PROGLAŠENA VANREDNA SITUACIJA! Panika u Zapadnoj Srbiji, zbog izlivanja reke Jadar dodatne snage MUP-a stižu u pomoć!
Podeli vest
Zbog izlivanja reke Jadar, usled obilnih padavina, na teritoriji Osečine proglašena je vanredna situacija, izjavio je večeras predsednik te opštine Dragan Aleksić, a ministar policije Nebojša Stefanović uputio je dodatne snage Sektora za vanredne situacije MUP-a i pripadnike žandarmerije u tu opštinu
Zbog izlivanja reke Jadar, usled obilnih padavina, na teritoriji Osečine proglašena je vanredna situacija, izjavio je večeras predsednik te opštine Dragan Aleksić.
Nivo vodostaja na reci Tamiš se polako smiruje, ali će zbog jačih padavina u zapadnoj Srbiji biti porasta na slivu reka Jadar, Kolubare i Zapadne Morave
kaže hidrolog Dejan Vladiković.
22.06.2020
17:01
Aleksić je za Tanjug rekao da u Osečini ceo dan pada obilna kiša, zbog čega je došlo do naglog porasta reke Jadar i njenih pritoka.
- Odmah smo proglasili vanrednu situaciju na teritoriji cele opštine. Pre toga smo na teritoriji pet sela imali vanrednu situaciju, a sada smo je proširili na celu opštinu - rekao je Aleksić.
Naveo je da na terenu bio direktor "Srbijavoda" Goran Puzović, da su angažovano pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a, a da uskoro stiže i Žandarmerija.
- Sad se voda malo povlači, ali imamo najave da će od ponoći, do ujutru do osam, devet sati ponovo biti velika količina padavina - rekao je Aleksić.
Ministar uputio dodatne snage MUP
Ministar policije Nebojša Stefanović uputio je dodatne snage Sektora za vanredne situacije MUP-a i pripadnike žandarmerije u Osečinu, kako bi pomogli građanima čije su kuće ugrožene usled izlivanja reke Jadar.
Stefanović je to učinio nakon konsultacija sa načelnikom Sektora za vanredne situacije Predragom Marićem, saopštio je MUP.
Pripadnici Sektora za vanredne situacije, zajedno sa predstavnicima lokalne samouprave i Opštinskog štaba za vanredne situacije, prate dešavanja na terenu i spremni su da reaguju i u slučaju potrebe za evakuacijom stanovništva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nivo vodostaja na reci Tamiš se polako smiruje, ali će zbog jačih padavina u zapadnoj Srbiji biti porasta na slivu reka Jadar, Kolubare i Zapadne Morave
kaže hidrolog Dejan Vladiković.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Kina polako potiskuje Rusiju u oblasti Srednje Azije, pre svega Kirgistanu i to u trenucima kada je Moskva pod teretom sad već četvorogodišnjeg rata u Ukrajini.
Bivši direktor FBI Džejm Komi optužen je je ponovo, ovaj put zbog fotografije školjki za koju su zvaničnici Ministarstva pravde rekli da predstavlja pretnju predsedniku Donaldu Trampu.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar