08.07.2021.

07:34

/ANKETA/ BRUJI EVROPA, DA LI JE DANSKA POKRADENA? Sporan penal i dve lopte na terenu! /VIDEO/FOTO/

Nakon preokreta i 120 minuta fudbala, Englezi su savladali Dansku sa 2:1. Odlučujući gol postigao je Hari Kejn, čini je penal odbranio Kasper Šmajhel, ali je golman Danaca bio nemoćan kod odbitka!

Holandski sudija Dani Makeli je video faul Melea nad Sterlingom i pokazao na "belu tačku" u 104. minutu, što je potvrdio VAR.

Rahim Sterling našao se između Joakima Melea i Matijasa Jansena. On je pao, ali iz VAR sobe potvrdili su odluku sudije Danija Makelija. Hari Kejn je dobio šansu da odvede svoj tim dalje.

Ali, to nije sve. U momentu kad je Sterling kretao u solo prodor pre penala, na terenu su se nalazile dve lopte.

Prvila kažu da bi igra trebalo da bude prekinuta u takvim situacijama, ali isto tako arbitar ima pravo na slobodnu procenu, te da u slučaju da druga lopta ne utiče na igru krucijalno, pusti da se ista nastavi.