28.05.2024.

07:07

Košarkaši Bostona metlom do finala NBA lige!

Seltiksi su "metlom" stigli do finala, Indijana je izgubila i četvrtu utakmicu 105:102. Boston će se za trofej boriti verovatno sa Dalasom koji vodi 3-0 u duelu sa Minesotom u finalu Zapadne konferencije, pa i Maveriksi maju priliku da uz popularnu metlu dođu do finala.

Bostonu je ovo drugo finale u poslednje tri godine, a 23. u istoriji, pa će napasti 18. trofej.

Još jednom su ulogu lidera u ekipi Bostona imali Džejlen Braun i Džejson Tejtum. Braun je utakmicu završio sa 29 poena, dok je Tejtum upisao tri manje, ali uz 13 skokova i osam asistencija. Najefikasniji u eliminisanom timu je bio Endrju Nembard sa 24 poena i 10 asistencija, dok je Paskal Sijakama postigao 19 uz 10 skokova.

Boston je do slavlja u Indianapolisu došao preokretom u poslednjoj četvrtini utakmice u kojoj je imao zaostatak tokom celog drugog poluvremena, a šest minuta pre kraja bio je na "-8". Boston je od 98:102 stigao do pobede. Prvo je Tejtum zakucavanjem smanjio na 100:102, potom Braun pogodio za izjednačenje 2:40 pre kraja, a onda je trojku 45 sekundi pre isteka vremena ubacio Derik Vajt. Indijana je do kraja imala samo još jedan šut, ali je trojku promašio Nembard.