28.07.2024.

16:13

Kraj: Amerikanci ipak prejaki za Srbiju!

Dva "teškaša" u ovom sportu već su imali priliku da odmere snage na pripremnom turniru u Abu Dabiju i tada je "drim tim" ubedljivo slavio sa 105:79.
"Orlovima" taj poraz služi kao motiv više da se revanširaju sada kada je važno, a i treba dodati da u kontrolnom susretu selektor Svetislav Pešić nije na raspolaganju imao Bogdana Bogdanovića, Nikolu Milutinova i Dejana Davidovca.

SRBIJA - SAD 84:110

Dvorana: Stadion Pjer Moroa

Grad: Lil

Sudije: Johan Roso (Francuska), Hulio Anaja (Panama), Martins Kozlovskis (Letonija)

SRBIJA: Micić, Jokić, Davidovac, Bogdanović, Milutinov, Marinković, Gudurić, Avramović, Jović, Petrušev, Plavšić, Dobrić.

Trener: Svetislav Pešić

SAD: Durant, Tejtum, Holidej, Kari, Džejms, Adebajo, Edvards, Vajt, Dejvis, Embid, Buker, Haliburton.

Trener: Stiv Ker

ČETVRTA ČETVRTINA:

Uspeo je Kari i ovo da pogodi. Neverovatan šut za tri i za konačnih - 110:84 za Amerikance.

40. minut - Dobar potez Bogdanovića i pogodak za dva. Bitno je da kapiten "namesti ruku" pred nastavak turnira - 104:84.

39. minut - Još jedan pogodak Marinkovića za tri. Bitno je umanjiti prednost koliko god je moguće, sve je važno u borbi za prolaz - 82:104.

38. minut - Rastrčali su se Amerikanci. Mnogo lakih poena za selekciju Stiva Kera, ali jako je teško trčati za atletama kakvi su momci u plavim dresovima - 79:101.

Ostao je Buker sa dovoljno prostora da uzvrati trojku, pa to i čini bek Amerikanaca - 79:96.

37. minut - Pogodio je sada i Bogdanović za tri, ali je i dalje velikih 14 razlike - 79:93.

Pogađa prve poene i prvu trojku Vanja Marinković. Nedostaje Srbiji doprinos Vanje i Marka Gudurića - 76:91.

36. minut - Nastavlja se katastrofalan šut Srbije za tri - 6/30.

35. minut - Eh, šteta! Dobar nalet Srbije i mini-seriju od pet poena prekinuo je Holidej trojkom - 73:89.

34. minut - Ajde tako! Vasa Micić pogađa trojku, to nam nedostaje - 71:86.

Dobro se snalazi Jokić posle sopstvenog promašaja i vraća loptu u koš. Stiv Ker zove tajmaut - 68:86.

33. minut - I to se desilo! Durant je promašio! Milutinov polovičan sa linije za slobodna bacanja, pa je sada velikih 86:66.

32. minut - Ne može da pogodi više ni Jokić. Ogromni problemi za "orlove".

31. minut - Micić dobro iskoristio prostor, ali ruka Derika Vajta se izdužila i lupila blokadu. Nismo uspeli ni iz drugog napada da dođemo do poena.

TREĆA ČEVRTINA:

30. minut - Neverovatno! Bez izlaza je bio Edvards i onda nestvarna pirueta i poeni za mladog asa Minesote - 84:65.

29. minut - Sada i Adebajo upisuje poene. Nije mnogo igrao saigrač Nikole Jovića iz Majamija, ali dobro koristi minute - 65:82.

28. minut - Ostavili su Amerikanci Dejvisa "na ostrvu" protiv Jokića, a centar Denvera lako to rešava - 63:78.

27. minut - U ovim trenucima Srbija do poena dolazi pomoću linije za slobodna bacanja. Imamo poteškoća i da odbranimo neumorne Amerikance, ima Dejvis dva bacanja.

Nezaustavljiv je Lebron! Sa igračem na leđima je izneo loptu do koša i poentirao. Pešić traži tajmaut - 59:73.

26. minut - Mnogo sreće za naše! Stigla je nekako lopta do Jokića i on koristi dobru poziciju - 59:71.

