Lekarka Violeta Lutovac Djurdjević danas je izabrana za predsednika Opštine Varvarin. Ovim je ona postala prva žena na toj funkciji ikada u Varvarinu.
Dr Violeta Lutovac bila je prvaa na listi Srpske napredne stranke „Aleksandar Vučić-za našu decu,,, koja je osvojila 20 odborničkih mandata.
Za njenog zamenika izabran je Dejan Milovanović, takođe sa liste SNS. Varvarin je danas dobio i sedmočlano Opštinsko veće ,a izabrana su i radna tela Opštine Varvarin.
Foto: Opština Varvarin
Violeta Lutovac Djurdjević
Violeta Lutovac Djurdjević je peta žena koja je izabrana na funkciju predsednice opštine u Rasinskom okrugu. Jasmina Palurović je gradonačelnica Kruševca, Valentina Milosavljević u Brusu, Milena Turk u Trsteniku, a Mirjana Krkić je predsednica u Opštine Ćićevac.Sve su članice Srpske napredne stranke.
U istoriji grada Užica po prvi put će ga voditi žena. Na današnjoj sednici Skupštine grada Užica za gradonačelnicu je izabrana dr Jelena Raković Radivojević, koja je bila kandidat za ovu funkciju na listi „Aleksandar Vučić – Za našu decu“. U isto vreme u nišu odbornici su poverenje dali Dragani Sotirovski
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U istoriji grada Užica po prvi put će ga voditi žena. Na današnjoj sednici Skupštine grada Užica za gradonačelnicu je izabrana dr Jelena Raković Radivojević, koja je bila kandidat za ovu funkciju na listi „Aleksandar Vučić – Za našu decu“. U isto vreme u nišu odbornici su poverenje dali Dragani Sotirovski
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je skandaloznu vest u kojoj se navodi da je Crna Gora suspendovala emitovanje naše televizije na svojoj teritoriji u periodu od šest meseci.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom trećeg dana zvanične posete NR Kini, gde boravi na poziv kineskog predsednika Si Đipinga, održao predavanje na univerzitetu Ćinghua, a takođe je obišao Muzej Komunističke partije Kine, kao i fabriku Šaomi.
Poseta predsednika Srbije Aleksandra Vučića Kini izazvala je ogromnu pažnju ne samo u domaćim i kineskim medijima, već i među političkim analitičarima, a posebno su odjeknule reči iznete u programu N1 da ova poseta ima "istorijski značaj".
Zamenik predsednika SRS-a Aleksandar Šešelj govorio je za Informer i tom prilikom istakao da ljudi koji stoje iza blokada, kriju se u drugom planu, dok u prvi red "guraju" decu.
Zdravstveno stanje generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladića je nepromenjeno, odnosno i dalje veoma loše, rekao je generalov sin Darko Mladić za RTRS.
Nakon što je potvrđeno da telo pronađeno u buretu nedaleko od Inđije pripada Aleksandru Nešoviću Baji, objavljen je i datum kada će se održati njegova sahrana.
Danas, u toku dana, došlo je do drame na ulicama Zagreba kada je nepoznati muškarac skakao po automobilima na sred raskrsnice, a snimak se proširio društvenim mrežama.
Po nalogu dežurnog javnog tužioca Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu određeno je zadržavanje do 48 sati ruskom državljaninu D. K. (34) zbog sumnje da je izvršio krivična dela izazivanje opšte opasnosti i ugrožavanje sigurnosti.
Dmitrij Medvedev zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije oštro je prokomentarisao zvanični stav Evropske unije o ostanku njihovih diplomata u glavnom gradu Ukrajine, uprkos upozorenjima Moskve.
Glumica Natalija Nataša Lučanin je devedesetih godina važila za jednu od najvećih zavodnica u Srbiji, a mnogi su je smatrali najlepšom Beograđankom koja se bavila glumom.
Glumica Milica Milša pozirala je pored motora u kožnim pantalonama, jakni i crnim čizmama i kacigom u ruci, sve za potrebe serije "Dadilja sa sela" u kojoj glumi Zorku.
Poznate dame trude se da u javnosti izgledaju što bolje, a društvene mreže su im savršena platforma za to, ali u tome preteraju kada je reč o sređivanju slika.
Tekstopisac Ljiljana Jevremović progovorila je o ćerki Ini koju je dobila u vanbračnoj zajednici sa pevačom Draganom Kojićem Kebom, te je otvorila dušu i o njemu.
Pevač Isak Šabanović organizovao je promociju nove pesme pod nazivom "Moglo je biti gore", a ujedno je iskoristio priliku da najavi svoj prvi solistički koncert u karijeri koji je zakazan 5. decembra u MTS dvorani.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar