DANSKA (3-4-1-2): Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestergor, Kristensen – Mele, Hjulmand (od 82. Skov Olsen), Hejbjerg, Kristijansen (od 57. Bah) – Eriksen (od 82. Norgard) – Vind (od 57. Damsgard), Hejlund (od 67. Poulsen):

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stouns, Guehi, Tripijer - Arnold (od 54. Galager), Rajs - Saka (od 69. Bouven), Belingem, Foden (od 69. Votkins) - Kejn (od 69. Eze)

Trener: Geret Sautgejt

Kartoni: Vestergard 27, Galager 62 Mele 73, Norgard 87.

DRUGO POLUVREME:

90+3. minut - Kraj utakmice bez prave šanse. Jako loši Englezi mogu da budu zadovoljni osvojenim bodom.

90+1. minut - Još tri minuta fudbala ćemo gledati na "Dojče bank" stadionu.

90. minut - Presing Danaca na zadnju liniju Engleza izvukao je grešku Stounsa. Nastavljaju se napadi Skandinavaca.

88. minut - Ako Danska ne postigne gol podeliće rivali bodove. Engleska bez ikakve opasnosti po gol Šmajhela.

85. minut - Zuje lopte oko Pikfordovog gola! Hejbjerg je šutirao malo preko prečke gola Engleske.

84. minut - Jako neoprezan Guehi, ali užasna realizacija Damsgarda. Sporo je razmišljao napadač Danske i nije uspeo da proigra saigrače u situaciji tri na jedan.

82. minut - Napustili su igru Eriksen i strelac pogotka Hjulmand, što znači da i Danci nameravaju da sačuvaju svoj gol.

80. minut - Pokušavaju Englezi da iskoriste brzonoge fudbalere. Međutim, fantastično drže sredinu terena stameni igrači Danske.

76. minut - Ne slaže se Bouven sa odlukom Soareš Dijaša. Napadač Vest Hema je prekršajem savladao Vestergora u duelu.

74. minut - Dobro reaguje Pikford na udarac Hojbjerga. Ne prestaju Danci sa napadima na gol Engleza.

72. minut - Umalo da Votkins na najbolji mogući način opravda poverenje selektora. Velika šansa, ali Šmajhel demonstrira klasu.

68. minut - Veliki pritisak vrše napadači Danske na zadnju liniju Engleske. Odlučan je Hjulmand u napadačkim naumima i ne pristaje na bod.

64. minut - Loše je šutirao Eriksen, nije bilo opasno po gol Pikforda. Odlično igraju Danci u ovim trenucima.

62. minut - Neoprezno je Galager nagazio Kristijansena i zbog toga je Soareš Dijaš prinuđen da igraču Čelsija pokaže žuti karton.

59. minut - Uprkos tome što je Saka ispred sebe imao dvojicu čuvara, uspeo je da pronađe poziciju igrač Arsenala i uputi udarac.

56. minut - Kakav prodor Sake i dodavanje Fodenu. Najbolji fudbaler Premijer lige u protekloj sezoni je odlično šutirao, ali se na putu ka golu isprečila stativa!

Duel Kristijansena i Sake

54. minut - Ni ovoga se puta nije dobro pokazao eksperiment sa Aleksanderom Arnoldom na mestu veznog igrača, pa je Sautgejt odlučio da na njegovo mesto ubaci Galagera.

51. minut - Imali su Englezi inicijativu na trenutak. Udarac Rajsa iz daljine je usporio blok Kristensena pa je Šmajhel lako intervenisao.

50. minut - Da se nije požalio na povredu, ne bi bilo Belingema u kadru čitavu utakmicu.

Danci neutralisali prve zvezde Engleske

47. minut - Vrlo je opasno na samom početku druge deonice po gol Engleza. Vind se našao u dobroj situaciji, ali je Stouns dobro odregaovao i izblokirao pokušaj Volfsburgovog igrača.

46. minut - Krenuli su Englezi u prvi napad drugog poluvremena. Svesni su Sautgejtovi igrači da će morati mnogo bolje u nastavku.

PRVO POLUVREME:

45+1. minut - Samo će se minut više igrati. Poslednji napad imali su Englezi, ali je pokušaj Fodena završio preko Šmajhelovog gola.

Kejn slavi pogodak iz 18. minuta

44. minut - Hojbjergov udarac završava u naručju Pikforda. Jako loše deluje Engleska u ovim trenucima.

43. minut - Evidentno je da se mnoge zvezde unutar sastava Gereta Sautgejta nisu navikle na zajedničku igru. Ponovo je napad prekinut nesporazumom i lošim dodavanjem.

41. minut - Odlični potezi su povukli Fila Fodena pa je igrač Mančester sitija odlučio sam da rešava iako je imao bolja rešenja.

40. minut - Ne prestaju napadi Danske. Mele je pokušao da centrira, ali se okliznuo. Ipak, pritisak ne jenjava.

37. minut - Razleteli su se Danci u ovim trenucima, fantastični pogodak Hjulmanda dao je krila saigračima.

