21.08.2020

19:53

(VIDEO) PROLETER SRUŠEN U FINIŠU! Majstorija Bena ispratila Zvezdu u Albaniju na meč sa Tiranom!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter u Novom Sadu sa 1:0 u okviru petog kola Superlige Srbije

Crvena zvezda je imala mnogo problema u petom kolu domaćeg šampionata na gostovanju u Novom Sadu protiv Proletera. Mučili su se crveno-beli tokom većeg dela utakmice, a meč je rešio El Fardu Ben golom iz slobodnog udarca u samom finišu duela. Proleter je tražio i penal nakon igranja rukom Kataija, ali Čolović nije pokazao na belu tačku, pošto je Katai samog sebe pogodio u ruku. Solidna uvertira Zvezde pred put u Tiranu i duel sa istoimenim klubom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona (sreda 20 časova)

NEPOSREDNO PRED DUEL SA PROLETEROM! Ben ima poruku...

Proleter - Crvena zvezda 0:1

(Ben 76)

Stadion: Karađorđe (Novi Sad)   Sudija: Dragan Čolović

Proleter:  Petrić – Janković (Mitrović od 75. minuta), Leandro, Andrejević, Kovačević – Jovanović (Ilić od 19. minuta), Bacanović – Knežević, Pejić, Živojinović (Kojić od 75. minuta)- Mirosavljev.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Rodić (Gobeljić od 46. minuta) – Petrović – Spiridonović (Gavrić od 63. minuta), Nikolić, Ivanić (Kanga od 46. minuta), Katai (Tomane od 46. minuta) – Ben.

KRAJ MEČA!

90. minut - Još tri minuta nadoknade vremena.

88. minut - Pokušaj iz daljine Gelora Kange, ali pored gola odlazi lopta.

85. minut - Sam finiš duela u Novom Sadu, Zvezda čuva prednost.

76. minut - Ben pogađa iz "slobodnjaka"! Sjajan gol!

72. minut - Snažan udarac Nikolića sa distance, lopta odlazi zamalo pored leve stative.

71. minut - Novi pokušaj Andrejevića iz daljine, ali daleko preko gola Borjana!

70. minut - Sam finiš duela, Zvezda i dalje napada, međutim, gola nema...

61. minut - Pritisak Zvezde! Sada i Nikolić šutira, ali direktno u Petrića.

59. minut - Sada i Kanga pokušava, ali bez uspeha! Nekoliko sekundi nakon toga Spiridonović je imao "mrtvu" šansu nakon dodavanja Nikolića, ali Petrić sjajno interveniše!

53. minut - Šansa za Zvezdu nakon kornera sa leve strane, Gobeljić nije uspeo da loptu sprovede u mrežu!

48. minut - Brz kontranapad Zvezde! Gajić izbija sam pred gol Proletera, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

46. minut - Trostruka izmena u Crvenoj zvezdi na početku drugog dela! Gobeljić, Kanga i Tomane su na terenu, a igru su napustili Rodić, Ivanić, Katai.

KRAJ PRVOG DELA!

45. minut - Slobodan udarac za Crvenu zvezdu iskosa sa leve strane, ali slab centaršut Kataija.

43. minut - Sam finiš prvog dela...

40. minut - Dobar napad Zvezde preko Rodića, ali izostao je tačan pas u završnici levog beka crveno-belih. Ostaje 0:0!

37. minut - Preti Proleter preko Bacanovića, ali Borjan siguran!

31. minut - Sada igrači Proletera traže penal. Čolović niej dosudio ništa, katai je nakon udarca glavom pogodio samog sebe u ruku.

29. minut - Udarac Gajića, ali Leandro blokira taj šut. Igrači Zvezde su tražili penal jer u smatrali da je Leandro igrao rukom...

23. minut - Katastrofalan udarac Kataija sa ivice šesnaesterca.. Lopta je otišla nebu pod oblake.

19. minut - Prinunda izmena u Proleteru. Jovanović napušta teren, u igri je Ilić.

15. minut - Za sada Proleter deluje solidno, dok Zvezda ne kažnjava greške u dodavanju domaćeg tima u poslednjoj liniji. Šansa za Ivanića, ali nema promene rezultata.

12. minut - Brz kontranapd Crvene zvezde preko Kataija, ali loša završnica Spiridnovića!

6. minut - Prva šansa za Prloter na ovom meču! Jovanović je snažno izveo slobodan udarac, ali Borjan je bio pribran i krajnjim naporima intervenisao.

4. minut - Sada i Spiridonović pokušava iz daljine, ali samo do defanzivaca Proletera.

2. minut - Jak početak crveno-belih i prvi pokušaj Mirka Ivanića. Lopta odlazi preko gola.

17.35 - Dobrodošli na lajv prenos meča između Proletera i Crvene zvezde u okviru petog kola Superlige Srbije. Crveno-beli žele da nastave trijumfalni niz u nacionalnom prvenstvu i na taj način naprave dobru uvertiru pred u put u Tiranu i duel sa istoimenom ekipom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.