03.08.2024.

18:30

Hrvatica bez najsjajnije medalje! Dženg slavila u finalu Olimpijskih igara (FOTO GALERIJA)

Ona je u finalu pobedila Hrvaticu Donu Vekić (28) rezultatom 6:2, 6:3 posle sat i 46 minuta igre.

Već na samom startu, u drugom gemu, Vekić je prepustila brejk protivnicu.

Imala je u narednom priliku da se vrati, kao i u sedmom gemu, ali su propuštene šanse očigledno ostavile traga, pa je ubrzo još jdnom dozvolila protivnici da joj uzme brejk i samim tim i set.

Slično se dogodilo i u drugom setu. Ponovo je Dženg povela sa 2:0, ali je Vekić ovog puta vratila brejk. Međutim, to je bilo sve od nje na ovom meču jer je u osmom gemu spasila tri brejk šanse, ali četvrtu nije uspela.

Kineskinja, sedma na svetu, je potom sigurno odservirala za meč.

Dona, 21. na WTA listi, je osvajanjem srebrne medalje svakako napravila veliki uspeh, a i jednoj i drugoj su ovo prva odličja sa najveće sportske smotre.