25. minut - Ponovo beže Amerikanci sa vođstvom. Kao da se libe naši šuteri da uzmu šut za tri poena - 57:69.

Napokon pogodak iz igre za Srbiju! Sjajan prodor i odličan potez Bogdanovića. Devet poena kapitena - 55:65.

24. minut - Pravo iz NBA. "Peca" faul Embid i dobija ga od sudija - 65:53.

23. minut - Jako dobre dve prilike nismo iskoristili, a sada je i napad Avramovića zaustavio Embid.

Kakvi potezi Amerikanaca, pa šta je ovo?! Prvo Lebron baca Petruševa na parket, a onda Embid udarcem po licu obara Avramovića. Gledaju sudije snimak kako bi eventualno dosudili nesportski faul.

22. minut - Odlično se snalazi Filip Petrušev i poentira pored Lebrona - 51:63.

Loše je krenulo! Džru Holidej ostaje sam i ne greši za tri poena - 49:63.

21. minut - Nastavljen je susret u Lilu. Nadamo se zakonu velikih brojeva i konačnom promašaju Kevina Duranta. Lako je poentirao Lebron - 49:60.

DRUGA ČETVRTINA:

Najefikasniji u redovima Srbije je Jokić sa 12, dok je Dobrić dodao 10 poena. Amerikance predvodi nestvarni Durant sa 21, dok Lebron Džejms ima ubačenih 12 koševa.

Pa šta je ovo?! Durant pogađa sve što šutne, ima 21 poen iz osam šuteva - 49:58. Poluvreme je okončano još jednim košem drugog pika NBA drafta 2008.

Ne zna kako protiv Duranta - Svetislav Pešić

20. minut - Tako je, Bogdaneee! Pogodak za kapitena, to nam treba - 47:53.

Ponovo nestvarni Durant i poklon za Holideja. Šampion sa Boston Seltiksima je odlično ukrao loptu i lako poentirao - 44:50.

19. minut - Kakva sekvenca Srbije, tako se igra! Odličan potez Avramovića, pa ukradena lopta Jokića koju poenima realizuje Dobrić - 44:46.

18. minut - Dobriiić! Povratnik u Crvenu zvezdu napokon ubacuje trojku za Srbiju, a imaće i dodatno slobodno bacanje zbog faula Karija - 40:46

Neverovatno je kako ne praštaju Amerikanci svako kašnjenje u odbrani - 36:46.

17. minut - Nesporazum u odbrani Srbije. Ostao je potpuno sam na šutu za tri, a popularni "kralj" ne odbija takve poklone - 36:43.

Ide i trojka Jokića! Au, kako igra centar Srbije u ovim momentima - 36:40.

16. minut - Ovoga su se Ameri nagledali! Jokić "izvrteo" Embida na niskom postu i ponovo pogodio uz faul - 33:40.

To nam treba! Jokić na svoj način izmišlja dva poena uz faul Karija.

15. minut - Vratio se Embid na parket i odmah pogodio. Srbiju i dalje ne služi šut za tri poena, promašio je i Gudurić - 30:38.

14. minut - Upropastio nas je Durent! Ne zna za promašaj nekadašnji igrač Sijetla - 35:25.

13. minut - Jako je besan Pešić! Lebron Džejms se prošetao čitavim terenom i završio na obruču, veliki problemi za "orlove".

12. minut - Bravo! Vasa Micić za tri pogađa. Nažalost, uzvratio je Durant istom merom i upisao već 11 poen - 23:30.

11. minut - Loš početak naših. Nikola Jović je probao preko Džejmsa, ali nije ni dobacio do koša.

PRVA ČETVRTINA:

Nova trojka, ponovo Durant - 20:23. Dva napada nismo iskoristili, u oba navrata neprecizan je bio Bogdanović. Amerikanci koriste kontru i zakucavanjem Edvardsa završavaju četvrtinu - 20:25.

Pravi probleme Srbiji - Lebron Džejms

10. minut - Problemi u igri Srbije. Micić je faulom zaustavio kontru Duranta.

9. minut - Amerikanci do poena stižu isključivo trojkama. Pogodio je i Entoni Edvards, pa Svetislav Pešić traži minut odmora - 20:20.

