BEZBEDNOST NA PRVOM MESTU: Rekonstruisana biciklistička staza i državni put od Kikinde prema Rumuniji/FOTO/
Podeli vest
U okviru prekograničnog IPA projekta „Unapređenje povezanosti Banata 2“ u toku su radovi za postavljanje solarne led rasvete duž biciklističke staze od Kikinde do državne granice Nakovo-Lunga sa Rumunijom. Ove godine počeće i rekonstrukcija državnog puta na istoj trasi
Ovim projektom predviđeno je postavljanje 280 stubova sa solarnom led rasvetom, kao i uvođenje video nadzora, u cilju podizanja bezbednosti saobraćaja na jedan viši nivo, naročito noću.
Uz poruke ljubavi i vere u bolje sutra obeležen Božić u Kikindi Najradosniji hrišćanski praznik koji slavi rođenje Isusa Hrista-Božić, dočekan je i obeležen u kikindskim hramovima, a pravoslavci koji su se pridržavali Božićnog posta, obavili su svetu tajnu pričešća nakon liturgije.
07.01.2021
12:15
- Izradnjom biciklističke staze na ovom potezu smanjen je broj saobraćajnih incidenata, s obzirom da su veoma često upravo biciklisti bili žrtve nesreća. Sada je potpuno drugačija situacija, jer se saobraćaj za bicikliste odvija mimo trase državnog puta, a svedoci smo da mnogi voze bicikl ovim putem, pa čak i deca, što je naročito važno za njihovu bezbednost-istakao je Saša Tanackov, član Gradskog veća za privredu i investicije.
Foto: V.N.
Tokom ove godine, istim projektom je planirana rekonstrukcija državnog puta prema granici sa Rumunijom, čime će se dobiti bezbedniji i kvalitetniji put.
-Potpuno će biti rekonstruisano 1,8 kilometara ovog puta, a u toku su razgovori i sa JP „Putevi Srbije“, koji su vodeći partner na ovom projektu, da i ostatak trase od oko 6 kilometara bude obnovljen- dodao je Tanackov.
Foto: V.N.
Vrednost prekograničnog projekta „Unapređenje povezanosti Banata 2“ iznosi oko 645 hiljada evra ukupno uloženih sredstava, kako za solarnu rasvetu duž biciklističke staze, tako i za buduću rekonstrukciju saobraćajnice.
Njemu je prethodio „Unapređenje povezanosti Banata 1“, kada je granični prelaz sa Rumunijom Nakovo-Lunga u potpunosti tehnički izgrađen, čime je postao jedan od najbolje opremljenih prelaza u regionu. Za njegovu realizaciju koja je trajala pet godina uloženo je više od 1,5 milona evra.
Foto: V.N.
Izgradnja biciklističkog prstena
Prekogranična saradnja Srbije i Rumunije neće biti završena realizacijom postojećeg projekta koji je aktuelan već treću godinu u više etapa. Novi ciklus prekogranične saradnje „Srbija-Rumunija od 2021. do 2027. godine “, doneo bi nove benefite za obe strane.
Projekat čeka potvrdu Evropske komisije, a njegova realizacija u Kikindi iznosiće približno 755 hiljada evra. Program za sedmogodišnji ciklus saradnje trebalo je već da počne sa realizacijom, ali ga je usporila pandemija virusa korona.
Foto: V.N.
- U saradnji sa JP „Putevi Srbije“, Regionalnim centrom za razvoj „Banat“ iz Zrenjanina i opštinom Žombolj, radiće se na velikom infrastrukturnom projektu izgradnje biciklističkih staza. Na teritoriji Kikinde trebalo bi da bude izgrađeno oko 6,1 kilometar biciklističkih staza, a potom i od graničnog prelaza Srpska Crnja-Žombolj do naseljenog mesta Nova Crnja, koja će takođe pratiti trasu državnog puta.
Na taj način napraviće se biciklistički prsten u okviru EuroVelo trase biciklističkih tura gde ćemo sigurno postati zanimljiviji za sve one koji na dva točka putuju kroz Evropu-rekao je Tanackov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uz poruke ljubavi i vere u bolje sutra obeležen Božić u Kikindi Najradosniji hrišćanski praznik koji slavi rođenje Isusa Hrista-Božić, dočekan je i obeležen u kikindskim hramovima, a pravoslavci koji su se pridržavali Božićnog posta, obavili su svetu tajnu pričešća nakon liturgije.
