15.02.2022.

07:00

Foto: AP/Photo/Clip art/Fotoilustracija

Vesti

SRBIJA NE TREBA DA BRINE, ODIGRALA JE VRHUNSKI?! PRETNJE RUSIJI SU SMEŠNE, AKO MOSKVA OBUSTAVI ISPORUKU ENERGENATA... Pa i EU i SAD će propasti, to ne mogu izdržati!

SAD i evropske zemlje trenutno pregovaraju sa velikim izvoznicima goriva širom sveta kako bi izbegli „šokove" u snabdevanju energentima, koji, prema Zapadu, mogu da budu rezultat razvoja situacije oko Ukrajine.
       
Rusija je više puta izjavljivala da namerava da u potpunosti ispuni svoje obaveze prema kupicima svog gasa Evropi sa potpisanim ugovorima.
       
- Uprkos tome što smo sada svedoci zveckanja sabljama, šanse da će ruski energenti nestati 100 odsto sa zapadnog tržišta zato su praktično ravne nuli. Ali, ako rusko gorivo potpuno nestane sa zapadnih tržišta, to će potpuno potkopati globalnu ekonomiju - uveren je Siton.
       
On naglašava da je od 2008. do 2009. deficit na svetskom tržištu nafte iznosio svega oko 3 odsto, ali je i u tim uslovima cena „crnog zlata" porasla do 140 američkih dolara za barel.

IZDAJA NEĆE PROĆI, SRBI, ALI I SVI KOJIMA JE STALO DO SLOBODE, SPREMAJU BLOKADU CRNE GORE! Volja naroda je svetinja, Front neće dozvoliti povratak Mila Đukanovića!

Siton opominje da će moguće stopiranje isporuka ruskih energenata cenu barela nafte podići do 200-300 dolara.
       
Po njegovom mišljenju, alternativna bi mogla da bude nafta iz Malezije, Kanade i Venecuele. Međutim, sigurno je ne bi bilo dovoljno bar tokom prve tri godine.

Srbija, s druge strane, ne treba da brine o svojoj energetskoj bezbednosti. Moskva je našoj zemlji po najnižoj ceni i pod najpovoljnijim uslovima produžila ugovor za nabavku gasa, ikoa svet trese energetska kriza.

Izgradnjom i puštanjem u rad Balkanskog toka, dela gasovoda Turski tok, od Bugarske do Mađarske granice, potpuno je obezbeđena energetska stabilnost i bezbednost Srbije.

ŠTA SE DEŠAVA, KIJEV SELI AVIONE U SRBIJU! U UKRAJINI JE 300 SRBA, naša ambasada jasana: Očekujemo sve najboje, ALI TREBA BITI REALAN...

Taj gasovod će pružiti dodatne mogućnosti za Srbiju, da postane još privlačnija za ulaganja, jer postaje i tranzitna zemlja za gas.