10.06.2024.

14:53

Zvezdino novo pojačanje se ne šali! Dva gola i asistencija za tri dana

Njegov državni tim najpre je dočekao Gvajanu (2:0) i na poluvremenu je bilo 0:0. Krilni napadač Crvene zvezde Puma ušao je u igru u 46. minutu i očigledno promenio tok utakmice. Već u 62. minutu, Panama je povela 1:0, a tri minuta kasnije Puma je postavio konačnih 2:0.

Tri dana kasnije na gostovanju Montseratu takođe je dao gol. Njegovoj ekipi tu je išlo lakše, pošto je pobedila 3:1. Rodrigez je asistirao za drugi pogodak, a onda i dao treći gol. Tako je u dobroj meri pomogao svojoj zemlji da se približi jedan korak Svetskom prvenstvu 2026. godine.

Panama učestvuje i na Kopa Amerika, gde će u grupi odmeriti snage sa Urugvajem, Sjedinjenim Američkim Državama i Bolivijom. Poslednja utakmica u grupi biće odigrana 2. jula, što znači da će fudbaler kasniti na pripreme Crvene zvezde. Trener srpskog šampiona planirao je prozivku za 17. jun.

Puma je od 2022. godine bio u portugalskom Famalikau, a Crvena zvezda ga je sad kupila za 2.300.000 evra.