28.10.2024.

14:17

Srbin im je prst u oku! Imao je petlju da zameni Vlahovića!

Videli smo u ludom derbiju sve osim crvenog kartona, bilo je preokreta, spektakularnih golova, a u strelce se upisao i srpski napadač Dušan Vlahović.

Srbin je bio precizan u 20. minutu, samo pet minuta nakon što je Inter poveo golom Pjotra Zijelinskog sa penala. Poveo je Juventus zatim pogotkom Timotija Vee u 26. minutu, ali tu nije bio kraj. Inter je do 37. minuta uspeo je da dođe do preokreta i vođstva od 3:2. Prvo je bio precizan Henrik Mikhtarijan u 35, a zatim i Zijelinski dva minuta kasnije. Delovalo je da je kraj u 53. minutu kada je Denzel Damfriz postigao gol posle kornera. Ali, Juventus se vratio preko Kenana Jildiza koji je postigao dva gola u 71. i 82. minut.

Srpski reprezentativac zamenjen  je u 77. minutu. Taj potez trenera Mote oduševio je Takinardija.

- Juventus ima trenera sa jasnom ličnošću. Često menja postavu, igra sa onima koji nisu potpuno spremni i odmara one koji jesu. Imao je petlju da zameni Vlahovića dok su gubili i time sam impresioniran - rekao je Takinardi, koji očigledno nije oduševljen izdanjem srpskog napadača.

Samo pet minuta nakon što je Vlahović izašao, Kenan Jildiz je postigao drugi gol i postavio konačan rezultat - 4:4.