13.02.2024.

05:37

Raspad sistema! Džabe maestralni Jokić, Denver pregažen (VIDEO/FOTO)

Ne može Srbin uvek sve sam, a posebno mu je protiv Baksa bila potrebna pomoć saigrača koja je ovog puta izostala. Umesto velike borbe dva tima, Milvoki je bez drame, rutinski dobio Nagetse. Baksi su već u drugoj četvrtini imali veliku dvocifrenu prednost i to od 22 poena (58:36), koju do kraja meča nisu ispuštali, a tim iz Kolorada nije bio kadar da pruži malo dostojniji otpor.

Nikola Jokić je bio nadomak tripl-dabla. Utakmicu je završio sa 29 poena, 12 skokova i 8 asistencija. Eron Gordon je imao 14 ppoena, a Majkl Porter junior je dodao 11.

S druge strane, Janis Adetokumbo je briljirao sa 36 poena, 18 skokova i pet asistencija, a pratio ga je Demijen Lilard sa 18 poena.

Pošto je meč za Nagetse već nakon prvog dela bio izgubljen, trener Majkl Meloun ostavio je na klupi najboljeg igrača tokom poslednje četvrtine, pa je šansu dao rezervistima. Na ovaj potez se odlučio posebno zbog problema u kom se našao Denver.  Više od poraza brine povreda Džamala Mareja, kao i Kentavijusa Koldvela Poupa. Oni su se povredili tokom prvog poluvremena, više se nisu vraćali u igru, jer Meloun nije želeo dodatno da rizikuje.

Denveru sada sledi meč protiv Sakramenta na svom terenu 15. februara od 03.00, pa Ol-star vikend na kojem će šampione NBA lige predvoditi Nikola Jokić, koji je jedini učesnik Ol-star utakmice iz redova Nagetsa. Milvoki će do Ol-star vikenda imati dve utakmice, prvo dočekuje Majami 14. februara, a potom gostuje Memfisu 16. februara.