06.06.2022.

06:58

KARI SE RAZBESNEO PA UNIŠTIO SELTIKSE za izjednačenje u finalnoj seriji! (VIDEO)

Boston je napravio brejk pre tri dana i naljutio  Stefa Karija, koji je predvoDio Voriorse u drugoj utakmici.

Imao je 29 poena posle treće deonice meča, završio je posao, pa nije ni igrao u poslednjoj. Imao je Kari i šest skokova i četiri asistencije. Nemanja Bjelica je postigao šest poena za 10 minuta u pobedničkom timu i dodao još pet skokova. Odlično je čuvao Tejtuma naš reprezentativac dok je bio na parketu i tako rasteretio ostale saigrače. Takođe, dvocifreni učinak imali su i Džordan Pul sa 17, Kevin Luni sa 12 i Klej Tompson i Endru Vigins sa po 11 poena.

Kod Bostona su najbolji bili Džejson Tejtum i Džejlen Braun.  Tejtum je meč završio sa 28 poena, pogodio je šest trojki iz devet pokušaja, dok je Braun stigao do 17. Markus Smart postigao je samo dva poena (1/6 iz igre), a Derik Vajt 12 poena.

Boston je bolje počeo meč, igralo se u egalu do poluvremena, a onda re Voriorsi razgoropadili. Drugo poluvreme je Golden Stejt otvorio sa 13:2, a u treću četvrtinu domaćin je ušao sa +23.

Seltiksi su se tada praltično predali,kada je bilo +29 za Golden Stejt i okrenulise  trećem meču.