35. minut - Kakva golčina Hjulmanda! Igrač Sportinga iz Lisabona sa oko 15 metara pakuje loptu od stativu iza nemoćnog Džordana Pikforda.

32. minut - Mnogo problema pravi Vind odbrani Engleske. Uspeo je Guehi da izblokira pokušaj napadača Volfsburga.

30. minut - Iako su "lavovi" predali incijativu rivalu nema velike šanse po gol Džordana Pikforda.

28. minut - Podsećaju Englezi da u svakom trenutku mogu biti pretnja. Nešto jača lopta Vokera sprečila je Guehija da ugrozi Šmajhela.

26. minut - Lepa kombinacija igrača u crvenim dresovima, ali šut Eriksena je izblokiran.

Voker u defanzivi

25. minut - Dobar pokušaj Vinda preko Stounsa, ali je preslabo zahvatio loptu glavom kako bi ugrozio golmana Evertona.

24. minut - Dobar nalet Hjulmandovih igrača je prekinut izgubljenom loptom Kristensena.

23. minut - Svesni su Danci da nemaju vremena za gubljenje i da odbrana neće mnogo pomoći protiv ovako motivisanog sastava Gordog albiona. Prešli su u napad, ali se odlično brane Englezi.

18. minut - Maestralan prodor Vokera i asistencija za Kejna, koji se fantastično snalazi i pogađa pored Šmajhela. Ovo su dobre vesti za Srbiju, pošto bi našoj selekciji najviše odgovarala tri boda Engleza u ovom susretu.

Duel Rajsa i Eriksena

16. minut - Inicijativa i posed je u potpunosti na strani Engleza. Danci se grozničavo brane.

14. minut - Odličan prodor i šut Tripijea. Sjajno je izgradio poziciju, ali je udarac bio nešto neprecizniji. Mnogo sreće za Šmajhela.

12. minut - Dobar pokušaj Danaca, ali odlično reaguje Guehi. Pokušao je Hejlund da stigne do lopte.

Saka u duelu sa protivnikom

10. minut - Vratio se fudbaler Totenhema na teren, ali će sigurno pomno pratiti Sautgejt situaciju i možda menjati na poluvremenu iskusnog vezistu.

9. minut - Ovo nikako nije dobro. Kajl Voker je nezgodno proklizao i izvrnuo zglob. Videćemo da li će biti u stanju da nastavi meč.

8. minut - Lepa lopta Hejbjerga, ali portugalski arbitar smatra da je Tripije fauliran prilikom duela za loptu.

7. minut - Pokušao je Saka da proigra Kejna, ali je njegovo dodavanje bilo predaleko od napadača Bajerna. Lak posao za Šmajhela.

5. minut - Danci dugim loptama pokušavaju da pronađu prazan prostor. Veliki broj engleskih igrača je u sopstvenom kaznenom prostoru.

4. minut - Imaju posed fudbaleri Gereta Sautgejta, ali su napadi dosta pasivni i očigledno je da "opipavaju" puls protivnika na samom startu.

2. minut - Odmah dobar napad i udarac Hejbjerga, ali lopta završava u naručju Pikforda.

1. minut - Loptu sa centra igrališta izvode Englezi i kreću u prvi napad.

PRE UTAKMICE:

17.54 - Sautgejt neće moći da računa na Luka Šoa, pošto je igrač Mančester junajteda i dalje povređen.

17.49 - Nezadovoljni su navijači Engleza zbog novog izostanka Kola Palmera iz prvih 11.

17.43 - Fudbaleri Engleske započeli sa poslednjim pripremama za meč.

Džud Belingem

17.40 - Najveći adut za Dance je iskusni Kristijan Eriksen, koji je postigao jedini gol na prvenstvu za svoju selekciju na prošlom susretu sa Slovenijom.

17.32 - Današnji rivali su poslednji put odmerili snage na Evropskom prvenstvu 2021, a tada je Engleska slavila u polufinalu sa 2:1.

Danski fudbaleri na zagrevanju

17.30 - Sa druge strane, Skandinavci su priterani uza zid posle 1:1 sa Slovenijom. Ukoliko žele da se iščupaju sa dna tabele, moraju slaviti protiv velikog favorita.

17.22 - Navijači Engleske nisu krili nezadovoljstvo zbog bledih 1:0 protiv Srbije, pa se nadaju demonstraciji sile na meču sa Dancima.

Glavni adut: Džud Belingem

17.15 - Gledano sa tačke gledišta Srbije, pobeda Engleske bi najviše odgovarala. Kladionice ne daju velike šanse za remi sa kvotom od 3,40, dok je na pobedu Gordog albiona koeficijent 1,60.

17.10 - Selektor Sautgejt nije menjao prvih 11 u odnosu na meč sa Srbijom, pa će isti igrači istrčati na teren kao pre šest dana.

17.00 - Dobrodošli na tesktualni prenos meča Engleska - Danska.