15.05.2024.

04:01

Moćni Jokić uništio Minesotu (VIDEO)

Uoči početka utakmice Nikola Jokić je dobio MVP trofej nazvan po Majklu Džordanu, nakon čega je odigrao nestvaran meč i deklasirao "vukove".  Jokić je utakmicu završio sa 40 poena, sedam skokova, 13 asistencija, dve ukradene i bez izgubljene lopte!

DENVER - MINESOTA 112:97 (28:26, 22:18, 38:30, 24:23)

Hala: Bol arena, Denver.

DENVER:  Porter 6, Gordon 18, Jokić 40, Koldvel-Poup 16, Marej 16, Braun 10, Holidej, Džekson 6, Džordan, Naji, Piket, Strouter, Tajson, Votson.

Trener: Majk Meloun

MINESOTA: Mekdanijels 9, Tauns 23, Gober 18, Edvards 18, Konli, Aleksander-Voker 14, Anderson 2, Garza, Meklafin, Miler, Mino, Mur, Moris, Rid 7, Voren.

Trener: Kris Finč

Četvrta četvrtina

Kraj meča pobeda Denvera 112:97. Jokić je utakmicu završio sa 40 poena, sedam skokova, 13 asistencija.

47. minut - Marej sad ubacuje poene za 108:92. Sve je gotovo, Denver je nadomak pobede.

46. minut - Šta radi Jokić, trojka preko Gobera, Denver je na +14, 106:92. Ludnica na klupi Nagetsa i delitijum na tribinama.  Ovo je 40 poen Srbina na utakmici.

45. minut - Prišla je Minesota na -11, Denver je u jednom momentu bio na 18 poena viška. Još četiri minuta do kraja utakmice. Ali, Gordon pogađa za 103:90, pa uzvraća Edvards -103:92

45. minut - Sad brzi poeni Rida, pa Tauns krade loptu - 101:89.

44. minut - Kristijan Braun pogađa trojku - 101:84,  pa Aleksander-Voker uzvraća trojkom - 101:87.

42. minut - Marej krade loptu, dodaje do Jokića koji opet zakucava za 98:80.

41. minut - Druga lična Jokića, Rid smanjuje, ali Poup odmah gasi nadu gostiju - 96:80.

40. minut - Važna trojka Poupa za Denver - 93:80, dok Mekdanijels nije uspeo da uzvrati istom merom. Sad faul nad Edvardsom prave domaćini.

38. minut - Jokić nije na parketu, pa Minesota to koristi i prilazi na 90:80. Primakli su se gosti, pa se Nikola vraća u igru.

37. minut - Koš Erona Gordona. Na drugoj strani Naz Rid postiže svoje prve poene na utakmici -  90:76. Voker ne može da podogi za tri poena

Treća četvrtina

Nagetsi pred poslednjih 12 minuta imaju +14 - 88:74, a Nikola Jokić dabl-dabl - 35 poena i 12 asistencija u noći kad mu je je uručeno MVP priznanje.

36. minut - Jokić ubacuje 16 poen u trećoj četvrti, a Nagetsi gaze - 86:72. Sad Džekosn poentira za dva, a Minesota bez poena u finišu četvrtine - 88:74.

35. minut - Maestralna četvrtina za Nikolu, koji vodi Nagetse na 80:70, a MVP, MVP, MVP grmi u Bol areni. Nkola na 30 poena - 81:80. Neverovatnu košarkau igra Srbin - 83:72.

34. minut - Serija Edvardsa od 5:0 koji smanjuje na 76:68. Uzvraća Jokić za 27 poen na utakmici - 78:68. Moris sad polaže - 78:70, a Meloun traži tajm-aut.

33. minut - Gosti su nemoćni, nemaju rešenje u napadu. Gordon sad gazi, krenuo je na Gobera koji pravi faul - 75:63

32. minut - Rid je promašio polaganje. Onda Jokiiiić, a Rid pravi faul na Gordonu, Denver vodi, prvi put razlika dvocifrena  74:63.

31. minut - Serija Nikole, postiže 25 poeni na utakmici, Nagetsi vode 70:63.  Denver ima maksimalnih 72:63.

30. minut - Gober poentira ali Denver vodi 64:59. Sad je Gober ostao u čudu šiti ruke posle poena Jokića, dok Mekdanijels zakucava na drugoj strani. Ali Nikola vodi Denver koji čuva prednost - 68:61.

