06.10.2024.

16:30

(KRAJ) Crvena zvezda pala u Splitu!

Crveno-beli su u poslednja dva susreta svih takmičenja upisali isto toliko pobeda. Savladan je Mornar 91:72 u regionalnom šampionatu, a pre dva dana pao je i Pariz 80:77 u Evroligi.

Sa druge strane, Splićani su poraženi u prva dva kola ABA lige i zauzimaju samo dno tabele.

SPLIT - CRVENA ZVEZDA 85:78 (18:16, 19:23, 23:22, 25:17)

Dvorana: Mala dvorana Split

Sudije: Tomislav Hordov (Hrvatska), Sašo Petek (Slovenija), Vladimir Jevtović (Srbija)

SPLIT: Šorter, Jordano, Katić, Tišma, Klepo, Kučić, Vuko, Perkušić, Škara, Kapusta, Ljubičić.

Trener: Slaven Rimac

C. ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Teodosić, Davidovac, Kenan, Mitrović, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Plavšić, Nedović, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA:

Iskoristio je Jago dva slobodna bacanja, a prethodno je Kenan promašio jedno, koje su gosti dobili zbog tehničke greške Slavena Rimca - 82:76. Škara je pogodio samo jedno bacanje, a Nedović je brzo probio i pogodio na obruču - 83:78.

Fauliran je Kapusta prilikom prenosa lopte. S obzirom na bonus Zvezde, imao je dva slobodna bacanja i pogodio ih - 82:74.

40. minut - Kakva trojka Nedovića! Malopre je bek promašio nakon prodora, ali sada pogađa iz velike udaljenosti - 78:74.

Pokušao je Nedović solo akcijom da umanji prednost domaćina, ali nije uspeo. Sjajno se snašao Škara i obezbedio loptu za "žute".

39. minut - Jordanoooo! Ide Split na "+6", senzacija na pomolu - 77:71!

38. minut - Još jedna trojka za Tišmu i ponovo prednost za Split - 74:71!

Razigrao se Škara. Koristi iskusni košarkaš prednost u brzini protiv Bolomboja i pogađa - 71:71.

37. minut - Kako je ovo bitan pogodak! Dos Santos je precizan iz daljine i vraća prednost za crveno-bele - 69:71.

Jordano je ostao sam na šutu za tri i kaznio je grešku gostiju - 69:66.

36. minut - Napao je Davidovac sa niskog posta Šortera i uspeo da pogodi preko nižeg čuvara - 66:66.

35. minut - Tišma promašuje oba slobodna bacanja, ovo se nije očekivalo od mladog Hrvata. Nažalost, pogrešio je Teodosić, a Škara je uspeo da poentira - 66:64.

34. minut - Odlično koristi Bolomboj prednost protiv Šortera. Morali su Splićani da udvoje, ostao je sam Kenan i pogodio posle sjajnog dodavanja centra crveno-belih - 64:64.

33. minut - Promašuje zicer Jago. Propuštena je sjajna prilika da se zabeleže laki poeni - 64:61.

32. minut - Poeni Šortera protiv Teodosića i ponovo je Split u prednosti! - 62:61.

31. minut - Brza dva faula Crvene zvezde na početku poslednje deonice. Propustili su i prvi napad, pošto je dodavanje Teodosića završilo u rukama Škare.

TREĆA ČETVRTINA:

Miler- Mekintajer je probao da reši deonicu trojkom, ali je Amerikanac promašio i ostao bez ubačenog poena - 60:61.

Šut Šortera preko Nedovića

30. minut - Ostao je Vuko sam za tri poena i kaznio propust u odbrani crveno-belih. Uspeo je da uzvrati Nedović trojkom - 58:61.

29. minut - Promašio je Tišma, ali prati to Tišma i vraća u koš - 55:58.

Jako lepa kombinacija Kapuste i Škara krunisana je pogotkom krila Splita - 53:58.

28. minut - Pokupio je Daum promašaj Dobrića, a onda je Jago fantastično probio i uz mnogo kontakta pogodio o tablu - 50:56.

27. minut - Odbranila se Zvezda i stvorila poene iz kontre. Dobre je istrčao Nedović i sjajno se snašao bivši bek Golden Stejt Voriorsa - 50:54.

26. minut - Ide trojka i za Jaga! Omaleni Brazilac uspeva da pogodi i sada su Beograđani pobegli na "+6" - 46:52.

Uroš Plavšić

25. minut - Odlično dodavanje Mitrovića sa niskog posta i još jedna trojka za Dobrića. Nekadašnje krilo Virtusa upisuje 11 poen.

24. minut - Dobar napad gostiju iz Beograda i pogođena trojka Dobrića. Nažalost, nisu uspeli da se odbrane pa je tri poena odmah vratio Šorter - 45:46.

Ovog puta je Ljubičić nadmudrio Bolomboja i pogodio uz faul centra Crvene zvezde - 42:43.

23. minut - Pogodio je Šorter, ali je istom merom uzvratio Daum - 39:43.

