GRAĐANI, EVO KAKO DO NAMIRNICA VAŠEG OMILJENOG PRODAVCA SA PIJACE! Vesić najavio: Preko sajta "Gradskih pijaca" dostavljaćemo robu ljudima!
Podeli vest
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić najavio je da će Grad, s obzirom na to da su pijace u Beogradu zatvorene, organizovati dostavu robe građanima, i to posredstvom sajta „Gradskih pijaca”
- Obezbedili smo direktne kontakte sa proizvođačima i pomogli im da mogu da dostave svoju robu, tako da će građani ono što inače kupuju kod svojih omiljenih prodavaca na pijaci, moći da dobijaju direktno dostavom. Verujem da će mnogi to koristiti - naveo je Vesić.
Vlada Srbije danas je donetim aktima ograničila priređivanje igara na sreću i zabranila rad frizerskih, kozmetičkih i salona za masažu, kao i sličnih uslužnih delatnosti, dok traje vanredno stanje, navodi se u odlukama koje je objavio Službeni glasnik
01.04.2020
21:20
Zamenik gradonačelnika podsetio je da se ulice već dve nedelje peru hlorom, te da na taj način „Gradska čistoća” obavlja dezinfekciju. Pored toga, od juče se dezinfikuju unutarblokovske površine i to sa šesnaest pikapa, uz danas ustupljen još jedan broj vozila od privatnika. Do kraja nedelje, dodao je Vesić, završiće se svih deset gradskih opština, a onda početi ispočetka.
- Pored toga, Gradski štab za vanredne situacije doneo je odluku da se izvrši dezinfekcija svih stambenih ulaza, kojih u nadležnosti ''Gradskog stambenog'' ima oko 220 hiljada. Zadužene su opštine da angažuju privatne kompanije da to urade, a pomoći će i pomenuto javno komunalno preduzeće. Dezinfekcija ulaza obavljaće se svake nedelje - rekao je Vesić za TV Pink.
Foto: Printscren TV Happy
On se osvrnuo na lažne informacije pojedinih upravnika zgrada, čak i predstavnika opština, da ove mere nisu potrebne, što je, kako je ocenio, nedopustivo. To je direktan atak na zdravlje ljudi, ocenio je Vesić.
- U Srbiji danas postoji samo jedna stranka, a to je Srbija, i samo jedna borba, borba za život svakog građanina - naglasio je Vesić.
Zamenik gradonačelnika je dodao i da je Grad Beograd juče naložio da se izvrši vanredna inspekcija 152 registrovana privatna staračka doma na teritoriji Beograda. Neki od njih su očigledno prestali da rade, pa je kontrola obavljena u 130 objekata, rekao je Vesić.
- U tim domovima ima više od četiri hiljade starijih ljudi. Već sutra ćemo dostaviti zvaničan izveštaj premijerki kako bismo zajedno sa državom preuzeli neophodne mere i kako bismo ih zaštitili jer su oni najugroženiji - rekao je Vesić, navodeći da u državnom gerontološkom centru ima 1.156 korisnika, koji su potpuno obezbeđeni i pod medicinskim nadzorom.
Važno je i da se privatni domovi za stare stave pod kontrolu i to ćemo raditi zajedno sa republikom, u čijoj su oni i nadležnosti, zaključio je Vesić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vlada Srbije danas je donetim aktima ograničila priređivanje igara na sreću i zabranila rad frizerskih, kozmetičkih i salona za masažu, kao i sličnih uslužnih delatnosti, dok traje vanredno stanje, navodi se u odlukama koje je objavio Službeni glasnik
Na društvenim mrežama pojavio se snimak za koji Bi-Bi-Si navodi da prikazuje iranske snage kako otvaraju vatru na američke helikoptere tokom potrage za pilotom oborenog aviona.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić objavila je video na svom Instagram nalogu u kojem je iznela ozbiljne činjenice na račun blokaderskog pokreta, tvrdeći da su posledice po studente ogromne i dugoročne.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se i zahvalio "javnim ličnostima koje poznaje ili čije je roditelje poznavao godinama i decenijama unazad" na podršci koju su mu pružali tokom dana koje je proveo u bolnici.
Predsednik Ustavnog suda Vladan Petrov je, reagujući na zahtev nevladinih organizacija Venecijanskoj komisiji da se ispita usklađenost njegovog postupanja sa ustanovljenim principima ponašanja, istakao da će poštovati sve eventualne postupke koji bi se pred tom komisijom protiv njega vodili, kao i svaku odluku ili meru ako bude doneta i poručio da ga neće ućutkati u borbi za vladavinu prava i demokratiju ni po cenu da ostane i bez članstva u Venecijanskoj komisiji i funkcije u Ustavnom sudu.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić čestitala je danas Dan studenata 4. april svim studentima i poželela da se nikada više ne ponovo blokade na fakultetima, poručivši da će država vratiti obrazovanje na pravi put i upozorila da je zbog blokada nažalost u 2025. godini diplomiralo 11.500 manje studenata nego 2024. godine, što je direktno uticalo na njihovu budućnost.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Od ponedeljka, u 21 čas, počinje nova udarna informativna emisija na Informer TV "Srpski dnevnik", koja svakog dana donosi najvažnije vesti, istinu bez zadrške i teme koje se tiču svakog građanina!
Stotine Izraelaca okupilo se danas u centru Tel Aviva na anti-ratnom mitingu, zahtevajući hitno zaustavljanje borbenih dejstava u Iranu, Libanu i Pojasu Gaze.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je NATO "izuzetno oslabljen i krajnje nepouzdan partner", iskoristivši pritom grešku uticajnog američkog lista Njujork tajms da dodatno kritikuje medije.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da su Sjedinjene Američke Države počele postepeno da se povlače iz sukoba sa Iranom upravo po njegovom savetu koji je preneo administraciji Donalda Trampa.
Iran je oborio još jedan kineski borbeni dron Wing Loong-2, što predstavlja drugi takav slučaj u kratkom vremenskom periodu usred pojačanih regionalnih tenzija.
Neki datumi prolaze nezapaženo, dok drugi prave rez, takav je 4. april ove godine. Ne zbog same simbolike broja, već zato što dolazi odmah nakon što su mnoge stvari već počele da pucaju.
Bivša zadrugarka Kristina Spalević juče je posetila policijsku stanicu nakon što je prijavila bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada su se pojavile informacije iz policije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar