničku seriju u Superligi

Posle šest vezanih pobeda, Partizan je pokleknuo kad je najmanje smeo. Zvezda je danas remizirala u Subotici sa Spartakom i ukazala se šansa crno-belima da smanje zaostatak na četiri boda, ali to kao da je svezalo noge igračima, jer je Partizan danas odigrao jednu od slabijih partija ove sezone.

Radnički je poveo posle velike greške golmana crno-belih Kljajića, koji je spustio loptu na noge Pavkovu, a on je rutinski sproveo u mrežu. Na sličan način je izjednačio Đurđić, posle greške čuvara mreže Nišlija.

Posle toga imao je Partizan još dve šanse, obe iz prekida, ali malo šta je napravio iz igre. Pogotovo to važi za poslednjih 20 minuta, kada je trener Nikolić izveo iz igre Đurđića i Đurđevića, a na teren poslao nevidljivog Božinova i Ilića, koji ovog puta nije pronašao neku novu čaroliju iz rukava.

U narednom kolu Partizan će gostovati Radniku u Surdulici, dok će Radnički dočekati Vojvodinu.

SUPERLIGA, 13. KOLO: Čuka pobedila posle dva i po meseca, Napredak melje

PARTIZAN - RADNIČKI 1:1 (0:1)

Strelac: Đurđić u 48. minutu za Partizan, a Pavkov u 30. za Radnički.

Stadion: Partizana. Gledalaca: 3.000. Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad).

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Ostojić, Miletić, Jevtović, Everton (od 12. Marjanović), Stevanović, Leonardo, Đurđić (od 68. Božinov), Đurđević (od 78'. Ilić).

RADNIČKI: Bajić, Bulatović, Stojanović, Pavkov, Arsić, Petrović, Mrkić (od 85. Ignjatović), Stanojević, Jovanović (od 88. Apostolović), Stanković, Radivojević.

Kraj.

89'. VELIKA šansa za Radnički! Pavkov je na petercu, iskosa, dobio loptu i pokušao da je prosledi u gol, ali je ona zatresla spoljni deo mreže.

86'. Udarac Jevtovića sa 30 metara, pravo u golmana Bajića.

84'. Uspeo je Radnički da potisne Partizan sa svoje polovine, igra se na sredini terena...

78'. Zanimljiva izmena: umesto Đurđevića u igru je ušao Ilić!

78'. NIŠTAAA!!! Ostojić je tukao glavom posle kornera, lopta je otišla pravo u ruke golmana Radničkog, koji je stajao na gol-liniji!

Sprema se Saša Ilić da uđe u igru.

75'. Balažic glavom posle kornera - preko prečke.

75'. Umalo autogol Radoša Bulatovića! Štoper Radničkog je nespretno zahvatio loptu posle centaršuta Leonarda, a lopta je tik pored stative otišla u korner.

72'. Katastrofalna kontra Partizana! Imali su crno-beli tri na dva situaciju, Stevanović je vukao loptu sa svoje polovine, a onda je poslao užasnu loptu napred ka Đurđeviću i promašio ga za 15 metara.

70'. KAKAV PROMAŠAJ Uroša Đurđevića!!! Bio je potpuno sam ispred golmana Bajića i šutirao je pravo u njega!

61'. NEMA GOLA! Radnički sa linije izbacuje loptu posle udarca Ostojića nakon prekida! Spasle su se Nišlije u ovom napadu!

53'. Još jeda poništeni gol Đurđića zbog ofsajda, ali sudija je bio u pravu.

49'. Ponovo greška golmana Radničkog posle prekida, ali ovog puta se napadači Partizana nisu našli na pravom mestu da to iskoriste.

48'. GOL! Nikola Đurđić je postigao prvenac u crno-belom dresu! Posle kornera, loše je reagovao golman Radničkog Bajić, odbio je loptu do Đurđića, koji je smestio u mrežu!

47'. Đurđić gubi loptu na ivici šesnaesterca.

Starsportphoto©

Kraj prvog poluvremena

45+3'. Gužva pred golom Radničkog, Đurđić nije uspeo da pronađe put do mreže!

45'. Pokušao je Leonardo iz slobodnog udarca, pogodio je živi zid.

40'. Prošlo je 10 minuta bez bitnijih dešavanja na terenu. Partizan traži prilaz golu Radničkog, ali mu ne uspeva za sada.

30'. GOL! Vodi Radnički! Težak kiks napravio je golman Partizana Kljajić, koji je posle slobodnog udarca ispustio loptu, na nju je natrčao Pavkov i poslao je u mrežu!

28'. Šut Stevanovića levom nogom sa 17-18 metara, ipak lopta odlazi metar od stative.

27'. Prelep pas Alena Stevanovića u prostor za Uroša Đurđevića, ali je golman Radničkog bio brži za korak.

20'. Poništen gol Đurđića zbog ofsajda, mada je ostala dilema da li je Miletić, koji je centrirao, zaista bio u nedozvoljenoj poziciji.

17'. Prva šansa za Partizan! Sjajno je Leonardo zavrnuo loptu na peterac, a Đurđić je zakasnio za pola koraka!

16'. Đurđević je šutirao sa velike udaljenosti, ali isto tako visoko preko gola.

12'. Everton ipak ne može! Brazilac izlazi iz igre i dobija snažan aplauz, a ulazi bivši igrač Radničkog Marjanović.

10'. Prejak for Stevanovića u prodoru, umesto centaršuta u obećavajućoj akciji, lopta je otišla u gol-aut.

Hramlje Everton, ali i dalje je u igri, mada se zagreva Saša Marjanović, za svaki slučaj.

5'. Povredio se Everton! Partizan je imao kontru, Leonardo je hteo da proigra zemljaka, ali mu je poslao loptu iza leđa, Everton je hteo nekako da prosledi tu loptu dalje, ali je izgleda izvrnuo zglob.

4'. Đurđić traži penal posle starta Bulatovića, sudija odmahuje rukom.

Jako loša poseta u Humskoj, jedva je 1.000 gledalaca na tribinama.