SKOJEVSKO NASELJE DOBILO NOVI PARKIĆ Vesić: Pokazali smo koliko nam je važno da unapredimo kvalitet života građanima
Podeli vest
Skojevsko naselje u Rakovici dobilo je novi parkić, 60. u toj opštini u poslednjih nekoliko godina.
U novom parku, u Ulici Luke Vojvodića, izgrađene su nove staze, klupe za odmor, dečje igralište sa klackalicama, ljuljaškama, penjalicama... Postavljena je i penjalica "Iglo", ljuljaška "Milica" sa dva sedišta, njihalica, posađena su nova stabla i dekorativno rastinje.
Intermodalni terminal u Batajnici, za čiju je izgradnju danas položen kamen temeljac, jedan je od najznačajnijih projekata za razvoj Beograda, ocenio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić i istakao da taj projekat, pre svega, znači radna mesta za više od 1.000 ljudi
13.11.2020
18:05
Foto: beograd.rs
Vrednost radova je oko šest miliona dinara, rekao je zamenik gradonačelnika Goran Vesić, koji je danas obišao novi park. On je naveo da je to 60. park koji je uređen u Rakovici u poslednjih nekoliko godina, među kojima 19 igrališta, šest teretana na otvorenom, 10 sportskih terena, dva parka za pse, a uređuje se i park u Ulici serdara Janka Vukotića.
"To pokazuje koliko nam je važno i koliko se trudimo da unapredimo kvalitet života žiteljima grada", rekao je Vesić.
Foto: beograd.rs
Dodao je da su zgrade u Skojevskom naselju izgrađene pre više decenija, i da im nedostaje ovakva infrastruktura, poput parkova i igrališta, koja prati potrebe ljudi.
"Treba što više da uradimo na infrastrukturi, da ljudi imaju osećaj da neko brine o njima", rekao je Vesić.
On je najavio da će sledeće godine biti raspisan tender za izgradnju vrtića na Miljakovcu 3 i Sunčanom bregu, za koji su izdvojena sredstva.
Foto: beograd.rs
"To će biti jedan od 11 novih vrtića koje gradimo. Nikad se u istoriji nije izgradilo 11 vrtića", rekao je Vesić.
On je dodao da će i do marta biti završeni radovi u Bulevaru patrijarha Pavla, da bi se nastavili ka Mostu na Adi, kako bi do marta 2022. godine građani Rakovice dobili bržu vezu sa mostom, odnosno Novim Beogradom.
"U ovaj park u Skojevskom naselju smo uložili šest miliona dinara. Neko će reći da je to malo, a svaki dinar uložen u parkove, za decu, uložen je u budućnost", rekao je Vesić.
Park u Ulici Luke Vojvodića je drugi koji je izgrađen za žitelje Skojevskog naselja. Prvi je otvoren u junu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Intermodalni terminal u Batajnici, za čiju je izgradnju danas položen kamen temeljac, jedan je od najznačajnijih projekata za razvoj Beograda, ocenio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić i istakao da taj projekat, pre svega, znači radna mesta za više od 1.000 ljudi
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić bio je razapet u tajkunskim medijima sve dok nije postalo očigledno da je upravo on ideolog obojene revolucije u Srbiji i vođa blokaderskog pokreta.
Savet Evrope je danas objavio na svojoj internet prezentaciji izveštaj Manivala (Komitet eksperata za procenu mera za sprečavanje pranja novca i finansiranja terorizma) o uzajamnom evaluaciji Srbije, koji je usvojen na plenarnom zasedanju tog tela u decembru 2025. godine.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Policajci u Šidu su uhapsili N. I. (38), zbog sumnje da јe izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružјa i eksplozivnih materiјa.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Vlade evropskih zemalja aktivno se pripremaju za mogući vojni sukob sa Rusijom pre 2029. godine, ali nedavno objavljeni rezultati vojnih igara pokazuju da Evropa, u slučaju stvarnog konflikta, za sada ostaje nespremna, piše Volstrit džurnal.
Ruski predsednik Vladimir Putin u više navrata poslednjih nekoliko godina najavljivao je propast Zapada, tvrdeći da zapadne društvene elite sprovode sitematsku moralnu degradaciju.
Predsednik SAD Donald Tramp pruža federalnu pomoć u potrazi za Nensi Gatri, majkom voditeljke televizije NBC koja je nestala, a za koju policija veruje da je oteta.
Na društvenim mrežama se pojavio uznemirujući video i svedočenje žrtve iz Nigerije, u kojem tvrdi da je Bono Voks frontmen grupe U2 seksualno zlostavljao nju i njenog brata.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS-a, uz violinistu Stefana Milenkovića i dirigenta Srboljuba Dinića, sinoć je obeležen Dan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine.
Animirani film "Tri sestre", inspirisan potresnom crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja koje su umrle čekajući istog muškarca, našao se među kandidatima za Oskara u kategoriji kratkog animiranog filma.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Ćerka pokojnog pevača Sinana Sakića, Đulkica Sakić, podelila je potresnu i iskrenu ispovest o višegodišnjoj borbi sa karcinomom, kroz koju je prolazila ne samo ona, već i njena porodica.
Prijatelji i porodica pevačice Milice Todorović sinoć su proslavili rođenje pevačicinog sina Bogdana, a Stevan Anđelković koji je i Miličin kum, bio je najveseliji.
Supruga Kristijana Golubovića Kristina Spalević odlučila je da mu priredi neuobičajen tretman za mršavljenje koji topi masti, ali ni Kristijan nije mogao da sakrije svoj šok kad je saznao šta ga čeka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar