18:47 >> 18:43

(VIDEO) ZVEZDA SE PROBUDILA U ŽELEZNIKU! Crveno-beli sigurni protiv Meginih "klinaca" za prekid loše serije!

Ekipa Andrije Gavrilovića konačno je proradila. Pronađen je pravi ritam, nije igra zavisila od jednog igrača što je nedostajalo crveno-belima na prethodnih nekoliko mečeva. Ponovo bez kompletnog rostera (nisu igrali Derik Braun i Nemanja Nenadić), ali ovoga puta tu je bio Bili Beron, koji je, čini se, nedostajao šampionu ABA lige.

TOMIĆEV ODLAZAK NIKO NIJE OČEKIVAO! Dženkins priznao: U šoku sam!

Dobro raspoređena minutaža i čak petorica dvocifrenih kod Zvezde bili su ključ pobede domaćih, koji su ovaj duel igrali u Železniku. Mlada ekipa Mege uspevala je da parira koliko toliko preko trojki, ali je velikih problema imala na centarskoj liniji gde je teško bilo probiti Ognjena Kuzmića, Majkla Odža i naročito Džejmsa Gista.

Tokom prvog poluvremena uspeli su izabranici Dejana Milojevića da pariraju šampionu Jadrana. Mini serijama dolazili i do minimalne prednosti u nekoliko navrata, ali je treća deonica razjasnila situaciju i odlučila pitanje pobednika.

Odlična odbrana, ali i napad koji je doneo 30 poena Zvezdi u trećoj četvrtini rešio je meč. Pre svega zahvaljujući Dejanu Davidovcu i Stratosu Perperogluu koji su svojim trojkama pokrenuli crveno-belu mašinu. Primetan je bio nedostatak Bilija Berona na prethodna dva meča, a i Amerikanac je imao dobru rolu protiv Mege sa svojih 11 poena.

Poslednja deonica poslužila je gostima kao eventualan odgovor i pokušaj da se vrate u meč, ali su preko Nikole Miškovića uspeli da priđu na "samo" 11 poena zaostatka pa je bilo jasno ko će slaviti na kraju.

Najbolji pojedinac u pobedi Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 17 poena, a Džejms Gist dodao je 14 uz dabl-dabl učinak sa 10 skokova. Kod gostiju istakli su se Nikola Mišković i Edin Atić sa po 13 poena.

CRVENA ZVEZDA - MEGA BEMAKS 88:70 (22:19, 22:21, 30:15 )

Hala: Železnik, Sudije:  Tomislav Hordov, Mario Majkić, Milan Nedović

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Čović, L.Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Dženkins, Simanić, Odžo.

MEGA BEMAKS: Mišković, Atić, Marjanović, Ašćerić, Čarapić, Miljenović, Simonović, Cerovina, Brekić, Macura, Tanasković, Stanić.

KRAJ!

39. minut - Davidovac siguran sa penala za 88:70.

38. minut - Brze kontre Zvezde i poeni Gista i Berona za "plus 15".

37. minut - Dobra reakcija Davidovca koji krade loptu i poentira na drugoj strani terena.

36. minut - Ponovo nešto slabiji ritam utakmice. Kuzmić polovičan sa penala za "plus 11" Zvezde.

34. minut - Kuzmić pivotira i pogađa za dva poena - 78:66.

33. minut - Atić koristi brzinu i poentira. Mega na "samo" minus 10.

32. minut - Dobra akcija Dobrića i Kuzmića za lagane poene. Onda Marjanović pogađa trojku i odmah krade loptu Čoviću za seriju 5:0.

31. minut - Siguran Macura oba puta sa penala za početak poslednje deonice.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Pogađa Odžo dva penala za sopstvenu seriju od šest vezanih poena. Zvezda je ovu četrvrtinu dobila sa 30:15.

29. minut - Nekoliko promašaja i grešaka na obe strane. Presekao je to Odžo laganim polu-horogom.

28. minut - Nova trojka Atića, treća na meču, ali stiže ekspresan odgovor Berona!

27. minut - Davidovac pogađa uz faul. Koristi i dodatno slobodno bacanje. Na drugoj strani Simonović dolazi do svog 10. poena.

26. minut - Period nešto slabije igre oba tima, Gist pravi svoju mini seriju od četiri poena.

23. minut - Treća trojka Davidovca, domaći imaju maksimalnih 12 poena prednosti. Stanić na drugoj strani pogađa za dva poena.

22. minut - Trojka Davidovca za mini seriju Zvezde od 5:0.

21. minut - Drugi deo igre počinje poenima Džejmsa Gista.

POLUVREME, DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Filip Stanić vezuje četiri poena i reševa prvo poluvreme. Zvezda ima četiri poena prednosti na odmoru.

19. minut - Poenima Brauna Zvezda pravi mini seriju i ponovo je na razlici od osam poena.

18. minut - Serija slobodnih bacanja Miškovića koji donosi minus od četiri poena Megi - 40:36.

17. minut - Nemaju rešenja gosti za Perperoglua koji dolazi do svog 13. poena.

15. minut - Pokušao je trojkom Atić da malo razmrda goste, ali Kuzmić na drugoj strani lagano poentira.

14. minut - Mladi Simonović još jednom siguran na obruču za nove poene - 33:27. Brzo stiže odgovor Perperoglua koji već ima 11 poena.

13. minut - Sada Zvezda u seriji. Nakon Dobrića, ponovo Perperoglu siguran. Crveno-beli imaju maksikalnih osam razlike.

12. minut - Macura polovičan sa penala, a na drugoj strani siguran Perperoglu uz faul. Pogodio je Grk i slobodno bacanje.

11. minut - Nova trojka, sada je pogodio Nenad Miljenović, ponovo je nerešeno! Ipak, odmah istom merom uzvraća Dejan Davidovac!

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Jurij Macura trojkom završava prvu četvrtinu i donosi "minus tri" svom timu.

10. minut - Trojka Stratosa Perperoglua za seriju 5:0 i malo osetniju prednost domaćih!

8. minut - Sada Braun ponovo lagano poenita, ali Marko Simonović vraća na drugoj strani.

7. minut - Sada Atić pogađa novu trojku za goste i čuva prednost od pola koša.

6. minut - Prvo vođstvo gostiju, Nikola Mišković pogađa trojku za seriju 7:0! Beron je uspeo da svojim prvim poenima na drugoj strani vrati prednost domaćinu.

5. minut - Serija promašaja i gotovo tri minuta bez pogotka prekinuta je poenima Edina Atića.

2. minut - Nova trojka crveno-belih! Sada je Boriša Simanić siguran. Na drugoj strani prve poene gosti postižu preko Luke Ašćerića.

1. minut - Odličan početak meča za Zvezdu, Lorenco Braun odmah pogađa trojku!