26.01.2023.

06:21

PIKSIJEVA SUPERLIGAŠKA SRBIJA SRUŠILA AMERIKU POSLE PREOKRETA! (VIDEO/FOTO)

Selekcija SAD je povela u 29. minutu preko Brendona Vaskeza.  Luka Ilić je ipak doneo Srbiji izjednačenje u 43. minutu, a za preokret na startu drugog poluvremena pobrinuo se Veljko Simić  golom u 46. minutu.

Selektor Dragan Stojković pružio je šansu svim igračima, a u drugom poluvremenu napravio je šest izmena,  što je urodilo plodom. Domaćin je početnu inicijativu krunisao golom preko Vaskeza, koji je  sjajno reagovao na centaršut sa desne strane i savladao našeg golmana Đorđa Petrovića. Ali, nisu se predavali Piksijevi Puleni. Srbija je do izjednačenja došla nakon prelepog gola iz slobodnog udarca veziste TSC-a. Ilić je udarcem kroz živi zid prevario golmana i pred odlazak na odmor doneo Orlovima izjednačenje.

Srbija je nastavku samo nastavila gde je stala tokom prvih 45 minuta igre.  Odmah su po povratku sa odmora krenuli na gol Amerikanaca. Samo što je lopta krenula s centra Srbija je napravila preokret.

Veljko Simić je prevario golamana i poslao loptu iza leđa  Slonini za 2:1. Amerikanci su an sve načine pokušali da došu do ozjednačenja, ali nije naša odbrana popustala do kraja utakmice.  Mada, imali su Orlovi malo i sreće. Kauel je dva puta pogodio stativu, ali se veliki pritisak Jenkijima na kraju nije isplatio.

SAD: Slonina – Gresel (od 62. Džons), Cimerman (od 46. Long), Gomez, Vaskez (od 62. Akosta) – Pomikal (od 62. Houp), Sonora (od 58. Vilijamson), Zendehas – Kauel (od 72. Ariola), Moris, Nil.

SRBIJA: Đ. Petrović (od 46. Rosić) – Mijailović, Stojić, Veselinović, N. Petrović – Petković (od 80. Bijelović), Topić (od 46. Štulić) – Simić (od 76. Damjanović), Ilić (od 62. Ivezić), Lučić (od 62. Pantović) – Joveljić.