19.09.2020.

17:20

PREMIJER LIGA! Everton demontirao Bilićev VBA!

Everton je upisao i drugu pobedu u novoj sezoni, dok je Vest Brom zabeležio i drugi poraz.

DEKI SE OBRATIO DELIJAMA NEKOLIKO DANA NAKON OMONIJE! Emotivne i ISKRENE reči u danima koji su pred Zvezdom!

Vest Brom je poveo u desetom minutu golom Grejdija Diangane, ali je Everton preko Dominika Kalvert-Luina u 31. i Hamesa Rodrigesa u 45. minutu preokrenuo na 2:1. U prvom minutu nadoknade vremena Kiran Gibs je dobio crveni karton zbog udaranja Rodrigesa, a nakon što je sudija odsvirao kraj prvog poluvremena "pocrveneo" je i trener Vest Broma Slaven Bilić zbog prigovora.

I sa igračem manje na terenu, Vest Brom je u 47. minutu izjednačio golom Mateusa Pereire, ali je samo sedam minuta kasnije Majkl Kin je doneo novu prednost domaćem timu. Pobedu Evertonu potvrdio je Kalvert-Luina sa dva nova pogotka, u 62. i 66. minutu.

Fudbaleri Evertona u narednom kolu gostuju Kristal Palasu, dok Vest Brom čeka još jedan težak zadatak pošto mu u goste dolazi Čelsi.