• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug / Informer

11.03.2021

11:23

POČELA IZGRADNJA GROBLJA ZA KUĆNE LJUBIMCE! Evo kada možete očekivati projekat vredan 130 miliona dinara!

Srbija

POČELA IZGRADNJA GROBLJA ZA KUĆNE LJUBIMCE! Evo kada možete očekivati projekat vredan 130 miliona dinara!

U Bloku 51 na Novom Beogradu danas su počeli radovi na izgradnji groblja za kućne ljubimce koji koštaju 130 miliona dinara, a predviđeno je da budu završeni za šest meseci

Groblje za kućne ljubimce prostiraće se na 15.376 metara kvadratnih, a prema rečima zamenika gradonačelnika Gorana Vesića, imaće administrativnu zgradu, veterinarsku ambulantu, postor za sahranjivanje oko 2.000 kućnih ljubimaca i spalionicu animalnog otpada.

Vesić je naveo da u Beogradu sigurno ima nekoliko stotina hiljada kućnih ljubimaca i dodao da je izgradnja groblja za kućne ljubimce civilizacijski iskorak.

Foto: Beograd.rs

Goran Vesić

- Vreme da obezbedimo da se sahranjuju na način koji je civilizovan, ali i da ovo bude povod da počnemo da razgovaramo o tome kako da kao društvo promovišemo odgovorno vlasništvo i kako da oni koji su odgovorni vlasnici imaju benefite, a oni neodgovorni, koji puste kućnog ljubimca na ulicu, da za to dobijaju kazne - rekao je Vesić.

Zamenik gradonačelnika je naveo da puno gradova u Evropi nema groblje kućnih ljubimaca.

- Ovo sigurno nije najveći projekat koji radimo, ali već dve godine uporno pokušavam da ga dovedem do početka i srećan sam što smo uspeli da počnemo izgradnju i što ćemo u septembru imati završeno groblje kućnih ljubimaca - dodao je Vesić.

Direktor JKP "Veterina Beograd" Budimir Grubić izrazio je zadovoljstvo zbog početka radova na izgradnji groblja za kućne ljubimce, navodeći da ne bi trebalo da bude pomeranja rokova.

Foto: Beograd.rs

Počela izgradnja groblja za kućne ljubimce u Beogradu!

- Ovaj projekat sigurno nije najveći, ali ovakva civilizacijska tekovina je nešto što je od izuzetnog značaja za Beograd - rekao je Grubić.

Naveo je da je ovo prvo groblje za kućne ljubimce ne samo u prestonici, već u celoj Srbiji i dodao da se nada da će takvo groblje biti izgrađeno i u nekim drugim gradovima naše zemlje, kako bi ljudi imali gde da sahrane svoje kućne ljubimce.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Hronika

Zastrašujuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini
Hronika

Zastrašujuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini

Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.

08.06.2026

20:29

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set