• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

29.12.2020

08:35

DANAS SEDNICA SKUPŠTINE GRADA BEOGRADA, evo šta je na dnevnom redu!

Srbija

DANAS SEDNICA SKUPŠTINE GRADA BEOGRADA, evo šta je na dnevnom redu!

Sednica Skupštine grada Beograda, poslednja u ovoj godini, biće održana danas, a pred odbornicima će se, između ostalog, naći više urbanističkih planova


Među njima je i plan detaljne regulacije dela Makiškog polja na teritoriji opštine Čukarica kojim je, između ostalog, predviđena izgradnja stambenih, komercijalnih i privrednih objekata, kao i depoa budućeg metroa.

Taj plan je u prethodnom periodu izazvao najviše pažnje javnosti oko toga da li urbanizacija koja je njime predviđena ugrožava vodosnadbevanje.

Na dnevnom redu su i Predlog plana detaljne regulacije za deo bloka između ulica Admirala Geprata, Kneza Miloša, Balkanske i Nemanjine i Predlog plana detaljne regulacije dela područja između Ugrinovačke, Bačke ulice i Novosadskog puta.

Raspravljaće se i Predlogu plana detaljne regulacije za područje zapadno od Ulice Bahtijara Vagabzade, Predlogu plana detaljne regulacije fabrike kartona "Umka", kao i o Predlogu plana detaljne regulacije za deo objekata sistema vodosnabdevanja sa regionalnog vodovoda Makiš-Mladenovac za naselja Vrčin, Grocka, Begaljica, Mala Ivanča, Dražanj, Umčari, Pudarci, Kamendol i Brestovik.

Odbornici će odlučivati i o Predlogu plana detaljne regulacije za kompleks RATEL-a u Dobanovcima, kao i o predlozima o izradi nekoliko planova detaljne regulacije od značaja za razvoj grada.


Na dnevnom redu su i predlozi rešenja o razrešenju i imenovanju direktora, v.d. direktora i članova upravnih i nadzornih odbora u pojedinim gradskim preduzećima i ustanovama, kao i predlozi rešenja o razrešenju i imenovanju članova školskih odbora u određenim osnovnim i srednjim školama na teritoriji grada.

Sednica Skupštine Grada Beograda biće održana u Sava centru, uz poštovanje preporuka Gradskog zavoda za javno zdravlje o preventivnim merama za sprečavanje širenja korona virusa.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Hronika

Zastrašijuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini
Hronika

Zastrašijuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini

Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.

08.06.2026

20:29

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set