Porodila se žena našeg pevača: Dobio šesto dete, sinu dao moćno ime
Supruga pevača Denija Boneštaja danas se porodila.
27.02.2026
18:49
D.K., Shutterstok
Srbija
Ekipa niške Hitne pomoći u kojoj su bile doktorka Jelena Grozdanović i medicinska sestra Marija Stojanović nikada neće zaboraviti jučerašnji dan jer su prvi put u svojoj karijeri porodile trudnicu u sanitetskom vozilu.
Mlada mama iz Aleksinca (33) rodila je juče oko 14 časova u vozilu Hitne pomoći zdravu devojčicu, a sve se izdešavalo za samo 13 minuta.
Prema rečima doktorke Jelene Grozdanović u prvi mah nije izgledalo da će se žena koja je bila u devetom mesecu trudnoće poroditi u sanitetu, ali se sve promenilo u samo par minuta.
- Mi smo dobili poziv da je ka Nišu krenuo mladi bračni par, da žena ima kontrakcije i da joj je pukao vodenjak. Oni su nas sačekali kod naplatne rampe Niš-istok i mi smo preuzeli trudnicu. Krenuli smo ka Klinici za ginekologiju i u tom trenutnku porođaj još nije počeo. Žena nam je ispričala da je imala tokom prepodneva blage kontrakcije, a kada su postale intenzivnije javila se lekaru u bolnici u Aleksincu i otuda su je uputili u Niš na porođaj. Usput joj je pukao vodenjak, pa su se javili Hitnoj pomoći u Nišu - kazala je Grozdanović.
Ona je kazala da je porođaj krenuo kada su bili nadomak Tržnog centra „Roda“ i kompletno se završio dok su stigli do ginekologije.
- Za samo par minuta rodila se zdrava beba. Odmah je zaplakala, sestra Marija i ja smo je prihvatile, presekle pupčanu vrpcu i klemovale pupčanik. Uvile smo je u sterilne pelene i stavile majci na grudi. Za sve to vreme vozilo je bilo u pokretu, malo smo samo zastali kada je trebalo bebu da spustimo na majčine grudi. Bili su to zaista neopisiv trenuci i za sestru Mariju i za mene. Naš vozač Miloš Manić takođe nije imao do juče slično iskustvo. Imao je transport porodilje sa terena, ali je tada porođaj bio u kući. Ovo je zaista bila zahtevna intervencija jer se nalazite u malom prostoru i još u pokretu, tako da smo morali da maksimalno vodimo prvenstveno računa o bezbednosti majke i bebe, ali i onašoj bezbednosti - govori Grozdanović.
Prema njenim rečima, porođaj je protekao bez ikakvih problema i zahvaljujući tome što je trudnica bila maksimalno pribrana i smirena i maksimalno je sarađivala sa medicinskom ekipom.
- Njoj je to bio drugi porođaj. Prvi put se porodila pre dve i po godine i taj porođaj je bio prirodan i protekao je bez problema. Beba koju je sada rodila, kako su mi kazali na ginekologiji, teška je 2.900 grama, a dugačka je 49 centimetara . Otac mi se javio u toku dana i rekao da su i beba i majka dobro - izjavila je Grozdanović.
Ona je kazala da je to što im se juče dogodilo na terenu vrhunac njihovog terenskog rada.
- Sve je funkcionisalo perfektno, sve je odrađeno maksimalno dobro, od prijema poziva do dolaska ekipe i do transporta porodilje i bebe do Klinike za ginekologiju. Sve se odvijalo i neverovatno brzo, od preuzimanja trudnice do njene predaje lekarima na Klinici za ginekologiju i akušerstvo, prošlo je manje od 15 minuta, preciznije samo 13 minuta - kazala je Grozdanović koja iza sebe ima četiri godine volonterskog rada u Hitnoj pomoći i pet godina rada kao stalno zaposlena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratiće se danas javnosti Crne Gore ekskluzivno putem portala "Borba" u 11 časova.
15.05.2026
08:44
Jeziva scena zabeležena je u Zrenjaninu. Naime, blokaderi su se tokom noći vozili po gradu, u preskupom, zatamljenom džipu i doslovno terorisali građane.
15.05.2026
09:43
Zdravstveno stanje generala Ratka Mladića naglo se pogoršalo, a prema rečima njegovog sina Darka Mladića, on je trenutno vezan za krevet i nalazi se u izuzetno teškom stanju. Darko Mladić tvrdi da se general praktično bori za život i da je njegovo stanje katastrofalno.
15.05.2026
09:07
Blokaderi-prostaci odavno su pokazali da nemaju nikakav politički plan i da je njihov jedini program nasilje, a sredstvo u borbi za vlast im je prostakluk i nevaspitanje koje se iskazuje na skandalozan način - pokazivanjem srednjeg prsta.
15.05.2026
08:38
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije oglasilo se povodom najnovijih napada na predsednika Vučića koji dolaze iz Crne Gore.