22. minut - Koristi svoju brzinu Jago Dos Santos i stiže do obruča domaćih - 37:41.

21. minut - Nisu Splićani iskoristili prvi napad, ali samo zbog strašne blokade Bolomboja. Ulovio je Amerikanac pokušaj Tišme poput Bena Valasa i sprečio poene.

DRUGA ČETVRTINA:

Propušten je napad na kraju poluvremena. Spetljao se Teodosić i izgubio loptu - 37:39.

20. minut - Ljubičić se dobro zazidao pod košem i pogodio uz kontakt. Želi Janis Sferopulos da organizuje poslednji napad u prvom poluvremenu, pa zove tajmaut - 37:39.

Preterao je Kapusta ovim šutem sa devet metara, a gosti su to iskoristili brzom kontrom - 35:39.

19. minut - Nesebična košarka Zvezde krunisana je trojkom Kenana. Nemestio je sjajni šuter ruku, ovo mu je druga trojka - 35:37.

18. minut - Odlično je video Kapusta prednost Šortera pod košem i nagradio Amerikanca lakim poenima uz faul Kenana - 32:34.

17. minut - Pogodak Džoela Bolomboja dovodi Crvenu zvezdu u prednost. Čuvao je Split rezultatski plus još od početka meča - 30:32.

Prekida loš niz napada pogotkom Vuko. Uzvraća Kenan trojkom i izjednačuje rezultat - 30:30.

16. minut - Pogađa još jednu trojku Ognjen Dobrić. Sada je Split u nešto lošijoj napadačkoj seriji - 28:27.

Odlično prati Davidovac loptu i hvata skok u napadu nakon promašaja Dobrića - 28:24.

Dejan Davidovac

15. minut - Slabo brani Kenan svog rivala i to koristi Jordano kako bi ubacio dvojku - 28:22.

14. minut - Ostvario je Teodosić višak i pronašao Dobrića samog u ćošku. Sjajni levoruki šuter nije propustio priliku - 26:22.

13. minut - Napokon poeni za crveno-bele. Teodosić uspeva da pogodi za tri poena - 24:19.

12. minut - Stiže Kapusta do obruča i pogađa. Odmah potom osvaja loptu i pakuje trojku sa skoro devet metara - 24:16.

11. minut - Odličan prodor Kapuste na početku druge četvrtine i imaće dva slobodna bacanja. Faul je načinio Luka Mitrović - 19:16

PRVA ČETVRTINA:

Sve vidi Teo! Kakav pas Teodosića i laki poeni za Davidovca. Gotova je prva četvrtina - 18:16.

10. minut - Pokušali su isti igrači da ponove kombinaciju, ali je ovoga puta dodavanje Teodosića završilo u rukama Kučića.

9. minut - Maestralna asistencija Teodosića i laki poeni za Mitrovića - 18:14.

8. minut - Precizan je Daum. Jako dobro igra Amerikanac koji je stigao iz Efesa - 13:12.

Majk Daum

7. minut - Opet period bez poena na parketu "Male dvorane". Razmenili su promašaje Plavšić i Šorter.

Dobar napad Splita iz tajmauta. Ljubičić se lepo zagradio pod košem i pogodio preko Plavšića - 13:9.

6. minut - Oba tima imaju problema u napadu. Dos Santos je faulirao Šortera, a trener Rimac koristi priliku kako bi pozvao tajmaut - 11:9.

Odbranila se Zvezda, a Daum je nagrađen za sjajno trčanje lakim poenima - 11:9.

5. minut - Lep napad Crvene zvezde nije iskoristio Nedović. Ostao je bek sam na šutu za tri, ali nije uspeo da pogodi.

4. minut - Splićani ulaze u seriju pogodaka. Jordano je pogodio dva šuta za tri poena i sada domaćini vode - 11:7.

3. minut - Prve poene za Splićane upisuje Šorter. Sjajni plejmejker je pogodio za tri poena - 3:5.

2. minut - Promašio je Škara, a to se pretvorilo u trojku Majka Dauma. U sjajnoj je formi Amerikanac - 0:5.

1. minut - Crvena zvezda krenula je u prvi napad. Pogodio je Nedović za dva poena 0:2.

PRE MEČA:

16.52 - Splićani sve nade polažu u Amerikanca Šenona Šortera, koji je lider "žutih" još od prošle sezone. Takođe, dosta zavise od iskustva i šuta za tri poena Borne Kapuste.

Šenon Šorter

16.45 - Grčki stručnjak se odlučio da duel sa Splitom odigra bez Rokasa Gedraitisa i Nemanje Nedovića. Bivši trener Makabija želi da odmori krilo i beka pred novo kolo Evrolige i duel sa Baskonijom u sredu.

Dobio slobodno - Nemanja Nedović

16.40 - Uprkos uloge apsolutnog favorita, trener crveno-belih Janis Sferopulos, upozorava da je svako gostovanje teško.

16.30 - Dobrodošli na tekstualni prenos utakmice 3. kola ABA lige između Splita i Crvene zvezde.