02.01.2021.

19:21

MILOJEVIĆ NEĆE MOĆI DA ZASPI ZBOG TAVAMBE! ŠOK za srpskog trenera!

Imao je Al Ahli našeg trenera Vladana Milojevića izvanrednu šansu da preuzme vođstvo na tabeli saudijskog šampionata, ali se u utakmici kod kuće sa Al Tavonom, umesto pobede desio neočekivan epilog po tim bivšeg trenera Crvene zvezde - pobeda gostiju od čak 3:0!

Ovo je najteži poraz Milojevića u Arabiji, posebno zbog činjenice da je sva tri gola Al Ahli primio u prvom poluvremenu, i to za samo 15 minuta!

Doživeo je Milojević najteži poraz od kada je u Saudiskoj Arabiji

Jedan od najzaslužnijih bio je nekadašnji napadač Partizana Leandro Tavamba sa golom i asistencijom, uz doprinos još dvojice strelaca Abdulaja Sanea i Abdulaha Al Džuija.

Tavamba je  u 30. minutu servirao šansu Saneu, a ovaj pogodio za 1:0, potom je Al Džui duplirao vođstvo, da bi isti igrač, u finišu poluvremena, pripremio šansu Tavambi, a ovaj stavio tačku na sjajan period prvog dela meča.

Tavamba šokirao Milojevića

U nastavku nije bilo golova, Milojevićev tim je drugi deo meča dočekao demoralisan i indisponiran.

Za domaći tim su od starta igrali nekadašnji fudbaleri večitih rivala, Marko Marin i Ljubomir Fejsa, a u nastavku i bivši igrač Čukaričkog Samuel Ovusu koji je zamenio nemačkog internacionalca.

Al Ahli je ostao na drugoj poziciji, dva boda iza Al Hilala.