• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

20.08.2020

12:33

GRAD NIŠ DOBIO NOVU VLAST: Konstituisan saziv gradske skupštine, odbornici ukazali poverenje Bobanu Džuniću

Srbija

GRAD NIŠ DOBIO NOVU VLAST: Konstituisan saziv gradske skupštine, odbornici ukazali poverenje Bobanu Džuniću

Podeli vest

Danas je u Nišu, nakon što su potvrđeni mandati odbornicima, konstituisan novi saziv gradske skupštine, a za njenog predsednika je izabran Boban Džunić iz Srpske napredne stranke

Džunić se, obraćajući se nakon izbora za predsednika skupštine, zahvalio na ukazanom poverenju i istakao da je za njega ovo još samo jedan u nizu zadataka, ali i velika odgovornost i obaveza.

"Trudiću se da skupština grada bude mesto gde će se na demokratski način raspravljati o vitalnim stvarima u našem gradu. Bićemo otvoreni i dostupni građanima i siguran sam da će se nastaviti odličan rad gradskih vlasti od 2012. pa do danas", napomenuo je Džunić.

Foto: Tanjug

 


Džunić je obećao sinergiju u radu između zakonodavne i izvršne vlasti na dobrobit svih stanovnika Niša i dodao da predanim radom želi da doprinese bržem i boljem razvoju grada.

Veliki broj glasova niškim naprednjacima veliki je podsticaj, ali i velika odgovornost za SNS, kaže Džunić, koji je odao priznanje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću za poštovanje koje Srbija, pa samim tim i grad Niš, uživaju u okruženju i svetu.

Foto: Tanjug

Boban Džunić


Za izbor Džunića za predsednika skupštine glasala su 54 odbornika dok su 4 bila protiv.

Niška skupština ima 61 odbornika, a od tog broja Aleksandar Vučić "Za našu decu" ima 47, SPS 6, lista "Niš, moj grad" 4, SPAS 3 i Ruska stranka 1 mandat.

Foto: Tanjug

Dragana Sotirovski

Na današnjoj sednici nije izabran gradonačelnik, koji će biti izabran na novoj, zakazanoj za sutra u 11 sati.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!
Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!

Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.

22.02.2026

11:10

Exatlon

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…

20.02.2026

10:18

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set