Vesić: Beograd sledeće godine gradi šest vrtića, do 2023. godine JOŠ DESET!
Podeli vest
Beograd je danas raspisao tender, vredan 1,9 milijardi dinara, odnosno 16,2 miliona evra, za izbor kompanija koje će do 2023. godine projektovati i graditi ukupno 16 novih vrtića, kaže zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić
Vesić je precizirao da će se se naredne godine graditi šest vrtića, a u periodu 2022-2023. još deset obdaništa.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je danas su nove mere Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa donete na predlog Grada Beograda i Privredne komore Srbije i apelovao na sve, a posebno ugostitelje, da se pridržavaju tih mera jer, kako je rekao, nije fer da zbog jedan odsto ugostitelja koji ih ne poštuju, svi ostali ispaštaju
21.12.2020
11:23
On je na TV Prva podsetio da Beograd, nezavisno od ovog tendera, u ovoj godini gradi ili je već izgradio osam vrtića.
"Završili smo vrtić u Surčinu, raspisali tender za rekonstrukciju aneksa gradske opštine Vračar u Kursulinoj ulici i pretvaranje ovog prostora u obdanište", rekao je Vesić.
Kako je saopštio Beoinfo, Vesić je rekao da se trenutno grade vrtići u Ulici Miloja Zakića na Čukarici, Belom polju u Obrenovcu, Bloku 62 i na Bežanijskoj kosi na Novom Beogradu, u Novogradskoj ulici u Zemunu i u Bulevaru patrijarha Pavla u Rakovici.
Objasnio je da tender koji je danas raspisan podrazumeva izgradnju 16 vrtića u naredne tri godine.
"Naredne godine gradimo šest vrtića i to u naselju Mirijevo na Zvezdari, naselju Braće Jerković na Voždovcu, u naselju Borča na Paliluli, naselju Miljakovac 3 u Rakovici, u selu Stepojevac u Lazarevcu i u Mladenovcu", naveo je Vesić.
Dodao je da to znači da će tokom ove i naredne godine Beograd dobiti, sa osam obdaništa koji se već grade ili su izgrađeni, 14 novih vrtića u kojima će biti mesta za oko 3.000 dece.
"Osim toga, u periodu 2022-2023. godine gradimo još deset vrtića u kojima će biti mesta za oko 2.000 mališana. Lokacije za ovih deset vrtića biće određene tokom naredne godine u saradnji sa Sekretarijatom za obrazovanje i dečju zaštitu", kaže Vesić.
Foto: Tanjug
Dodao je da se već sad zna da će jedan od tih deset vrtića biti u Sremčici.
Zamenik gradonačelnika je rekao da će tako Beograd od 2020. do 2023. godine, za četiri godine, izgraditi ukupno 24 vrtića u kojima će biti mesta za više od 5.000 dece.
Kaže da je ove godine oko 3.000 dece bilo na listi čekanja za mesto u vrtićima, dok je 2014. godine na mesto u vrtićima čekalo 10.000 dece. To znači, dodaje, da već krajem naredne godine u Beogradu neće biti liste čekanja.
"To je jedna od najvećih pobeda koje smo postigli u gradu. Sve to smo uradili u situaciji kada smo u poslednje tri godine vratili roditeljima oko 3,5 milijardi dinara za duplo skuplju cenu boravka dece u vrtićima, koliko je gradska vlast naplaćivala roditeljima u periodu od 2008. do 2013. godine. Za taj novac mogli smo da izgradimo 17 novih vrtića", naveo je Vesić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je danas su nove mere Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa donete na predlog Grada Beograda i Privredne komore Srbije i apelovao na sve, a posebno ugostitelje, da se pridržavaju tih mera jer, kako je rekao, nije fer da zbog jedan odsto ugostitelja koji ih ne poštuju, svi ostali ispaštaju
Ukrajinska delegacija stigla je u Majami na Floridi, gde će danas održati bilateralne razgovore sa predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Ukrinform.
Blokader Petar Đurić javno poziva ljude da se pridruže "antićaci brigadi" koja ne samo da miriše na haos i ulični rat već i otvoreno priziva takav ishod.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov gostovao je u predizbornom programu na RTS-u zajedno sa liderom PSG Pavlom Grbovićem. Kako je najavio, opoziciju u Srbiji čeka neslava politički kraj.
Opozicioni analitičar Ivan Živkov je na blokaderskoj "Insajder TV" rekao da za pobedu na lokalnim izborima i konstituisanje vlasti, osim podrške javnosti potrebna je organizacija koja je sposobna da pobedi i organizuje vlast.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu Čedomir Antić oštro je kritikovao blokadere, navodeći da se iza cele priče ne krije nikakav "autentičan revolucionarni pokret", već skup pojedinaca koji se skrivaju iza lažnih imena i bez jasne političke strukture.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Županijski sud doneo je nepravosnažnu presudu protiv mesara (26) iz centralne Hrvatske, osudivši ga na 12 i po godina zatvora zbog stravičnog niza zločina nad čak 31 maloletnicom.
Optuženi narkobos Mileta Ojdanić kritikovao je sredinom 2020. godine saradnike iz klana zbog krvavog rata koji je izbio nakon nestanka 200 kilograma kokaina iz stana u Valensiji krajem 2014. godine.
Večeras oko 21.40 časova u ulici Džona Kenedija na Vojina L. ispaljeno je nekoliko hitaca iz vatrenog oružja, a kako Informer nezvanično saznaje motiv ubistva je droga.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa razmatra opcije za obezbeđivanje ili izvlačenje iranskog nuklearnog materijala, navode izvori za Si-Bi-Es.
Iranski napadi na američke vojne baze na Bliskom istoku u prve dve nedelje sukoba izazvali su štetu od oko 800 miliona dolara, pokazuje analiza CSIS i BBC.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Voditeljka Nikolina Pišek i biznismen Miša Grof, otac njenog pokojnog supruga Vidoja Ristovića, pomirili su se nakon četiri godine suđenja i medijskog rata.
Pevačica Aleksandra Mladenović godinama se borila sa anksioznošću i napadima panike, a težak period prebrodila je uz psihoterapiju i hormon sreće koji je pila.
Pevač Toni Cetinski najavio je koncert u Areni Zagreb, ali sudeći po interesovanju publike - spektakl koji je pokušao da predstavi kao događaj od nacionalnog značaja za sada deluje kao ozbiljan promašaj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar