Kraj: Zvezda opet slomila zube u Berlinu!

Beograđani u ovaj meč ulaze kao apsolutni favoriti i jači za Nemanju Nedovića koji se vraća posle povrede rebra. Van tima su i dalje Miloš Teodosić i Nikola Topić.

ALBA - CRVENA ZVEZDA 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26)

Sudije:Karlos Perugaa (Španija), Mišele Rosi (Italija), Dragan Porobić (BiH)

ALBA: Braun, Proćida, Delou, Tomas, Šnajder, Spanjolo, Vecel, Matisek, Timan, Kumađe, Bin, Hermanson.

C. ZVEZDA: Smart, Lazić, Dos Santos, Nedović, Hanga, Mitrović, Gedraitis, Davidovac, Gilespi, Bolomboj, Lazarević, Tobi.

Trener: Janis Sferopulos

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

Poslednja prilika je propuštena! Gedraitis je promašio za tri poena i nema više vremena za preokret Beograđana.

40. minut - Odličan je napad spremio Sferopulos, ali Smart nije poentirao iz izgrađene pozicije i sve su manje šanse za preokret - 87:80.

Neverovatan promašaj Bolomboja na samom obruču, velika šteta. Međutim, uspeli su gosti da se odbrane i dva slobodna bacanja imaće Dos Santos - 85:80.

39. mint - JAGOOOO! Ide trojka sjajnog Brazilca i samo pet poena zaostatka - 83:78!

Vraća nadu "delijama" Jago! Pogodio je bivši igrač Ulma uz prekršaj - 83:74.

38. minut - Propuštena je još jedna sjajna prilika da se priđe Albi, ali je Smart promašio. Poentira na drugoj strani Bin - 83:72.

37. minut - Odlično! Bolomboj uspeva da pogodi uz faul i imaće dodatno slobodno bacanje - 81:71.

36. minut - Mogla je Zvezda i na jednocifren minus, ali je Smart promašio šut za tri poena.

35. minut - Dobra sekvenca Beograđana i prednost je sada samo 11! Naravno, Met Tomas ne prašta i pogađa otvorenu trojku i odbija nalet crveno-belih - 81:69.

34. minut - Fantastičan potez Smarta i poeni na obruču - 78:63. Teško se brani Crvena zvezda sa niskom petorkom zbog Albinog spuštanja lopte pod koš gde koriste prednost u visini svojih igrača.

Nosi Crvenu zvezdu Hanga! Bivši igrač Reala i Barse poentira uz faul i imaće dodatno slobodno bacanje - 74:60.

33. minuta - Nije uspela Alba da uputi šut ka košu crveno- belih za 24 sekunde i izgubili su loptu.

Napokon poeni za Beograđane! Precizan je bio Hanga koji je možda i najbolji pojedinac na ovom duelu za goste - 74:58.

32. minut - Spanjolo odlično probija odbranu gostiju i postiže poene - 74:56.

31. minut - Propustila je Alba priliku da uveća prednost, promašio je Proćida.

TREĆA ČETVRTINA:

Uspeo je Smart dobro da probije i poentira uz zvuke sirene - 72:54.

Mitrović bez poena u Berlinu

30. minut - Dobro se snašao Mitrović na isteku napada i imaće dva slobodna bacanja zbog faula Kumađea.

29. minut - Ponovo dobar potez Litvanca iz Crvene zvezde i pogodak uz faul. Šteta je samo što je Proćida pre toga pogodio trojku - 70:50.

28. minut - Nije želeo Gedraitis za tri, već je spustio loptu u dribling i poentirao za dva - 65:48.

27. minut - Možda sjajno zakucavanje Hange podigne ekipu! Sjajan potez mađarskog reprezentativca - 65:46.

Nižu se loši i konfuzni napadi Crvene zvezde. Pokušaj Davidovca nije bio ni blizu.

26. minut - Sjajni Sterling Braun ubacuje šut sa mnogo osećaja i sada je to ogromnih +19 - 63:44.

