02.09.2024.

06:01

Zverev kasnio ne meč 45 minuta, pa upalio mašinu i samleo Amerikanca!

Sledeći protivnik nemačkom teniseru će mu biti Tejlor Fric koji je izbacio Kaspera Ruda sa 3:1 (3:6, 6:4, 6:3, 6:2). Ovo će im biti šesti međusobni meč, a Zverev vodi sa 3:2. Ove godine ga je već pobedio i to na Rolan Garosu.

Sporo je Zverev ušao u meč, a onda pregazio Amerikanca. Uspeo je u prvom setu 50. teniser planete u osmog gemu da napravio ključni brejk, pre nego što je i sam u sledećem spasao četiri brejk lopte, pa je nakon 45 minuta dobio set i poveo u meču sa 1:0.

Ali, to je bilo sve što smo videli od Nakašime.  Dobio je set i "ugasio" se ili mu je to uradio Zverev. Od tog trenutka na terenu se pitao samo jedan čovek - uskoro drugi igrač sveta. Nemac je do kraja meča dobio tri seta, nije dozvolio rivalu nijedan brejk, a prepustio mu je samo pet gemova.

Što se ostalih mečeva tiče Grigor Dimitrov je pobedio Andreja Rubljova 6:3, 7:6, 1:6, 3:6, 6:3, dok je Frensis Tijafo eliminisao Alekseja Popirina, koji je izbacio u trećem kolu Novaka Đokovića – 6:4, 7:6, 2:6, 6:3.