Ambsador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da se traži rešenje za Naftnu industriju Srbije (NIS) koje će, kako je rekao i ruski predsednik Vladimir Putin, biti pre svega u duhu i okviru prijateljskih odnosa dve zemlje.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Takozvani kosovski premijer Aljbin Kurti nastavlja sa brutalnim terorom nad Srbima, a njegove okupacione falange danas su osudile Srbina Slađana Trajkovića na deset godina zatvora zbog navodnog ratnog zločina!
Da se blokaderi slažu kao rogovi u vreći dokaz je izjave opozicije koja ne može da sakrije bes prema drugim zgubidanima. Bora Novaković iz NPS, Miloš Stanković iz DSS i Borjko Stefanović iz SSP otkrili su šta misle.
narodni poslanik Uglješa Mrdić izjavio je da je odluka vanpretresnog veća Višeg suda u Novom Sadu o obustavljanju postupka protiv Gorana Vesića, Jelene Tanasković, Anite Dimovski kao i još troje inženjera jasan dokaz da je reč o politički konstruisanom predmetu i ozbiljnom fijasku dela tužilaštva.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je sinoć da je ponovo pronađena zaostala bomba iz Drugog svetskog rata i to ponovo u Beogradu na vodi, u blizini tržnog centra.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandre S. (19) zbog sumnje da je 29. avgusta 2025. godine pokušala da ubije svoju tek rođenu devojčicu.
Američki istražitelji i dalje tragaju za srpskim državljaninom Nikolom Krndijom (57) koji su sumnjiči da je pored skupocene pljačke vina u jednom podrumu u Virdžiniji, osumnjičen je i za krađe iz luksuznih vinoteka na Floridi!
Oslanjanje Vladimira Zelenskog na britanske obaveštajne službe bio je jedan od razloga zašto se Kijev povukao iz istanbulskih pregovora 2022. godine, izjavio je za ruske medije Andrej Klimov, član Biroa Vrhovnog saveta "Jedinstvene Rusije" i član Saveta za spoljnu i odbrambenu politiku.
Moskva je spremna da pravno, u pisanoj formi, garantuje da neće napasti Evropu niti Sjedinjene Američke Države, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov, izazvavši iznenađenje u zapadnim političkim i medijskim krugovima.
Britanski list Gardijan otvorio je pitanje mentalnog i kognitivnog stanja američkog predsednika Donalda Trampa, u tekstu koji je usledio nakon višemesečnih polemika o zdravstvenoj sposobnosti njegovog prethodnika Džozefa Bajdena da obavlja najvišu državnu funkciju.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Snažan olujni sistem koji je ove nedelje pogodio Kaliforniju, donevši orkanske vetrove, obilne padavine i sneg, počeo je danas da slabi, ali upozorenja na ekstremne vremenske rizike i dalje su na snazi, dok je nevreme do sada odnelo najmanje tri ljudska života.
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Američka tehnološka kompanija Gugl je, prvi put od osnivanja Gmail servisa 2004. godine, dozvolila korisnicima da promene svoju primarnu mejl adresu, što je važna vest za za više od 1,8 milijardi ljudi širom sveta, kojima je sada dozvoljeno da promene korisnički nalog bez gubitka podataka.
Feng šui strulnjaci su otkrili da ukoliko imate neuredno nabacanu ispred ulaznih vrata ili stavljate torbu na pod privlačite bedu. Uz nekoliko saveta saznajte kako da vam se sliva bogatstvo u dom.
Narcisoidni partneri imaju potrebu za divljenjem, nedostatak empatije i koriste suptilne tehnike kontrole koje mogu dovesti do toga da počnete da sumnjate u svoj zdrav razum.
Samoprozvani "Bog obrva", Adam Adaktar, ispričao je kako mu je pevačica Seka Aleksić tražila 25.000 evra za snimanje kratke reklame, iako su bili prijatelji.
Voditeljka i manekenka Danijela Dimitrovska objavila je snimak na kom je pokazala ideju za kombinaciju za Novu godinu u minijaturnoj crnoj haljini i čipkastim čizmama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar