17.08.2024.

23:45

Preokret, penali, trofej... Leverkuzen nastavio po starom!

Kažu da dobre stvari ne treba menjati, pa "farmaceuti" i ovu sezonu počinju kako su prošlu okončali - trofejem!

Drama, penali, golovi u nadoknadama vremena i čarobno provlačenje tima Ćabija Alonsa iz neverovatnih situacija više niko ne može da nazove pukom srećom. Sada im je to "umeće" donelo prvi trofej Superkupa u istoriji.

Ćabi Alonso sa trofejem Superkupa Nemačke

Ovoga puta su protiv sebe imali igrača više, zaostatak od jednog gola i nešto manje od 12 minuta do kraja finala, ali su se pristalice Leverkuzena opet radovale.

Štutgartu dodatno stvara žal činjenica da su pre tog kobnog gola za izjednačenje u 88. minutu bili konkrentiji, šutirali u okvir gola rivala, ali nisu uspevali da zatresu mrežu..

Bajer je poveo već u 11. minutu golom Viktora Bonifejsa glavom. Odgovor je usledio munjevito u režiji Enca Mila i u 16. minutu je na semaforu pisalo 1:1.

Imaju za čime da žale - fudbaleri Štutgarta

Gosti su nakon toga poveli, tresli stativu Leverkuzena, pretili, dobili igrača više, ali kao u nekom filmu, "farmaceuti" nisu padali.

Nemačka Bundesliga kreće 23. avgusta i sva je prilika da će opet biti mesto iznenađenja, preokreta i ludih završnica.