Sada su i slobodna bacanja problematična za Crvenu zvezdu. Nedović je promašio oba, a potom je usledio isti ishod i nakon šuta Gedraitisa za tri.

25. minut - Dobar pod košem Zvezde ponovo je Vecel i stiže Novozelanđanin do 11. poena - 61:44.

24. minut - Iz teške pozicije poentirao je Vecel, ali je Timan dobio udarac i ostao je da leži na parketu - 59:44. Nemački reprezentativac je uz pomoć osoblja izašao sa terena i izgleda da je u pitanju problem sa zglobom.

Odgovara Gedraitis! Pogodak Litvanca za tri - 57:44.

23. minut - Ponovo Met Tomas pogađa za tri. Sjajna utakmica bivšeg beka Toronto Raptorsa.

Još jednom Nedović! Ovoga puta je bivši NBA as pogodio za dva - 54:41.

22. minut - Brz odgovor Albe i to kakav! Met Tomas je pogodio za tri i vratio velikih +15 - 54:39.

21. minut - Prvi napad u drugom poluvremenu imali su domaći, ali je Zvezda ukrala loptu i poentirala preko Nedovića - 51:39.

DRUGA ČETVRTINA:

Upravo su Proćida i Dos Santos najefikasniji pojedinci u prvih 20 minuta meča sa po deset postignutih poena.

Gabrijele Proćida

Ukrao je Proćida loptu Gedraitisu i lako realizovao kontru za 51:33. Uspeo je Tobi da "sanira" poluvreme pogotkom za tri - 51:36.

20. minut - Sjajno se snalazi Jago i upisuje svoj deseti koš. Proćida je fauliran i imaće dva slobodna bacanja - 47:33.

Imala je Zvezda čak dve prilike, ali su svoje šuteve za tri promašili Tobi i Dos Santos.

19. minut - Ubacuje i Martin Hermanson za tri poena na dobar pas Gabrijela Proćide - 45:31.

Zaustavljen je sjajni Janis Timan, ali je dosuđen prekršaj Majku Tobiju. Nemački centar siguran sa linije za slobodna bacanja - 42:31.

18. minut - Prvi put na parketu i Majk Tobi za Crvenu zvezdu. Pogodio je Jago uz prekršaj, ali sudije smatraju da je faul bio pre šuta. Sferopulos je i drugi čelendž uspešno tražio i poeni će biti priznati - 40:30.

Napokon poeni za goste iz Beograda! Pogodio je Gedraitis karakteristični šut iz driblinga - 38:28.

17. minut - Pogodio je za tri sada i Met Tomas. Ovime je Alba po prvi put na dvocifrenom plusu - 38:26.

16. minut - Dobar napad gostiju, ali nije ga poenima realizovao Mitrović. Loš napad Albe završio se neverovatnim pogotkom Brauna za tri preko ruke i sada domaćin vodi 35:26.

15. minut - Stiže do prvih poena i Nemanja Nedović! 29:26. Uspeva Zvezda da odbrani prvi napad, ali je problem u građenju i obezbeđivanju skoka.

Promašaj Bina za tri, ali je ispratio Delov i vratio loptu u koš - 29:24.

14. minut - Nastavljaju se dobri potezi Smarta! Nekadašnji igrač Filadelfije je odlično proigrao Bolomboja koji lagano poentira za 25:24.

Dobra odbrana Zvezde, ali je Proćida pogodio preko ruke Smarta za tri poena - 25:18. Pogađa trojku i Džavonte Smart i vezuje brzih pet poena - 25:21.

13. minut - Dobar posao Džavonte Smarta i obezbeđena lopta. Imaće najnovije pojačanje crveno-belih slobodna bacanja - 22:18.

Loš početak druge četvrtine za Crvenu zvezdu. Posle pogođenog bacanja, lopta je stigla do Proćide koji je fauliran i imaće dva slobodna bacanja - 22:16.

