• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/N. S.

06.04.2025

18:01

Ovaj Novosađanin svakog 6. aprila pravi biblioteku! Znate li zašto? (VIDEO)

printscreen instagram

Srbija

Ovaj Novosađanin svakog 6. aprila pravi biblioteku! Znate li zašto? (VIDEO)

Na današnji dan, 6. aprila, 1941. sile Trećeg rajha napale su Kraljevinu Jugoslaviju. Iz nemačkih aviona na Beograd je tog dana izručeno 440 tona bombi...

U vazdušnom napadu ubijeno je hiljade građana i uništen veći deo centra grada, među kojima i riznica kulturnog nasleđa Srbije – Narodna biblioteka u kojoj je, pošto je zgrada pogođena zapaljivim bombama, potpuno izgorelo oko 300 hiljada knjiga i nekoliko hiljada starih spisa.

 

Svake godine, 6. aprila, novosadski fotoreporter Slobodan Šušnjević taj događaj obeležava tako što u nekoj od Halo govornica postavi improvizovanu biblioteku na otvorenom.

Ostavi knjige na čitanje svojim sugrađanima..

Pošto govornica više nema, ovogodišnja biblioteka se nalazi u prolazu koji spaja Bulevar Mihajla Pupina i dvorište hotela "Vojvodina", koji veliki broj sugrađana koristi kao prečicu do centra grada.

Slobodanov cilj je, piše "Dnevnik" da podstiče čitanje i afirmiše kulturu i umetnost, a na ovaj način želi Novosađanima, ali i gostima ovog grada, da omogući da se slobodno posluže i ponesu kući štivo koje ih je u maloj biblioteci najviše zainteresovalo.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set