24.04.2022.

16:59

ČELSI SE IZVUKAO! Promašio penal u FINIŠU, pa slavio u 90! Brajtonu nije bilo dosta 2:0...

Fudbaleri Čelsija savladali su Vest Hem rezultatom 1:0 u uzbudljivoj završnici meča 34. kola Premijer lige. Čelsi promašio penal u 87‘ pa slavio u 90‘ minutu!

Prvo je u 70. minutu Jarmolenko sjajno šutirao, ali je golman Čelsija Mendi odlično intervenisao i sačuvao mrežu, da bi pet minuta kasnije uzvratio domaćin preko Tima Vernera, ali njegov udarac je zaustavio Fabijanski.

Krejg Douson skrivio je jedanaesterac u samom finišu meča i zaradio crveni karton. Penal je izveo Žoržinjo i promašio, odnosno Fabijanski je odbranio njegov udarac. Ipak Kristijan Pulišić je u 90. minutu postigao pogdak i doneo veliku radost navijačima na "Stamford bridžu".

Barnli je na svom terenu savladao Vulverhempton sa 1:0! Barnli je postigao pogodak u 49. minutu, ali je gol Vidre, poništen zbog ofsajda. Isti igrač je u 62. minutu rešio pobednika.

Brajton je na svom terenu imao prednost od 2:0 protiv Sautemptona, ali je došlo do izjednačenja i remija! Domaći su poveli već u drugom minutu, strelac je bio Dani Velbek, autgolom Salisu u 44. minutu Brajton je duplirao prednost, ali je samo nekoliko minuta kasnije Džejms Vord-Praus iz slobodnog udarca smanjio rezultat. Bod Sautemptionu doneo je isti igrač svojim drugim golom u 54. minutu.

Od 17:30 sastaju se Liverpul i Everton!