01.11.2022.

18:41

NIŠTA OD SENZACIJE U KUPU! Zvezdini klinci PALI na "beloj tački"! Simić JUNAK Stare dame!

Posle regularnog dela rezultat je bio 1:1. Poveo je Grafičar golom Jovana Mituljikića u 48. minutu. Knežević je pravovremeno proigrao Mituljikića koji je pobegao odbrani Vojvodine i pogodio bliži ugao.

Izjednačenje Vojvodini doneo je pogotkom u 86. minutu Nikola Čumić. Uroš Nikolić je poslao dugu loptu na levi bok, Čumić je pobegao svom čuvaru i pogodio dalji ugao.

U penal seriji golman novosadske Stare dame Nikola Simić je odbranio tri penala, dok su za Vojvodinu precizni bili Uroš Nikolić, Zukić i Nemanja Nikolić.

Još ranije, plasman među 16 najboljih u najmasovnijem takmičenju obezbedili su: Crvena zvezda, Železničar (Pančevo), IMT, Kolubara, Mladost GAT, Radnički (Novi Beograd), Radnički (Niš), Novi Pazar, TSC, Radnik Surdulica, Napredak Kruševac, Spartak, Čukarički, Metalac i Radnički iz Sremske Mitrovice, koji je priredio najveće iznenađenje eliminisavši Partizan posle penala.

trener Vojvodine Milan Rastavac

U tom meču, crno-beli su promašili čak četiri jedanaesterca.

Mečevi osmine finala na programu su 9. novembra, a parovi će biti određeni žrebom.