15.02.2023.

06:58

SPEKTAKULARAN SUDAR NAJBOLJIH! Baksi posle produžetka slomili otpor Bostona!

Milvoki je 11. pobedom u nizu, a 40. u sezoni,  prišao Bostonu s obzirom na to Seltiksi imaju skor 41-17 i prvi su na Istočnoj konferenciji.

Istovremeno, Baksi su prekinuli niz poraza u međusobnim duelima pošto su u 2022. godini poraženi u sva četiri susreta.

Boston je igrao bez dvojice glavnih igrača Džejlena Brauna i Džejsona Tejtuma, ali je uspeo da parira protivniku i da posle dve i po četvrtine stekne "plus 14". Ali, Milvoki je uspo da odgovori i pronađe rešenje za raspoložene goste. U finišu meča viđena je drama, promašio je zicer Adetokunbo i dao priliku Bostonu, koji je pogotkom Hausera obezbedio produžetak. Ipak, u dodatnih pet minuta domaćin je uspeo da slomi otpor rivala i dođe do trijumfa.

Košarkaše Milvokija je sa 40 poena predvodio Holidej, od 12 šuteva za tri poena osam je pogodio i tako postavio lični rekord.  Adetokunbo je dodao 36 poena, 13 skokova i devet asistencija, dok je najefikasniji na drugoj strani bio Derik Vajt sa 27 poena, kojeg je u stopu, sa poenaom manje, pratio Malkom Brogdon, povratnik u tim Bostona posle povrede.

Toronto je pobedio Orlando 123:113 na svom terenu, a oredvodio ga je Jakob Poetl sa 30 poena. Na drugoj strani, sa četiri poena manje, ofanzivu Orlanda predvodio je Vendel Karter.