29. minut - Luuudačka asistencija Jokića za Mareja koji ne greši i Denver vodi 64:57. Tačdaun Nikole posle je Mareju loptu sa druge strane terena. Neverovatno.

29. minut -  Novo zakuvcavanje Gordona posle dodavanja Jokićča, koji ima 10 asistencija. Dabl Dabl Srbina - 19 poena i 13 asistencija.

28. minut - Jokić za Gordonja ali rampa Gobera, međutim, ne odustaje as Nagetsa, na kraju postiže poene - 55:55. Konačno, Vokar nije pogodio za tri.

27. minut - Odličan potez Tunsa 55:53, Meloun traži tajm aut. Serija gostiju 11:3, ovo nije dobro.

26. minut - Promašaj Nikole, pa Gordona, a Tauns ne staje, ubacuje trojku, 7:0 na Minesotu. Porter odgovara trojkom - 53:51. Mekdanijels sad precizan - 53:53.

25. minut - Poentira Tuns na startu drugog poluvremena za Minesotu, pa Jokić pravi faul, a Edvards ima dva bacanja - 50:48

Kraj prvog poluvremena 50:44. Jokić posle dve četvrtine ima 19 poena, osam asistencija i dva skoka. Nikola bez izgublkjene lopte.

Druga četvrtina

24. minut - Marej nije bio precizan, pa Moris zaustavlja Jokića. Džamal konačno poentira u narednom napadu - 50:44.

23. minut - Trojkaaaaa Jokića, prva večeras 46:39. Neeee! Šteta, Voker je odgovorio istom merom - 46:42. Novi poeni našeg asa, sedmi u ovoj četvrtini 48:42, a ponovo Voker uzvraća 49:44.

22. minut - Minesota u problemu, samo pet poena Edvardsa. Arbitri su dosudili faul Poupu nad Edvardsom. Čelendž sad traži Meloun. Dugo je trajalo nema faula biće podmacivanje za posed.

21. minut - Sjajna aistencija Jokića za Gordona koji unosi loptu u koš - 41:37. Moris s druge strane poentira u poslednjim sekundama - 41:39. Trojku promašuju gosti, a Braun se razigrao, Denver na plus četiri - 43:39. Tajm-aut. Nikola ima 14 poena i sedam asistencija.

20. minut - Tauns je bio siguran, pa je usledio brzinski napad domaćina i poeni Brauna za 37:37. Tauns sad dobija treću ličnu. Edvards ne poentira, a Anderson ga šalje na liniju za slobodna bacanja - 39:37.

19. minut - Moris konačno poentira posle tri i po minuta i Minesota vodi 33:31. Ali, Jokić uzvraća za 33:33, 14 poen našeg centra. Jokić je izbio loptu Morisu, a onda Gordon posle punog sprinta zakucava i to jednom rukom - 35:33. Tajm-aut.

17. minuta- Niko ništa ne može da pogodi, Minesota bez poena iz igre tri minuta. Skakaće sad za posed Gordon i Tauns.

16. minut - Marej zaustavljen, ali treći faul u napadu gostiju. Egal i dalje - 31:31. Porter ne postiže trojku, pa Mekdanijels promašuje, ni Gordon ne postiže poene na drugoj strani.

15. minut - Uuuu zakucavanje Gordona za egal 31:31, pa sjajna blokada Portera, ali Edvards ide u kontru, ali  sjajna blokada Brauna. Dva vezana faula u napadu za Timbervulvse, sjajna pritisak Denvera se isplatio.

15. minut - Braun na liniji za slobodna bacanja, polovičan - 29:31. Rid sad pravi faul u napadu, njegova treća lična, Minesota u problemu.

14. minut - Jokić sad nije na parketu, ali jeste Marej, a Edvards se odlično odbranio, Džamal ne poentira, pa Gober opet poentira, novo zakucavanje - 28:31. Meloun sad dobija tehničku, ušao je u teren i svađao se sa sudijama. Burno je reagovao trener Denvera tražio je faul Gobera...

13, minut - Dobara napad Vulvsa, Gober zakucava i ima slobodno bacanje, koje nije realizovao - 28:28.

Prva četvrtina

12. minut - Jokić ne poentira u finišu četvrtine, Denver vodi 28:26 posle izjednačenih prvih 12 minuta igre. Srpski centar ima 12 poena i četiri asistencije.