8. minut - Durant samo što je ušao u igru pogađa za tri! Teško je čuvati sjajno krilo Finiksa - 20:17.

7. minut - Odlična leđna tehnika Jokića! Dejvis nije imao izbora, mogao je samo da napravi faul.

Aleksa Avramović

6. minut - Ide trojka! Nikola Jović pogađa prvi šut iz daljine, a onda bio precizan i za dva posle promašaja Dejvisa - 17:14.

Evo preokreta! Edvards je lupio blokadu Bogdanoviću, a onda je Džejms uzeo loptu i položio uz faul nemoćnog Dobrića - 12:14.

5. minut - Ponovo trojka i ponovo Buker! Bek Finiksa je dobro ušao u meč - 12:11.

Maestralna kombinacija Avramovića i Jokića završena je poenima centra Denvera. Odgovaraju Amerikanci trojkom Bukera - 12:8.

4. minut - Izašao je iz igre Embid, umesto njega je na parketu Entoni Dejvis. U svom stilu pogađa Stef Kari za tri poena - 10:5.

Kakva serija Srbije! Avramović pogađa preko Embida, a onda Dobrić krade loptu i pogađa za "+8"! Mora Stiv Ker da zove tajmaut - 10:2!

3. minut - Uspeo je Lebron da ukrade Jokiću loptu i karakteristično zakuca u kontri. Lepo odgovaramo poenima Petruševa - 6:2.

Razmenili su po promašaj za tri poena Jokić i Holidej. Maestralno dodavanje popularnog džokera za nove poene Avramovića - 4:0.

2. minut - Sjajni Avramović! Novi član CSKA krade loptu i lagano polaže za prve poene na meču. Uspeli smo da se odbranimo - 2:0.

1. minut - Prvi napad imaju Amerikanci. Odmah je spuštena lopta na Džoela Embida, ali dobro reaguje Petrušev i izbija loptu.

PRE MEČA:

17.15 - Petrušev, Bogdanović, Dobrić, Jokić i Avramović počinju za "orlove".

17.12 - Intoniraju se himne obe reprezentacije. Ori se Lilom "Bože pravde", imaće "orlovi" izuzetnu podršku.

17.05 - Košarkaši Srbije imaće na svojoj strani i navijače Južnog Sudana, koji su se opredelili za navijanje protiv Amerikanaca.

17.00 - Pogled na Kevina Duranta dok se sprema za četvrti nastup na Olimpijskim igrama.

16.50 - Podršku našim momcima pruža i najuža rodbina. Tu su Branislav Milutinov, Bojana Bogdanović, Teodora Avramović i Bojan Davidovac.

16.47 - Upravo izlaze i košarkaši Srbije na zagrevanje. Prema informacijama sa terena, igrači deluju vrlo fokusirano i mirno.

16.40 - Selektor Stiv Ker za prvi meč na Igrama ima na raspolaganju jednog od najboljih igrača Kevina Duranta, koji je propustio sve pripremne utakmice zbog povrede lista. Neko vreme se spekulisalo da će as Finiksa presedeti i duel sa Srbijom, ali je lekarska ekipa dala zeleno svetlo, pa je MVP iz 2014. u sastavu.

16.35 - Nakon poraza u Abu Dabiju na prijateljskom turniru, "orlovi" su dodatno motivisani da se revanširaju. Reprezentativac Srbije i NBA igrač Vasilije Micić, ocenio je Srbiju kao dovoljno kvalitetnog rivala za meč sa Amerikancima.

16.25 - Dan su otvorili reprezentativci Južnog Sudana u pobedi nad Portorikom 90:79 u sklopu grupe C.

Reprezentativci Južnog Sudana

16.22 - Dobar deo ekipe Amerikanaca već je izašao na teren i počeo sa zagrevanjem. Džejms, Dejvis, Embid, Adebajo, Edvards i Holidej "nameštaju ruku" pred sudijsko podbacivanje. Što se "orlova" tiče, za sada je na terenu samo Bogdanović.

16.14 - Dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Srbije i SAD na Olimpijskim igrama u Parizu.