• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Zvezdana Gligorijević

01.05.2017

22:31

(FOTO) SVESRPSKA MOBA: Nastavljena gradnja gondole na Zlatiboru!

Srbija

(FOTO) SVESRPSKA MOBA: Nastavljena gradnja gondole na Zlatiboru!

Na Zlatiboru je 1. maja nastavljena gradnja nadjuže gondole na svetu. Njena izgradnja je simbolično započeta u februaru ove godine, kada su volovima zaorane brazde gde bi trebalo da bude početna stanica
Zvezdana Gligorijević

Ovog puta su kopale teške mašine javnih preduzeća, a Milan Stamatović, predsednik opštine Čajetina, poručio je da gradnja neće stati. On je pred oko dve do tri hiljade okupljenih rekao da Ministarstvo građevina godinama neće da izda građevinsku dozvolu, pa da oni na ovaj način, “svesrpskom mobom” kako je nazvao današnju akciju, žele da zaštite državni imovinu.

Zvezdana Gligorijević

- U Republičkom geodetskom zavodu se ta imovina od 2.213 hektara vodi da je državno vlasništvo, a ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović je izjavila da predsednik opštine Čajetina hoće da gradi gondolu na tuđoj zemlji. Da li to znači da je za njih Srbija tuđa zemlja - rekao je Stamatović.

Zvezdana Gligorijević

S druge strane, ministarstvo je tvrdilo da sporno zemljište nije državno već Poljoprivrednog kombinata “Zlatibor” i da sa tim preduzećem vode upravni spor.

Zvezdana Gligorijević

Milan Stamatović sumnja da državna vlast tu zemlju želi da sačuva za svoje investitore, te zato ne da građevinsku dozvolu za najveću investiciju u poslednjih sto godina u ovom delu Srbije.

Ova investicija je vredna 13 miliona evra i finansira se iz budžeta opštine. Oprema za gondolu je nabavljena pre dve godine.

 




Tagovi:

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Ovog ni Hrvati neće! Blokadera ekspresno vratili u Srbiju
Politika

Ovog ni Hrvati neće! Blokadera ekspresno vratili u Srbiju

​Pripadnici granične policije Republike Hrvatske predali su na graničnom prelazu Sot srpskim nadležnim organima blokadera Milana Vukovića iz Kulpina, opština Bački Petrovac, nakon što je utvrđeno da je ilegalno ušao na teritoriju Hrvatske.

17.06.2026

16:44

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set