11. minut - Peta trojka Minesote Voker je sad bio precizan, a na asistenciju Jokića pogađa Džekson - 26:24. Opet Džekson poentra i poveća vođstvo na 28:24, dok Tauns promašuje zicer na drugoj strani.

10. minut - Jokić dolazi do 11 poena, dobija i slobodno bacanje - 23:21. Sledi tajm-aut. Siguran sa penala Nikola- 24:21.

9.minut - Edvards sam ali ne postiže trojku, pa onda promašaj Holideja s druge strane. Anderson poenutra egal je - 21:21. Rid je sad izblokirao Nikolu u narednom napadu, pa onda ne poentira za tri poena.

8. minut - Trojka Edavrdsa, ali Poul vraća na druhoj strani - 21:18. Mekdanijels je sam ali ne pogađa. Faula Poupa, Tauns je ostalo da leži na parketu.

7. minut - Trojka Portea prva za Denver večeras, Edvards ne pogađa, a Jokić dobija dva slobodna bacanja, Denver vodi 18:15.

6. minut - Voker uzvraća i pogađa trojku, novi poeni Jokića, ali Mekdanijels odgovara. Ne staje Nikola, sad zakucava sa dve ruke za 13:15.

5. minut - Jokić postiže poene preko Gomera za vođstvo Denvera od 11:9 , pa je siguran sa linije za slobodna bacanja - 12:9.

3. minut - Faul  sad Mekdanijelsa, Minesota traži čelendž. Uspešan čelendž, ali Nagetsi u nastavku poentiraju - 6:7.

2. minut - Promašaj Portera, pa  Mekdanijels  pravi grešku u koracima. Greška Gordona, pa blokada Portera, a Tauns poentira za goste koji vode 7:4.

1. minut - Mekdanijels postiže prve poene za goste, s druge strane Poup i Marej pogađaju za 4:2. Ali, odgovara trojkom Tauns - 5:4.

Nikola je pre početka meča dobio MVP nagradu, treću u karijeri.

04.42 - Veliki problem za Minesotu, Konli ne igra.Uutakmica je počela!

04.35 - U svom stilu je Nikola stigao na meč!

04.30 - Sjajnu podršku ima Denver.

04.01 - Igrači Denvera se zagrevaju u posebnim majicama. Nagetsi su na prednju stranu stavili fotografiju Jokića iz dečačkih dana i to onu u duksu Denvera, dok je napred i nazad stajala i poruka.
- Sećaš se kad si mi se smejao - pisalo je na prednjoj strani, a pozadi:

- Sada imam MVP!

04.00 - Ove sezone, do plej-ofa, Jokić je prosečno postizao 26,4 poena, a imao i 12,4 skoka i devet asistencija po NBA utakmici. U plej-ofu, statistika novom MVP-a NBA lige protiv Lejkersa je bila impresivna - 28,2 poena, 16,2 skoka, 10 asistencija, 1,2 krađe uz 59% uspešnosti šuta iz igre, a 33 odsto kada se radi o trojkama  i 92 odsto sa linije penala.

04.00 - Svestan je Nikola Jokić da njega i saigrače čak najteži meč.
- Znamo da će peta utakmica biti najteža utakmica u našim životima, tako ćemo se i spremiti. Čak i pre početka serije, mislio sam da će biti interesantna serija. U prve dve utakmice su nas ubrzali, nismo igrali svoju igru, a sada smo povratili svoj ritam - rekao je srpski centar pred utakmicu u Denveru.

04.00 Minesota je posle dve velike pobede bila favorit za plasman u finale Zapadne konferencije, ali sada je situacija dramatično promenjena. Kvota da će Denver igrati u narednoj rundi u ovom trenutku iznosi svega 1,57, dok je na Minesotu koeficijent u rasponu od 2,40 do 2,50. Takva situacija ne treba da čudi, pošto će Denver u narednom meču biti domaćin. Šesti meč igraće se ponovo u Mineapolisu, a ako bude potrebe, majstorica je ponovo na terenu Nagetsa.

04.00 - Prva dva meča koja su odigrana u Denveru dobila je Minesota 106:99 i 106:80, a onda su Nagetsi napravili dva brejka i vratili se u život, treći meč su pobedili 117:90, dok je u četvrtom bilo 115:107 za ekipu iz Kolorada.

04.00 - Dobrodošli, pratite uz Informer.rs meč između Denvera i Minesote u polufinalu Zapadne konferencije.