11.05.2022.

20:46

HRABRI ĐERE POKLEKAO PRED ŠVAJCARCEM! Vavrinka ZAKAZAO duel sa Đokovićem!

Meču je trajao dva sata i 48 minuta, a trostruki grend slem šampion je uspeo da se "vrati iz mrtvih" u trećem setu i da izbaci Srbina, ali i da zakaže okršaj sa prvim reketom sveta Novakom Đokovićem.

U prvom setu nije bilo iznenađenja, pa je odlučivao taj-brejk. Laslo je poveo sa 3:0, ali je ubrzo zatim izgubio visoku prednost.

Đere je imao dve set lopte, nije ih iskoristio, da bi Vavrinka svoju drugu set loptu pretvorio u vođstvo.

U drugom setu je Švajcarac bio blizu da oduzme servis Srbinu, ali je Đere uspeo da spase čak šest brejk prilika Vavrinke.

Stan Vavrinka

Održao je egal i potom u pravi čas on oduzeo servis rivalu i u narednom gemu rutinski servirao za izjednačenje u setovima - 6:3.

Trenutak je bio na strani Srbina i to se videlo na startu, pa je u 3. gemu pao novi brejk.

Dok je išao servis u drugom setu i početkom trećeg, sve je išlo dobro. Ali, čim je stao, kao što jeste u 6. gemu kada Đere nije ubacio nijedan od osam servisa, došlo je do brejka i gubitka prednosti.

Do kraja, Varinka je realizovao petu meč loptu u desetom gemu i izborio plasman u treće kolo, gde će igrati protiv Noleta.

Podsetimo, najbolji teniser sveta je dan ranije eliminisao Aslana Karaceva iz Rusije sa 2:0.