Kancelarija za Kosovo i Metohiju nastavlja sa stambenim zbrinjavanjem srpskog stanovništva u južnoj pokrajini, a ove godine biće izgrađeno novih 180 stanova namenjenih interno raseljenim licima, socijalno ugroženim kategorijama i mladim bračnim parovima
Kako je za Tanjug pojasnila Jelena Stojković, zamenica direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju za infrastrukturne projekte, 15 novih stambenih zgrada sa po 12 stanova od oko 65 kvadrata biće izgrađeni u Kosovskoj Mitrovici, Leposaviću, Zvečanu i Zubinom Potoku.
- Projekti su završeni, procedura je završena i uspeli smo da uhvatimo sami početak građevinske sezone tako da su već započeti radovi, temelji se kopaju - kazala je Stojković.
Pored stanova koji se grade, u okviru stambenog zbrinjavanja grade se i porodične kuće i zbrinjava srpsko stanovništvo na teritoriji celog Kosova i Metohije.
Stojković kaže da se na taj način svim Srbima na Kosovu i Metohiji poboljšavaju loši uslovi stanovanja.
- Radimo i sanaciju njihovih kuća i doniramo građevniski materijal kako bi im poboljšali uslove i omogućili im dostojan život u južnoj pokrajini - navodi zamenica direktora Kancelarije za KiM.
Osobe koje se stambeno zbrinjavaju su interno raseljena lica i socijalno ugrožene kategorije, a poseban fokus Kancelarije, kako je kazala Stojković, je na stambenom zbrinjavanju mladih bračnih parova koji bi da ostanu na KiM i osnuju porodicu u južnoj pokrajini.
- Ove godine pored stanova koje gradimo u najvećem broju do sada, imamo u planu veliki broj infrastrukturnih, kapitalnih projekata i posebno bih istakla jedan od tih projekata, a to je zgrada Univerziteta u Prištini koji je izmešten u Kosovsku Mitrovicu - najavila je Stojković.
U Kosovskoj Mitrovici biće izgrađena zgrada u koju će biti smešten rektorat, a nove zgrade dobiće Ekonomski fakultet, Pravni fakultet i Prirodno - matematički fakultet.
Stojković ističe da će posle 2001. godine, od kada je prištinski Univerzitet izmešten u Kosovsku Mitrovicu, prvi put dobiti zgradu kakvu zaslužuje.
Na taj način, kaže, stvaraju se uslovi za privlačenje novih studenata, ne samo sa teritorije Kosova i Metohije, već i sa teritorije centralne Srbije.
- Tako pravimo jedno intelektualno utvrđenje na teritoriji Kosova i Metohije. To su principi na kojima mi gradimo budućnost i napredak na Kosovu i Metohiji - zaključila je Stojković.
Stanare zgrada u Bloku 45 na Novom Beogradu prethodnih dana i nedelja uznemirila su "obeležja" ispisana hemijskom olovkom koja su zaticali iznad zvonceta kraj vrata svojih stanova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stanare zgrada u Bloku 45 na Novom Beogradu prethodnih dana i nedelja uznemirila su "obeležja" ispisana hemijskom olovkom koja su zaticali iznad zvonceta kraj vrata svojih stanova.
Ne vidim kratkoročno rešenje za nestašicu raketa Patriot američke proizvodnje u Ukrajini, kaže Robin Niblet, istaknuti saradnik u Četam hausu, britanskom tink-tenku specijalizovanom za međunarodne poslove.
Da ustaškom ludilu nema kraja, potvrđuje i skandalozna izjava hrvatskog ministar ekonomije Ante Šušnjar, koji je direktno zapretio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Srbima, prizivajući novu "Oluju".
Podgorička Borba objavila je tekst koji raskrinkava opasnu manipulaciju čiji je cilj da se bauk "srpskog sveta" nametne kao dominatna tema u Crnoj Gori.
Lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, osuo je žestoku paljbu po studentima blokaderima, poručivši da nema nameru da se povlači pred ljudima koji nemaju hrabrosti ni da javno kažu svoje ime i prezime.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas svim zaposlenima u rudarskoj industriji Dan rudara u kojoj je poručio da rudarstvo i u našem veku opstaje kao jedan od stubova privrede i energetske stabilnosti Srbije.
Iza kulisa plažnih barova i noćnih klubova neretko isplivaju priče o narko-mrežama koje pokušavaju da iskoriste svet provoda za dilovanje droge. Hapšenje nekoliko državljana Srbije u Budvi zbog dilovanja droge po barovima i kafićima, ponovo je skrenulo pažnju na pažnju na narko - kriminal iza sjaja noćnog života.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila danas oko 16.50 časova na Smederevskom putu, u Ulici Aleksandra Kostića, sudarila su se dva putnička automobila.
Usred pojačanih tenzija između SAD i Irana, tanker u Ormuškom moreuzu prijavio je dve eksplozije, saopštio je britanski Centar za pomorske trgovačke operacije (UKMTO).
Šteta koju su pripadnici Oružanih snaga Ukrajine naneli Kurskoj oblasti premašila je 504,9 milijardi rubalja, saopštila je zvanična predstavnica Istražnog komiteta Rusije Svetlana Petrenko.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp oštro je kritikovao američkog ministra odbrane Pita Hegseta zbog iscrpljenih zaliha ključne municije, koje ograničavaju vojne opcije Vašingtona u sukobu sa Iranom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da bi iza odluke da se Kijevu smanji isporuka antibalističkih raketa mogli stajati politički motivi, posebno želja da se Ukrajina učini poslušnijom.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Početak avgusta doneo je izuzetno snažan toplotni talas, a jedan majstor je na svom TikTok profilu podelio trik za rashlađivanje doma koji ne zahteva nikakve troškove.
Majka pokojnog muzičara Dejana Mitrovića prvi put se oglasila nakon njegove tragične smrti i kroz potresnu ispovest otkrila detalje kobnog dana kada je njen sin izgubio život.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.