U ovom selu svi su članovi biblioteke: I leti je gužva za knjigama
Podeli vest
Deca iz sela Stubal kod Vladičinog Hana, letnje raspuste provode malo drugačije od većine svojih vršnjaka...
Bez mobilnih telefona i igrica mnogi osnovci se i tokom leta druže u ovdašnjoj biblioteci,pričaju o knjigama, čitaju, a promocije bibliotekari organizuju u prirodi.
Opština Gadžin Han proglasila je vanredno stanje zbog izvora vode koji su zbog visokih temperatura i nedostatka padavina svedeni na 20 odsto uobičajenog kapaciteta.
Bogoljub Baštovanović Boja iz Bogatića svakog dana zaradi vozeći svog "jugića", a nije taksista!
24.06.2025
08:00
Po tome je ovaj kolektiv jedinstven u Srbiji.
Sa prvim danima raspusta krenulo je i novo druženje dece i bibliotekara isturenog odeljenja biblioteke "Vuk Karadžić" u Stublu.
- Prvo je ovog leta bilo jedno spontano druženje, kao uvod u naše letnje radionice. Tema je lektira, šta ćemo čitati ovog leta i koje su to knjige koje se deci sviđaju. Deca su rekla da nešto čitaju u celosti, a iz nekih književnih dela pročitaju samo odlomke. Zajedno smo već pročitali "Bajku o ribaru i zlatnoj ribici", Aleksandra S. Puškina - priča nam bibiliotekarka Gordana Stojanović.
Dragan Jovičić iz Užica nije ni slutio da će mu njegova dečija radoznalost, koja se kasnije pretvorila u hobi, doneti toliko radosti. On ima najveću kolekciju radio-aparata a najviše se ponosi onim koji je stariji i od njega!
To im je odmah dalo temu za razmišljanje o željama, velikim i malim, mogućnostima...
- Interesovanja dece određuju početak naših radionica, i drago nam je da deca žele da provode vreme u biblioteci - ističe bibliotekarka.
Prema podacima iz biblioteke, i stariji ljudi ovde vole da čitaju, pa navike prenose i na najmlađe.
Na zatvorenom bazenu Sportskog društva Radnički u Kragujevcu u subotu je izbegnuta tragedija zahvaljujući brzoj intervenciji spasioca i dvojice posetilaca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opština Gadžin Han proglasila je vanredno stanje zbog izvora vode koji su zbog visokih temperatura i nedostatka padavina svedeni na 20 odsto uobičajenog kapaciteta.
Ruski mediji preneli su udarnu poruku predsednika Srbije Aleksandra Vučića, iznetu u programu televizije Pink, u kojoj je upozorio da bi Sjedinjene Američke Države mogle da izvedu napad na Iran u veoma kratkom roku.
Pažnju javnosti privukao je Instagram profil Jasmine Čolak, savetnice za medije specijalnog tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivše novinarke tajkunskog lista "Danas", koja na društvenim mrežama koristi nadimak "Laura Olivieri".
Nenad Čanak, nekadašnji predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) i istaknuti predstavnik okorele opozicije, brutalno je napao blokadere, a usput napljuvao i Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC).
U Sevojnu je na sportskom terenu "Krug" održana tribina pod parolom "Vreme je da prodišemo" na kojoj se, šačici okupljenih blokadera obratio već dobro poznati student blokader Dušan Savić iz Užica, kao i nekoliko kvazi stručnjaka iz oblasti ekologije i brige za zdravlje ljudi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi snimak u vezi sa zaplenom rekordne količine marihuane u Kruševcu, osvrnuvši se na sramne komentare pojedinih grupa koje su pokušale da taj slučaj povežu sa državom.
Ana Maksimović, kuma Elice Erski, otkrila je da je Aleksa bolji kapiten od nje, kao i da njena kuma nije na sportski način dospela na to mesto u Exatlonu.
Bliski prijatelj Jovana Radulovića Jodžira otkrio je da je njegova najveća slabost u Exatlonu zapravo rivalitet sa svojim najbližim saborcima iz Crvenog tima.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Državni sud u Sarajevu potvrdio je novu optužnicu protiv Mevlida Jašarevića (38), ozloglašenog ekstremiste koji je ranije osuđen zbog terorističkog napada na Ambasadu Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu.
U dokumentima koje je Ministarstvo pravde Sjedinjenih Američkih Država objavilo o pokojnom milijarderu pedofilu Džefriju EpstInu, spominje se Atifete Jahjaga, bivša predsednica privremenih institucija na Kosovu i Metohiji, koja je ovu funkciju obavljala od 2011. do 2016. godine.
Sumnjivi pakistanski dron primećen je duž međudržavnog graničnog lanca u okrugu Samba u regionu Džamu-Kašmir, zbog čega su pripadnici indijske Granične bezbednosne snage (BSF) otvorili vatru na leteći objekat.
U protestima u Torinu, organizovanim zbog zatvaranja levičarskog kulturnog centra Askatasuna, povređeno je više od 100 italijanskih policajaca, saopštile su vlasti.
Publika koja očekuje premijeru "Odiseje" zaustavila je dah kada je Kristofer Nolan otkrio će Lupita Njong'o igrati Jelenu Trojansku. Ilon Mask poručio da je reditelj zbog toga "izgubio integritet
Uoči nove epizode kviza "Superpotera", koji se emituje subotom od 21 čas na Prvom programu Radio-televizije Srbije, produkcija je rešila da proveri koliko su Tragači zaista potkovani znanjem.
Pevačica Jelena Karleuša iskoristila je slobodan trenutak da se susretne sa ocem Draganom, nekadašnjim zamenikom načelnika Uprave za organizovani kriminal.
Pevačica Viki Miljković otkrila je kako je došlo do toga da Nermin Handžić živi sa njom i njenom porodicom, kao i kako svi zajedno funkcionišu u luksuznom stanu u Beogradu na vodi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar