25.05.2024

22:25

Bajeru dupla kruna! Džaka doneo novi trofej "farmaceutima"!

Tanjug AP

Fudbaleri Bajera osvajači su duple krune u nemačkomfudbalu pošto su večeras u finalu Kupa odigranom u Berlinu savladali drugoligaša Kajzerslautern teže od očekivanog.

"Farmaceuti" su slavili sa minimalnih 1:0, a videlo se da je poraz u finalu Lige Evrope od Atalante ostavio traga.

Nije to bio onaj Bajer iz Bundeslige, čak je i Kajzerslautern pretio i stvarao prilike.

U prvom poluvremenu dve velike prilike pred oba gola. Za Bajer je pokušao Grimaldo, a za Kajzerslautern Rašl.

Bajer je jednu priliku u prvom poluvremenu pretvorio u pogodak. U 16. minutu Džaka je pogodio za 1:0.

U nastavku takođe velika borba na Olimpijskom stadionu u Berlinu, bilo je nekoliko pokušaja, a Bajer je imao najbolju priliku preko Frimponga.

Tim iz Leverkuzena od 44. minuta igrao je s igračem manje jer je Kosonu dobio drugi žuti karton i isključenje.

Pokušavao je Kajzerslautern da iskoristi igrača više na terenu, odigrali su hrabro, ali u nekim situacijama lopta nije htela da sluša.

Na kraju Bajer osvaja Kup Nemačke i stiže do duple krune u sezoni kao iz snova, iako je poraz od Atalante u finalu Lige Evrope zaboleo. Na kraju je to i jedini poraz za izabranike Ćabija Alonsa u ovoj sezoni koju će dugo pamtiti.