12. minut - Samo sudije u hali nisu čule udarac koji je Gilespi dobio po ruci, a Sferopulos je zbog negodovanja zaradio tehničku grešku.

11. minut - Drugu četvrtinu otvara Vecel preciznim šutem za dva - 20:16. Nije uspeo Davidovac da pogodi trojku, ušao je u igru i Nemanja Nedović.

PRVA ČETVRTINA:

Prve poene na meču upisuje i Gilespi na dobar pas Smarta - 18:16.

10. minut - Nije uspela Zvezda ni ovaj napad da odbrani i sada Alba vodi 18:14.

9. minut - Uspeo je na neverovatan način da pogodi Jago, ali je uzvratio Bin - 16:14.

Užasan napad Zvezde. Lopta je bila kod Dos Santosa sve vreme, da bi na kraju "krompir" pripao Davidovcu i loš šut.

8. minut - Još jedan promašaj Smarta, ali opet vreba Bolomboj i prikucava! Već je Zvezdin centar na četiri poena i isto toliko skokova - 14:12.

Nije uspeo Smart, pa ni Gedraitis iz dva pokušaja. Rezultat ostaje nepromenjen. Insistirao je Davidovac da Sferopulos zatraži čelendž i Grk je dobro uradio što ga je poslušao.

7. minut - Odličan pas Brauna i Vecel postiže lake poene na obruču za 12:10.

6. minut - Nešto više od dva minuta nema koša u "Mercedes Benz" dvorani, rezultat je i dalje izjednačen - 10:10.

5. minut - Uzvratio je Braun brzim poenima i poravnao rezultat na 10:10.

JAGO! Još jednom Mitrović u ulozi organizatora pronalazi Brazilca, a ovaj ga nagrađuje pogotkom za tri poena - 08:10.

4. minut - Druga trojka za domaće, a precizan je Sterling Braun. Ponovo Alba vodi 8:7.

Odlična odbrana Mitrovića i osujećen pokušaj Timana, ali u borbi za loptu Branko Lazić je napravio faul.

3. minut - Ide trojka! Prvi pogodak van linije 6,75 metara za Crvenu zvezdu pogodio je Gedraitis na pas Mitrovića - 5:7.

Koristi oba slobodna bacanja Gedraitis i ponovo je Zvezda u prednosti 4:3. Istom merom uzvraća i visoki Kumađe - 5:4 za Albu.

2. minut - Promašio je Jago šut sa visine penala, kaznio je to Met Tomas pogotkom za tri poena - 3:2.

Prvi napad imaju gosti iz Beograda i dobar šut je imao Gedraitis. Nije pogodio, ali je na pravom mestu Bolomboj - 0:2.

1. minut - Zvezda meč počinje sa startnom petorkom Dos Santos, Bolomboj, Gedraitis, Mitrović i Lazić.

PRE MEČA:

19.55 - Posle Albe, crveno-belima sleduje "večiti derbi" u Admiral bet ABA ligi u nedelju, pa će biti od velikog značaja ukoliko taj duel dočekaju na krilima trijumfa večeras.

19.40 - Današnji dan obeležiće još neki jako zanimljivi dueli, među kojima Makabi - Panatinaikos, Bajern - Asvel i Real - Olimpijakos.

19.30 - Podršku svom nekadašnjem timu pružaće i reprezentativac Srbije Boriša Simanić.

19.25 - Najveći deo poena Crvene zvezde u Evroligi dolazi preko Nemanje Nedovića, koji u proseku ima 12,9 koševa po meču.

19.20 - Najefikasniji pojedinac u dosadašnjem toku elitnog takmičenja za Albu je Johanes Timan sa prosekom od 13 poena i pet skokova po utakmici.

19.10 - Pogled na trenutno stanje i tabelu Evrolige. Danas su na teren već izašle ekipe Fenerbahčea i Virtusa. Gosti iz Bolonje vode sa 25:21.

19.00 - Dobro došli na tekstualni prenos 25. kola Evrolige i duela Albe i Crvene zvezde.