15.05.2026
08:06
Tri godine je prošlo otkako je preminula Angelina Aćimović, žrtva dečaka ubice koji je počinio krvavi zločin u OŠ "Vladislav Ribnikar", a njen otac Anđelko Aćimović za Informer ističe da se trudi da održi prisustvo ćerke u životu porodice.
15.05.2026
07:15
Aleksandar Nešović, član kriminalne grupe Dejana Stojanovića Keke nestao je pre tri dana, a poslednji put je viđen u jednom restoranu na Senjaku. Osam osoba za koje se sumnja da su umešane u nestanak Nešovića, uhapšeno je.
15.05.2026
07:31
Ubica policajca Marin Golub (46) jutros je preminuo, saznaje se iz uprave KB Dubrava. Nakon što je ubio Roberta Grileca, dugogodišnjeg šefa kriminalističke policije, Golub je pokušao da se ubije i hitno je prevezen u KB Dubrava.
15.05.2026
09:26
Dvoje biciklista lakše je povređeno u dve saobraćajne nezgode koje su se dogodile tokom noći u Beogradu, rečeno je u Hitnoj pomoći.
15.05.2026
06:57
Suđenje takozvanom vračarskom klanu nastavljeno je u Specijalnom sudu u Beogradu, a jezive poruke su otkrile na koji način su planirali ubistvo Andrije Zarića.
15.05.2026
06:45
Iranski potpredsednik Mohamed Reza Aref izjavio je sinoć da Ormuski moreuz pripada Iranu i da ga se Iran "neće odreći ni po koju cenu".
15.05.2026
09:14
Tri osobe su poginule, a 12 je povređeno u napadu ukrajinskog drona na ruski grad Rjazanj, saopštio je guverner Rjazanjske oblasti Pavel Malkov.
15.05.2026
07:55
Ruski predsednik Vladimir Putin poslao je snažan politički signal neposredno uoči susreta Donalda Trampa i Si Đinpinga, ocenjuju kineski mediji, tvrdeći da je Moskva time unapred zauzela poziciju pred razgovore u Pekingu.
15.05.2026
06:30
Ruski ratni izveštač Aleksandar Sladkov otvoreno je zatražio da Moskva prestane da koristi nuklearno oružje samo kao temu za poruke Zapadu i da, kako tvrdi, razmotri njegovu upotrebu na stvarnom ratištu.
15.05.2026
06:00
Večeras je na Informer TV emitovana poslednja 54. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
14.05.2026
22:30
Serijal filmova "Lude godine" zaludeo je celu bivšu Jugoslaviju još od prvog dela koji je izašao davne 1977. godine.
14.05.2026
16:01
Turska glumica Afra Saračoglu (28), koja je igrala u nekim od najpopularnijih tamošnjih serija, na neočekivan način je odlučila da se bavi filmom i televizijom.
14.05.2026
14:50
Glumac Dejvid Karadin preminuo je 2009. godine, a pronađan je obešen u ormaru potpuno go.
14.05.2026
14:07
Glumica Nina Janković je na snimanju prve sezone serije "Kalkanski krugovi" 2021. godine saznala da je u drugom stanju.
14.05.2026
13:27
Jednostavan trik za domaći parfem sa vanilom postao je pravi hit na društvenim mrežama, jer mnoge žene tvrde da može da zameni skupe parfeme.
15.05.2026
08:00
Instagram je predstavio novu opciju pod nazivom "Instants", kojom želi da podstakne korisnike na spontanije deljenje fotografija i manje obrađen sadržaj.
15.05.2026
09:40
Kaubojski pasulj je zasitno jelo iz rerne koje u jednom loncu spaja pasulj, mleveno meso i suhomesnate proizvode. Priprema je jednostavna, a ukus bogat i pun, idealan za hladnije dane.
15.05.2026
06:00
Dobro je poznato da kada ste dugo u vezi, seks umije da postane malo monoton.
14.05.2026
23:20
Sve što vam treba da očistite sudoperu jeste brašno. Posle njega, sudopera će biti besprekorno čista i blistava.
14.05.2026
22:20
Lavina ne krije uzbuđenje pred veliko finale "Evrovizije 2026" koje će biti održano u subotu, a članovi benda priznaju da su emocije svakim danom sve jače.
15.05.2026
09:07
Bojan Jovanovski uživao je u prvom koncertu Vesna Zmijanac, a tom prilikom opleo je po Ani Nikolić i Raletu kada je otkrio kako imaju potpisan ugovor.
15.05.2026
08:32
Porodica Asmina Durdžića saopštila je na društvenim mrežama da Maji Marinković neće poslati poklon za rođendan.
14.05.2026
23:59
Bugarska, Ukrajna, Norveška, Australija, Rumunija, Malta, Kipar, Albanija, Danska i Češka plasirale su se u finale Evrovizije 2026.
14.05.2026
23:31
Drugo polufinale Pesme Evrovizije 2026. godine održava se večeras, a takmičare i gledaoce očekuju velike i neočekivane promene kada je glasanje u pitanju.
14.05.2026
22:50
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar