Na kragujevačkom groblju Bozman danas je sahranjen Milija Đukić (64) komunalni policajac koji je preminuo na plaži u Čanju u Crnoj Gori poslednjeg dana avgusta.
Desetine nadgrobnih spomenika i više krstova na groblju u Straži kod Loznice su polomljeni, a meštani se zgražavaju šta su lopovi sve još uradili...
04.09.2025
16:48
- Obraćam vam se kao majka četvoro dece i član osmočlane porodice koja, uprkos skromnim uslovima, gaji ljubav prema Srbiji i našim vrednostima.
Rođeni smo i živeli na Kosovu do 2017. godine, kada smo se doselili u Jagodinu u potrazi za boljim životom. Sada živimo u selu Glavinci kod Jagodine, u kući mojih svekra i svekrve od 60 kvadrata. Nas osmoro – svekar i svekrva, muž, četvoro dece i ja delimo dve sobe. Deca nemaju svoju sobu, ali imaju ljubav, pažnju i vaspitanje koje svakodnevno pružamo.
Moj muž radi na terenu u Pančevu pet dana nedeljno, ja brinem o deci, primam roditeljski dodatak i dečiji, dok svekar radi za minimalac. Nemamo druge izvore prihoda niti dodatnu pomoć.
Kome se nije desilo da izgubi ključ od kuće ili stana? Andrej P. (16) iz Čačka nedavno je zbog toga doveo u neprijatnu situaciju celu porodicu jer su na šesti sprat jedino mogli da uđu preko terase!
U razgovoru nam je kasnije dodala da dok su Viktor, Viktorija i Vanja u vrtiću, ona brine o malom Vukašinu koji je tek prohodao i o kućnim poslovima zajedno sa svekrom i svekrvom.
- Moj suprug Darko ima 33 godine, završio je kao i ja trgovačku školu i zaposlen je kao rukovodilac građevinskih mašina u Pančevu. Živeli smo na Kosovu, u Paralovu, u mahali Goline, između Gnjilana i Gračanice. I tada i sada sam domaćica. Već devet godina živimo u Jagodini. Naša najveća želja je da našoj deci omogućimo srećno i bezbrižno detinjstvo, kvalitetno obrazovanje i šansu za bolji život ovde, u Srbiji - kaže Jelena (29).
Volela bi, kaže, da Viktor nastavi školovanje u seoskoj školi, ali u vrtiću je samo sedmoro dece pa se plaši da škola neće opstati.
- Nadamo se boljem. Sanjamo da imamo svoju kuću i domaćinstvo, da se bavimo poljoprivredom i stočarstvom, kao što smo radili i na Kosovu i da tata Darko bude sa nama svaki dan - kaže na kraju Jelena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na kragujevačkom groblju Bozman danas je sahranjen Milija Đukić (64) komunalni policajac koji je preminuo na plaži u Čanju u Crnoj Gori poslednjeg dana avgusta.
Masovni kombinovani udar izveden je tokom noći i jutra na objekte energetske i vojne infrastrukture širom Ukrajine, a vazdušna opasnost proglašena je u svim regionima zemlje od 5.30 časova.
Ruska raketa pogodila je fabriku američke kompanije Mondelez u Trostjancu, u Sumskoj oblasti, tokom masovnog napada na teritoriju Ukrajine, a prema prvim informacijama nema poginulih niti povređenih.
Blokaderka Mila Pajić odbegla je u Hrvatsku, odakle reklamira i organizuje panele i zločinačku akciju predstavlja kao "temu ta raspravu" koja implicira krivicu Srba.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Bračni par Erski otkrio je da je prelomni momenat u Exatlonu bio odlazak Jovana Radulovića Jodžira, kao i da je za njih veliku prepreku predstavljala činjenica da se nalaze zajedno u istom timu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Blokada Mađarske na izdvajanje kredita Evropske unije od 90 milijardi evra za Ukrajinu mogla bi da utiče i na još neodobreni zajam Međunarodnog monetarnog fonda u iznosu većem od osam milijardi dolara, piše Fajnenšel tajms.
Vanredno stanje proglašeno je u Vašingtonu i čitavom Distriktu Kolumbija nakon što je u reku Potomak dospelo oko 900.000 tona fekalnih voda iz gradske kanalizacije, saopštilo je američko Federalno vanredno upravljanje (FEMA), a odluku je doneo predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp.
Jedna policajka je poginula, a najmanje 24 osobe su povređene u eksplozijama koje su se dogodile nakon lažne dojave o provali u prodavnicu u Lavovu, saopštile su lokalne vlasti.
Na 76. Berlinaleu dodeljene su prestižne nagrade - Zlatni medved osvojio je Ilker Čatak za film "Žuta pisma", Sandra Hiler ponela priznanje za najbolju glumicu, a završnicu festivala obeležio je apel na značaj umetnosti u podeljenom svetu.
Izraz koji se retko čuje u svakodnevnom govoru izazvao je lavinu komentara u studiju i među gledaocima, kada je takmičar sebe opisao kao "dobrodržećeg čilagera", a Jovan Memedović kroz smeh poručio da je "daleko od toga" – pa se mnogi zapitali šta ta starinska reč zapravo znači.
Američka glumica Lisa Monkjur, koju domaća publika pamti po ulozi strane novinarke u filmu "Lepa sela lepo gore" a poljupca sa likom Velje, kog je igrao Nikola Kojo upamtila je zbog njegovog zadaha.
Kada je shvatila da od ljubavi sa Petrom Trećim nema ništa, Katarina Velika mu se osvetila tako što je osvojila srca ruskog naroda i podarila im zakonsku reformu.
Harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš menjao je u "Pinkovim zvezdama" suprugu, pevačicu Zoricu Brunclik. Međutim, nakon što ga je uvredio komentar Dragomira Despića Desingerice, Kemiš je odlučio da napusti emisiju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar