20.07.2024.

11:56

"Grobari" osuli drvlje i kamenje po Napretku! Rat na društvenim mrežama

Aktuelni viceprvak slavio je rezultatom 1:0, a administrator profila kruševačkog kluba na Instagramu i mreži X objavio je konačan rezultat utakmice uz fotografiju iz 68. minuta kad je fudbaler Napretka Miloš Tošeski dobio direktan crveni karton. Navijači Partizana su takvu objavu shvatili kao izgovor da je isključenje veziste "čarapana" odlučilo utakmicu.

Gol odluke postigao je Mateus Saldanja u 93. minutu, ali je Partizan, koji je bio nominalni gost na svom terenu, imao duže od 20 minuta igrača više na terenu posle preoštrog starta Tošeskog nad Vukašinom Đurđevićem.

"Ustupili smo vam stadion da bi mogli da igrate uopšte", glasi jedan od komentara nezadovoljnih navijača Partizana.

Netrpeljivost među navijačima ova dva kluba traje već duže vreme što govori naredni komentar:

"Umesto da se lik javno izvini za start, a i vi ko klub, vi ponovo provocirate ko svake sezone".

Osvrnuli se i na start Tošeskog, koji je mogao biti izuzetno opasan po mladog beka crno-belih.

"Mogao je nogu da mu polomi".

Neki su, ipak, otišli korak dalje i Kruševljane optužili da rade za Crvenu zvezdu.

"Zato ćete da ispadnete iz lige, filijalo ciganska".

Drugi navijač nadovezao se podsećanjem na finiš prošle sezone kad su čelnici večitih rivala premirali timove koji bi oduzeli bodove Zvezdi ili Partizanu.

"Ne da čika Terza sada premije! Sm*adovi jedni ciganski, crveni kao kuća".

S druge strane, navijači Partizana upkos pobedi nisu bili zadovoljni izdanjem izabranika Aleksandra Stanojevića i očekuju daleko bolju partiju već u utorak kada crno-beli gostuju Dinamo Kijevu, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.