30.07.2021.

09:22

IMAMO PRVOG FINALISTU! Đoković zna protiv koga će igrati za zlato ako pobedi Nemca!

On je u polufinalu pobedio Španca Pabla-Bustu u dva seta sa 6:3, 6:3, posle 80 minuta igre.

Rus, 25. na svetu, sada čeka Novaka Đokovića ili Aleksandra Zvereva.

Đoković i Hačanov su odigrali pet međusobnih mečeva, a Srbin vodi 4:1. Ima tri pobede i nizu, a jedini trijumf Rus protiv Srbina ostavrio je 2018. godine na mastersu u Parizu, koji su inače igra u dvorani.

Hačanov je napravio brejk u petom gemu. Poveo je 40:15 na servis ribala i odmah ikoristio prvu priliku da profitira na servis rivala. Španac u nastavku nije imao odgovor za raspoloženog Rusa koji je u devetom gemu na servis protivnika iskoristio drugu set loptu.

Busta se i u drugom setu prvi našao na mukama kada je Rus imao brejk šansu u drugog gemu, ali je Španac ovog puta uspeo da sačuva servis gem.

Potom je on mogao da dođe do prednosti u petom gemu, međutim Hačanov nije dozvolio brejk.
Odmah u narednom gemu je kaznio Španca, napravio brejk za vođstvo od 4:2, pa bez drame priveo meč kraju i plasirao se u finale Olimpijskih igara.