17.04.2021.

07:36

DEMONSTRACIJA SILE! Nova magija Nikole Jokića! Evo šta sve možeš za pola sata kad si Džoker!/VIDEO/FOTO/

Maestralni Nikola Jokić završio je meč sa čak 29 poena i 16 skokova, a tri asistencije falile su mu za 16. tripl-dabl ove sezone.

Sve ovo srpski centar postigao je za samo 27 minuta na parketu, nije ni ulazio u igru u poslednjoj četvrtini, što je razumljivo, pokušava trener Majk Meloun da sačuva Jokića za plej-of.

Imao je Jokić  83,3 posto šuta iz igre (10/12), ostvario je jubilarni 50. dabl-dabl i odličnom igrom uticao da se ne oseti izostanak teško povređenog Džamala Marija.

Pitanje pobednika se praktično nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje. Hjuston je na samom početku poveo sa 5:2 i to je bilo sve, Nagetsi su u nastavku konstatno bilo u vođstvu. Ekipa Majka Melouna je uvećavala prednost iz minuta u minut,  na kraju slavila sa maksimalnih 29 poena razlika.

Uz Jokića, Majkl Porter Džunior je sa 21 poenom bio izvrsan, Grin je dodao 13, Barton 12, a Milsap i Dozier po 11 poena.

Kod gostiju, Keli Olinjik je bio najbolji sa 23 poena, Tejt je zabeležio dva, a Vud osam poena manje.

Nemanja Bjelica je ponovo proveo svega šest minuta na parketu u dresu Majamija, ali to nije bilo dovoljno da se upiše u strelce u porazu Hita u Minesoti - 111:119. Džimi Batler je bio najefikasniji sa 30 poena, ali su Timbervulvsi imali mnogo više raspoloženih igrača u svojim redovima, od kojih je najefikasniji bio Karl Entoni Tauns sa 24.

Nikola Vučević je ostvario dabč-dabl učinak u porazu Čikaga od Memfisa rezultatom 115:126. Crnogorski košarkaš je postigao 24 poena i imao 14 skokova i šest asistencija.