21.08.2020.

22:18

SEVILJA JE OSVAJAČ LIGE EVROPE! Vođen je pravi RAT u Kelnu, Interu presudile "MAKAZICE" u finišu! Lukaku tragičar...

Poveo je Inter na ovom meču preko Lukakua, ali je Sevilja brzo uzvratila golom De Jonga! Isti fudbaler doneo je prednost španskom timu, a na 2:2 u finišu prvog dela poravnao je Godin! U nastavku igre viđen je pravi taktički rat na terenu, a Lukaku je bio tragičar poraza "neroazura" ove večeri u Kelnu. Prvo je promašio veliku šansu za 3:2, da bi u finišu meča nakon makazica Karlosa, zakačio tu loptu i poslao je u sopstvenu mrežu! Na kraju, Inter nije imao snage za novi povratak, te je Antonio Konte ove sezone ostao bez ijednog trofeja na klupi italijanskog giganta.

(VIDEO) PROLETER SRUŠEN U FINIŠU! Majstorija Bena ispratila Zvezdu u Albaniju na meč sa Tiranom!

Sevilja - Inter 3:2

(De Jong 12, 34, Karlos 74 - Lukaku 4, Godin 36)

Stadion: Raj Enerdži (Keln)   Sudija: Dani Makiel

Sevilja: Bono - Navas, Kunde, Diego Karlos, Regilon - Džordan (Gudelj od 85. minuta), Fernando, Banega - Okampos (El Hadadi od 70. minuta), De Jong (El nesiri od 85. minuta), Suso (Vaskez od 78. minuta).

Inter: Handanović - Bastoni, De Vrij, Godin (Kandreva od 90. minuta) - Jang, Galjardini (Eriksen od 78. minuta), Brozović, Barela, Dambrozio (Mozes od 78. minuta) - Lukaku, Martinez (Sančez od 78. minuta).

KRAJ! Sevilja je osvajač trofeja Lige Evrope!

90. minut - Još šest minuta nade za Inter! Kandreva promašuje sa pet metara! Bono spašava Sevilju! Tek što je ušao u igru...

85. minut - Šansu u finišu dobija i srpski internacionalac Nemanja Gudelj.

82. minut - Mozes je imao šansu, ali su defanzivci Sevilje sa gol linije izbacili loptu!

80. minut - Sam finiš meča, sve manje vremena za Inter!

74. minut - GOOOOOL! Sevilja vodi! Diego Karlos je uhvatio makazice i šutirao, lopta je na putu do gola zakačila Lukakua koji ju je skrenuo u sopstvenu mrežu!

72. minut - Slobodan udarac za Inter iskosa sa leve strane od gola Sevilje. Odličan centaršut Janga, ali Bono boksuje loptu.

65. minut - Velika šansa za Lukakua! Izbio je sam pred Bona, ali nije uspeo da Interu donese novu prednost.

63. minut - Mirno drugo poluvreme....

58. minut - Pokušaj Janga iz daljine, ali preko gola. Ostaje 2:2.

56. minut - Odličan prodor Regilona, usledio je udarac u spoljni deo mreže!

53. minut - Terenska inicijativa intera, ali bez konkretne šanse. Miran početak drugog dela.

46. minuta - Bez izmena na startu drugog poluvremena.

KRAJ PRVOG DELA!

45. minut - Samo minut nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Četiri gola, nekoliko prekida... Neverovatno.

42. minut - Završnica prvog dela! Fantastičnih 45 minuta u Klenu, finale u kome uživamo.

36. minut - Uzvraća Godin! Sada je 2:2 u Kelnu!

34. minut - GOOOL! Ponovo De jong glavom! Centrirao je Enver Banega.

32. minut - Pravi rat vlada na sredini terena! Odličan meč gčedamo u Kelnu.

22. minut - Pokušava i Okampos, ali samo u spoljni deo mreže!

20. minut - Sada i Martinez pada, ali nema penala! nove čarke na terenu, igrači Sevilje traže žuti karton zbog isceniranog jedanaesterca argentinskog napadača!

18. minut - Velika šansa za Janga, ali je glavom šutirao daleko preko gola. Igra se izuzetno grubo sa obe strane!

17. minut - Diego Karlos je igrao rukom u kaznenom prostoru, međutim, Makiel je ocenio da ovo nije bilo za belu tačku. Trener Intera Antonio Konte dobio je žuti karton nakon prigovora.

15. minut - Sevilja nastavlja u istom ritmu! Inter ne može da "diše"!

12. minut - Pritisak Sevilje se ipslatio! Navas je centrirao a De Jong pogodio za 1:1!

3. minut - Penal za Inter! Karlos je oborio Lukakua sa leđa, jedanaesterac bez dileme! Belgijanac pogađa sa bele tačke!

2. minut - Prekid već na startu i žuti karton za Dambrozia nakon udaranja Regilona u lice. Slobodan udarac za Sevilju, međutim, bez promene rezultata.

Meč je počeo!

20.30 - Dobrodošli na lajv prenos finalnog meča Lige Evrope na stadionu "Raj Enerdži" u Kelnu između Intera i Sevilje. Oba tima su u dosadašnjem delu takmičenja bila taktički savršena, što je bio i jedan od glavnih razloga što se danas bore za pehar!